Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan primera p12 2.2dci błąd p0089 czujnik ciśnienia paliwa

fedak11nik 04 Mar 2019 15:41 2964 8
    fedak11nik
    Level 5  
    Witam problem dotyczy Nissana p12 2.2 dci
    Auto ciężko odpala czasami za 3 4 razem po kolejnym podgrzewaniu świec jak już odpali obroty silnika falują 500 900 czasami gaśnie.
    Po podpięciu pod kompa błąd p0089 czujnik ciśnienia po za zakresem.
    Nowy org czujnik niedostępny w kilku sklepach pytałem a cena 1600zł
    Może jakiś zastępczy podobno pasuje od reno
    Proszę o rade
    Slaw3005
    Level 2  
    Witam kolegę mam ten sam problem z tym że wcześniej auto gasło na wolnych obrotach i wchodził w tryb awaryjny np jak dojeżdżałem do świateł i postałem chwile to już nie wchodził na obroty ( maja 3000) ale jak wyłączyłem auto i po chwili włączyłem to było ok do czasu aż mi nie chciał odpalić , jak już odpalił to falowaly obroty, jak włączyłem auto klimatronik to mniej falowaly .Wymienilem filtr paliwa razem z obudowa i pompką bo niedziałała dobrze , sprawdziłem katalizator i jest ciagle to samo auto nie odpala i jak odpali to gaśnie na zimnym , dowiedziałeś się co to za przyczyna ? Proszę o pomoc , z góry dziękuje
    fedak11nik
    Level 5  
    Witam problem rozwiązany wymieniłem czujnik na listwie wtryskowe nie kupiłem org bo bardzo drogi i ciężko dostępny do mojego modelu pasował z nissana x trail t30 120zl za używany
    Czujnik denso 6100 przed kupnem innego wykrec swój i sprawdź opis i kod bo są różne rodzaje
    Wymienilem też filtr paliwa i zawór regulujący ciśnienie na pompie wtryskowe jest ulokowany z tyłu za pompą 2 śrubki ale to sugeruje u mechanika ciężki dostęp i wogole masakra daj znać czy pomogłem
    Slaw3005
    Level 2  
    Dzięki za info ,a jeszcze pytanko co do tego czujnika na listwie to trzeba go przykręcić z jakąś odpowiednią siłą ? Czy po prostu przykręcić ?
    fedak11nik
    Level 5  
    Ja dokreciłem po prostu do oporu i tyle ale oczywiście z wyczuciem zawsze możesz potem sprawdzić czy nie ma wycieku
    Ja jak odkrecilem to wszystko dokładnie wytarłem bo wyleje ci się trochę paliwa potem zakrecilem i podpielem wtyczkę trochę pokreciłem rozrusznikiem żeby pompa dobila ciśnienie i tyle
    A na początku może mieć ciężko załapać bo listwa pusta potem było ok
    Slaw3005
    Level 2  
    Ok dzięki w następnym tygodniu będę działał ( jak w miarę szybko znajdę ten czujnik denso w korzystnej cenie ) o wszelakich postępach będę Ciebie informował. Pozdrawiam
    fedak11nik
    Level 5  
    Powodzenia mam nadzieję że pomoglem
    Slaw3005
    Level 2  
    Wracając to tego czujnika na pompie wtryskowej to masz może jakieś foto jak to wyglada i co wymieniłeś pierwsze ten na listwie czy ten na pompie może wystarczy wymienić ten sam na pompie ?
    fedak11nik
    Level 5  
    Spróbuj najpierw ten na listwie ten na pompie jest dość drogi teraz wychodzę do pracy może potem podeślę jakieś foto

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Proszę foto