Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CBR F2 600F - stacyjka zamiennik - wymiana przewodu lub kostki

pnd 03 Mar 2019 19:15 2007 2
    pnd
    Level 9  
    Witajcie.
    Ło, ale to forum się zmieniło po latach. Fajnie.

Mam problem ze stacyjką.
    Jakiś typ próbował mi ukraść motocykl, uszkodził stacyjkę i tak pozostawił (nie poradził sobie z łańcuchem).
    Znalazłem stacyjkę na Aliexpress, jednak oprócz identycznej obudowy, reszta się nieco różni, więc mam nie lada problem z jej podpięciem.
    Otóż:
    - kostka jest inna, zamiast 3 pin, jest 2 pin, piny w innych kierunkach niż w oryginalnej (patrz zdjęcie), trzeci kabel jest osobno (patrz zdjęcie), a w dodatku...
    - przewód w nowej jest o wiele krótszy, w związku z tym chciałem po prostu przelutować stary przewód do nowej stacyjki, ale...
    - kable są w innych kolorach oraz
    - w zamienniku kable wchodzą do obudowy w innych miejscach niż w oryginale, przez co mam problem z odgadnięciem, który kabel jest którym.
    Byłby ktoś tak uprzejmy wytłumaczyć mi, jak to zrobić, żeby nie popsuć i żeby normalnie działało?
    Mieszkam za granicą, także jakiekolwiek usługi odpadają, ale proszę nawet nie sugerować, bo mnóstwo rzeczy ogarniam sam bo uwielbiam dłubać przy różnych rzeczach, więc elektryki i elektroniki też chciałbym troszkę załapać, przy okazji się czegoś nauczyć:)

Honda CBR F2 600F - stacyjka zamiennik - wymiana przewodu lub kostki
    pnd
    Level 9  
    Znalazłem inne rozwiązanie tego problemu, bardzo łatwe zresztą.
    Nie wymagało to żadnej ingerencji w przewody, nie wymagało to również lutowania.
    Wystarczyło odkręcić tylną część stacyjki i dokręcić do przedniej części - mechanicznej.
    Potrzebny jest bardzo niestandardowy bit do rozkręcenia oryginalnej stacyjki, jest to torx z dziurką w środku.
    Także złożyłem jedną stacyjkę z dwóch i wszystko działa jak należy.