Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran i kursor - Po włączeniu komputera wsykakuje mi czarny ekran z kurso

04 Mar 2019 08:19 1377 13
  • Poziom 3  
    Witam

Problem wygląda tak,że komputer sie odpala sa te wszystkie loga,nagle nastaje czarny ekran i moge ruszać kursorem. I nie wiem od czego to może być wczoraj wyłączyłem komputer normalnie i sie nic nie stalo. Mam windows 10
  • Poziom 15  
    Daj mu szansę, czasem po aktualizacji komputer bardzo długo się odpala wgrywając i weryfikując wszystkie nowe ustawienia. Więc poczekaj, nie resetuj, nie wyłączaj, zrób kawę, sprawdź co nowego po pół godzinie.
  • Poziom 3  
    Psiotrek napisał:
    Daj mu szansę, czasem po aktualizacji komputer bardzo długo się odpala wgrywając i weryfikując wszystkie nowe ustawienia. Więc poczekaj, nie resetuj, nie wyłączaj, zrób kawę, sprawdź co nowego po pół godzinie.
    Aktualnie mam napis "czekaj" na niebieskim tle juz z 15 min

Dodano po 7 [minuty]:

kindlar napisał:
    Może wspaniały win10 ściągnął aktualizację no i masz. Sprawdź przywracanie systemu. https://wyleczpc.pl/4-sposoby-na-przywrocenie-windowsa-10/
    Jak moge to zrobic nie mając dostępu do pulpitu,żadne skróty klawiszowe typu CTRL+ALT+DEL mi nie działają
  • Poziom 15  
    A więc żyje! Cierpliwości zatem... Podejrzewam że zachodzi przynajmniej jeden z poniższych przypadków:
    1. Masz niezbyt dużo pamięci RAM (4GB max)
    2. Masz dysk twardy typu HDD
    3. Masz niezbyt szybki procesor
    Wszystko razem dobrze się sprawdza w codziennej pracy, ale niektóre aktualizacje strasznie obciążają system i suma powyższych czynników może powodować taki efekt jak obserwujesz.
    Daj mu szansę dziś, komputer nawet w tej konfiguracji może Ci jeszcze posłużyć kilka lat. Wiesz przecież, że poniedziałki bywają trudne...
  • Poziom 3  
    Psiotrek napisał:
    A więc żyje! Cierpliwości zatem... Podejrzewam że zachodzi przynajmniej jeden z poniższych przypadków:
    1. Masz niezbyt dużo pamięci RAM (4GB max)
    2. Masz dysk twardy typu HDD
    3. Masz niezbyt szybki procesor
    Wszystko razem dobrze się sprawdza w codziennej pracy, ale niektóre aktualizacje strasznie obciążają system i suma powyższych czynników może powodować taki efekt jak obserwujesz.
    Daj mu szansę dziś, komputer nawet w tej konfiguracji może Ci jeszcze posłużyć kilka lat. Wiesz przecież, że poniedziałki bywają trudne...

ADATA GAMING DDR4 8GB 2666MHz CL 16
    Intel CPU INTEL Core i5-8400 BOX 2.80GHz, LGA1151
    Dysk SSD GOODRAM CL100 120GB
    Dysk HDD Toschiba 1TB SATA3 7200Rpm
    Mam ten komputer 2 miesiące i to pierwsza taka akcja
  • Poziom 15  
    Czyli podejrzenie słabej konfiguracji zupełnie nietrafione... no dobra: nadal obstawiam aktualizacje. Daj mu normalnie wystartować aż do uspokojenia wszystkich procesów. Potem sprawdź co i ile Ci się zaktualizowało, może tam będzie jakiś ślad. Potem restart, oby bez kolejnych aktualizacji... daj znać jak ten kolejny start komputera wyglądał.
    Miałem też przypadek (ale tylko jeden) uszkodzonego dysku SSD. Po wielokroć instalowały się te same aktualizacje, długo startował ale potem na stole chodził. Tylko przy próbie oddania komputera klientowi biesił się. Wymiana gwarancyjna dysku SSD rozwiązała problem.
  • Poziom 3  
    Psiotrek napisał:
    Czyli podejrzenie słabej konfiguracji zupełnie nietrafione... no dobra: nadal obstawiam aktualizacje. Daj mu normalnie wystartować aż do uspokojenia wszystkich procesów. Potem sprawdź co i ile Ci się zaktualizowało, może tam będzie jakiś ślad. Potem restart, oby bez kolejnych aktualizacji... daj znać jak ten kolejny start komputera wyglądał.
    Miałem też przypadek (ale tylko jeden) uszkodzonego dysku SSD. Po wielokroć instalowały się te same aktualizacje, długo startował ale potem na stole chodził. Tylko przy próbie oddania komputera klientowi biesił się. Wymiana gwarancyjna dysku SSD rozwiązała problem.

Czarny ekran i kursor - Po włączeniu komputera wsykakuje mi czarny ekran z kurso Wydaje mi sie,że to przez tą aktualizacje bo wczoraj działał normalnie,tutaj dodaje obrazek cały czas czarny ekran z kursorem.Przy przycisku uruchamiania komputera nie "miga" czerwona lampka od dysku. I co w takim układzie zrobic?
  • Poziom 15  
    ... bo w końcu jak długo można czekać? No ale tak ordynarnie wyłączyć go też nie polecam.
    Rozumiem że kolejna kawa nie wchodzi w grę bo to może za bardzo podnieść ciśnienie. Uśpić komputer da się? Krótkie naciśnięcie przycisku zasilania powinno go uśpić, wtedy robi się zrzut pamięci. Wybudzenie potem w analogiczny sposób coś zmieniło?
  • Poziom 3  
    Psiotrek napisał:
    ... bo w końcu jak długo można czekać? No ale tak ordynarnie wyłączyć go też nie polecam.
    Rozumiem że kolejna kawa nie wchodzi w grę bo to może za bardzo podnieść ciśnienie. Uśpić komputer da się? Krótkie naciśnięcie przycisku zasilania powinno go uśpić, wtedy robi się zrzut pamięci. Wybudzenie potem w analogiczny sposób coś zmieniło?

Nic to nie zmieniło ;/
  • Poziom 15  
    Przykro... sprawdź zatem warunki gwarancji. Skoro nic niesamowitego nie robiłeś co mogłoby zaszkodzić komputerowi, a on nie uruchamia się poprawnie mimo dużej dozy cierpliwości i podjętych działań naprawczych, to albo poważnie uszkodzony jest system operacyjny, albo systemowy dysk twardy. Pewnie może być jeszcze coś "pomiędzy", ale jeśli sprzęt ma dwa miesiące to uważam, że serwis gwarancyjny jest w tym momencie najwłaściwszym rozwiązaniem. Porozmawiać ze sprzedawcą warto, może miał serie takich przypadków i wie co jest na rzeczy.
    System sam instalowałeś czy był preinstalowany?
  • Poziom 3  
    Psiotrek napisał:
    Przykro... sprawdź zatem warunki gwarancji. Skoro nic niesamowitego nie robiłeś co mogłoby zaszkodzić komputerowi, a on nie uruchamia się poprawnie mimo dużej dozy cierpliwości i podjętych działań naprawczych, to albo poważnie uszkodzony jest system operacyjny, albo systemowy dysk twardy. Pewnie może być jeszcze coś "pomiędzy", ale jeśli sprzęt ma dwa miesiące to uważam, że serwis gwarancyjny jest w tym momencie najwłaściwszym rozwiązaniem. Porozmawiać ze sprzedawcą warto, może miał serie takich przypadków i wie co jest na rzeczy.
    System sam instalowałeś czy był preinstalowany?

System już był na komputerze
  • Poziom 11  
    Widzę, że temat już dosyć stary ale mam rozwiązanie (przed chwilą miałem podobną sytuację).

1. Preparujemy pendrive z Windows 10 za pomocą Media Creation Tool z witryny Microsoft.
    2. Podłączamy pendrive do komputera, który ma czarny ekran po aktualizacji.
    3. Alt+Ctrl+Del i wybieramy menadżera zadań.
    4. Klikamy menu Plik i polecenie uruchom.
    5. Podajemy literkę naszego nośnika i wpisujemy setup.exe, np: "G:\setup.exe"
    6. Instalujemy Windows 10 z opcją - pozostaw moje dane, pozostaw moje programy.

Instalator naprawi nam czarny pulpit i wszystko powinno wrócić do normy.

Gdyby nie wiadomo było jaką literkę ma pendrive: menadżer zadań -> plik -> uruchom -> devmgmt.msc -> rozwijamy gałąź "stacje dysków" -> dwa razy klikamy na pendrive -> zakładka woluminy -> wypełnij -> pokaże się litera napędu.

Jeśli pomogłem doceń ;)
  • Poziom 8  
    Witam,
    Podczepiając się pod temat, mam podobną sytuacje z laptopem ASUS R556L
    - i5-5200 2.2GHz
    - Grafika zintegrowana Intel HD
    - 8GB ram
    - 1TB HDD

Myślę że chodzi o grafikę bądź jej sterowniki, po instalacji nowego systemu komputer działa normalnie do momentu połączenia się z siecią.
    Po chwili uruchamia się czarny ekran z kursorem i niekiedy nie reaguje nawet na CTRL + ALT + DEL / CTRL + SHIFT + ESC.
    Najprawdopodobniej system po połączeniu się z internetem instaluje sterowniki do karty i wyrzuca do czarnego ekranu. Czy ktoś ma pomysł jak można to ominąć, lub na stałe wyłączyć automatyczne aktualizacje karty ?