Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Samsung BQ1ST133 - uszkodzony moduł zasilania uszkodzony układ

04 Mar 2019 11:24 321 8
  • Licencja Pulsonix
  • Licencja Pulsonix
  • Poziom 4  
    Niestety układ po wybuchu i trudno cokolwiek z niego odczytać
  • Poziom 30  
    Golisz41 napisał:
    niestety układ po wybuchu i trudno cokolwiek z niego odczytać
    Wiem i widać, ale są do odczytania pierwsze litery oznaczenia IC102, a z tak ogólnego zdjęcia nie ma żadnych szans na odczytanie ich. Po dużym powiększeniu widać początki oznaczenia. Ja wykonuję kilka - kilkanaście zdjęć pod różnym kątem, pod rożnym oświetleniem i zawsze cos mnie sie udaje. No i czasami używam małego mikroskopu za 19 złotych.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post

Poziom 38  
    Tak ciężko jest rozrysować schemat i porównać aplikację najpopularniejszych układów zasilania?
    Gdzie Ci elektronicy, szaleni tacy, orły sokoły herosy... :)
    Jak się czegoś nie poda na tacy, normalnie dwie lewe ręce.

Układ IC102 to TNY276PN.
    Teraz tylko rezystor dwa kondensatory i można na Allegro sprzedawać zestawy naprawcze :)
  • Poziom 30  
    Piotr2608 napisał:
    Tak ciężko jest rozrysować schemat i porównać aplikację najpopularniejszych układów zasilania?
    Gdzie Ci elektronicy, szaleni tacy, orły sokoły herosy... :)
    Jak się czegoś nie poda na tacy, normalnie dwie lewe ręce.

Układ IC102 to TNY276PN.
    Teraz tylko rezystor dwa kondensatory i można na Allegro sprzedawać zestawy naprawcze :)

Ok .Pewnie jestes jasnowidzem po tych umieszczonych pelnych szczegolow zdjec PCB .Najistotniejszy jest srodek bez elementow. Ale jesli ma sie dostep do serwisu i schematu to jest jak kiwniecie palcem na lekkim wietrze. Gdyby byly latwiej dostepne nikt by pewnie nie pytal. W takich przypadkach umieszcza sie wiele szczegolow,a jak tylko klika zdjecie a nie fotografuje.Umiesc schemat ktory rozrysowales dla innych podobnych przypadkow i mozesz nalozyc 10 punktow jak bede potrzebowal to pobiore.

• Poziom 38  
    zadam64 napisał:
    Ale jesli ma sie dostep do serwisu i schematu to jest jak kiwniecie palcem na lekkim wietrze.

Tak i co jeszcze?
    zadam64 napisał:
    Umiesc schemat ktory rozrysowales dla innych podobnych przypadkow i mozesz nalozyc 10 punktow jak bede potrzebowal to pobiore.

A no tak, schematy mam rysować, bo nie mam co robić. Weź kartkę, ołówek i rysuj. W szkole nie uczyli? Jak narysujesz to po X czasie będziesz miał pokaźną bazę danych.
    zadam64 napisał:
    Pewnie jestes jasnowidzem

Nie - sam sobie rysuje schematy - jak mam czas oczywiście, tę płytę akurat miałem rozrysowaną ...
  • Poziom 4  
    A ja po prostu bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieję że zadziała i temat zamkniemy.
  • Specjalista AGD
    Bo tacy jak my, czyli ja i Piotr latami tyramy na efektywność naszej pracy, a Wy(pospólstwo jednym słowem) liczycie na rozwiązanie podane na tacy jak zawsze. Rozumiem forum, porady itd. itp., ale są rzeczy, do których my dążymy latami, a Wy w 5 minut chcecie rozwiązanie mieć podane od A-Z co zrobić i jeszcze schemacik dorzucić za jakieś marne 10 pkt.

Skoro to robimy i specjalizujemy się w takich rzeczach to i mamy dostęp do jakichś dokumentacji, schematów bo tak jest nam pisane, a pisane Tobie jest, że takie dokumenty nie są dla takiego zwykłego człowieczka jak Ty koniec i kropka.