Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CBR F2 600F - stacyjka zamiennik - wymiana przewodu lub kostki

03 Mar 2019 19:15 750 2
  • Poziom 8  
    Witajcie.
    Ło, ale to forum się zmieniło po latach. Fajnie.

Mam problem ze stacyjką.
    Jakiś typ próbował mi ukraść motocykl, uszkodził stacyjkę i tak pozostawił (nie poradził sobie z łańcuchem).
    Znalazłem stacyjkę na Aliexpress, jednak oprócz identycznej obudowy, reszta się nieco różni, więc mam nie lada problem z jej podpięciem.
    Otóż:
    - kostka jest inna, zamiast 3 pin, jest 2 pin, piny w innych kierunkach niż w oryginalnej (patrz zdjęcie), trzeci kabel jest osobno (patrz zdjęcie), a w dodatku...
    - przewód w nowej jest o wiele krótszy, w związku z tym chciałem po prostu przelutować stary przewód do nowej stacyjki, ale...
    - kable są w innych kolorach oraz
    - w zamienniku kable wchodzą do obudowy w innych miejscach niż w oryginale, przez co mam problem z odgadnięciem, który kabel jest którym.
    Byłby ktoś tak uprzejmy wytłumaczyć mi, jak to zrobić, żeby nie popsuć i żeby normalnie działało?
    Mieszkam za granicą, także jakiekolwiek usługi odpadają, ale proszę nawet nie sugerować, bo mnóstwo rzeczy ogarniam sam bo uwielbiam dłubać przy różnych rzeczach, więc elektryki i elektroniki też chciałbym troszkę załapać, przy okazji się czegoś nauczyć:)

Honda CBR F2 600F - stacyjka zamiennik - wymiana przewodu lub kostki
  • Poziom 8  
    Znalazłem inne rozwiązanie tego problemu, bardzo łatwe zresztą.
    Nie wymagało to żadnej ingerencji w przewody, nie wymagało to również lutowania.
    Wystarczyło odkręcić tylną część stacyjki i dokręcić do przedniej części - mechanicznej.
    Potrzebny jest bardzo niestandardowy bit do rozkręcenia oryginalnej stacyjki, jest to torx z dziurką w środku.
    Także złożyłem jedną stacyjkę z dwóch i wszystko działa jak należy.