Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Amica ZZA 6428 - Po pobraniu wody cisza

kmicic_1982 04 Mar 2019 15:15 795 8
 • #1
  kmicic_1982
  Level 2  
  Moja zmywarka ZZA 6428i po rozpoczęciu programu wypuszcza wodę, a następnie pobiera i w tym momencie sie zatrzymuje. Nie dzieje sie to zawsze. Czasem 5x pod rząd umyje, a czasem kilka razy trzeba ręcznie skrótem klawiszy wypuścić nalaną wodę. Wymieniłem zawór aqua stop bo na początku tylko buczał i wcale wody nie puszczał. Wymieniłem również sterownik bo myślałem ze tam tkwi problem. Niestety nic to nie dało. Czy to może być przepływomierz?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #2
  Interval
  Level 28  
  Proszę sprawdzić pompę. Była seria zmywarek, gdzie pompa się blokowała.
 • #3
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Sprawdź czy coś pompy nie blokuje, czy wirnik pompy myjącej jest wolny i czy nie ma luzów na boki. Możesz profilaktycznie wymienić kondensator rozruchowy silnika pompy. Koszt do 20zł
 • #5
  kmicic_1982
  Level 2  
  Pompa po podaniu napiecia za kazdym razem pracuje. Wymienilem profilaktycznie kondensator i przeplywomierz i dalej bez zmian. Czasem program przeleci caly, ale najczescie staje zaraz po 1 minucie i cyklu odpompowania i nalania wody. Sprawdze jeszcze te przewody na drzwiach. W ktorym najczesciej miejscu sie uszkadzaja? Pod pokrywa czy na zgieciu miedzy dzwiami a podstawa?
 • Helpful post
  #6
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  kmicic_1982 wrote:
  Sprawdze jeszcze te przewody na drzwiach. W ktorym najczesciej miejscu sie uszkadzaja? Pod pokrywa czy na zgieciu miedzy dzwiami a podstawa?

  TAK :D
 • #7
  kmicic_1982
  Level 2  
  Rozciąłem z boku ten pokrowiec zabezpieczający przewody, zagięte przewody lekko tylko pociągnąłem i większość sie zerwała. Porobię wstawki z grubszych linek i dam znać, ale wygląda na to, że tu te połączenie mogło być kwestią otwarcia lub zamknięcia zmywarki. Zobaczymy...
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #9
  kmicic_1982
  Level 2  
  Przewody polutowane zmywarka hula :)