Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak iskry w motorowerze Simson

lolek2417 03 Mar 2019 15:33 447 3
    lolek2417
    Level 14  
    Witam Panowie,
    Posiadam simsona s51 z platynkami na instalacji 6v.
    Motorek jest do lekkiego remontu wizualnego, jednak działał bez zastrzeżeń.
    Wczoraj gdy robiłem porządki z przewodami w puszce , tam gdzie stacyjka i akumulator w momencie spinania wszystkiego już na gotowo , przewód od cewki butelkowej i przewód od zapłonu podłączyłem w złe miejsce na stacyjce , tzn. podłączyłem w to miejsce gdzie wchodzą światła i klakson .
    Coś lekko pryskneło i od tamtej pory nie mam w ogóle iskry na świecy , dodam że z instalacją wróciłem już do stanu pierwotnego , kierunki działają, światło przednie również działa gdy kopie kopniakiem , jednak totalnie brakuje iskry i jakiegokolwiek napięcia na przewodzie ze strony zapłonu.
    Proszę powiedzcie mi co mogło się upalić .
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    miro.nasz
    Level 25  
    Witaj!
    Sprawdź czy na cewce jest napięcie z jednej strony styku przychodzi napięcie a z drugiej połączone do przerywacza i kondesatora /to możesz sprawdzić żaróweczką po przekręceniu kluczyka/ Jeśli będzie świecić żaróweczka to znaczy,że napięcie dochodzi. Następnie oczyść styki przerywacza i kowadełka.Ustaw przerwę/0,3-0,4mm - może być blaszka od baterii płaskiej/ Tłok ma być około 3mm przed górnym punktem. Koło zamachowe ustaw tak by powstawała przerwa, kręcąc kołem w prawo i lewo czyli otwarcie i zamknięcie przerwy ma dać ci iskrę na świecy. Iskrę możesz sprawdzić robiąc przerwę na przerywaczu śrubokrętem zwierając styk przerywacza do masy/ten styk na którym jest podłączona cewka i kondesator./

Pozdrawiam Miro.Nasz