Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego

04 Mar 2019 16:31 372 1
  • Poziom 2  
    Dzień Dobry
    Jestem Studentem 4 roku Elektrotechniki i mam poważny problem z rozwiązaniem zadania z przedmiotu napęd elektryczny.
    Zadanie brzmi następująco:
    Silnik Obcowzbudny Pn=2Kw 220V 10 A 1430obr/min
    a) znaleźć przebiegi napięcia w czasie wartości Rd tak aby realizować trajektorie jak na rys.
    b) Znaleźć przebiegi zmian rezystancji
    Zadanie rozwiązałem niestety źle, może ktoś podpowie mi jak ja rozwiązać lub miałby czas aby mi je zrobić

Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego Napęd Elektryczny - Silnik Obcowzbudny Prądu Stałego
  • Moderator
    Mam dwie uwagi. Jak na studenta 4 roku, to pisanie "Silnik Obcowzbudny Pn=2Kw 220V 10 A 1430obr/min" robi bardzo niemiłe wrażenie. "Omc inż." czyli "o mało co inżynier" nie powinien pisać "Obcowzbudny" z wielkiej litery, bo niby z jakiego powodu? To jakiś kuzyn? O tytule już nie wspominam, bo to tragedia. Ale jeszcze gorsze jest "Pn = 2 Kw". Nie znasz jednostki mocy? Symbolem kilowata od wielu lat jest kW, chyba, że wasza uczelnia ma własny jakiś. Jakieś kwartały, cy cuś?
    Ale to raz. Druga sprawa polega na tym, że jeśli potrzebujesz pomocy to zamieść treść zadania dokładnie taką, jaką otrzymałeś do rozwiązania. I omów jak to rozwiązywałeś bo wybacz, próbowałem wczytać się w Twoje bazgroły jednak po trzech minutach wymiękłem. Nie wiadomo co do czego, co jest rozwiązaniem, co błędem, nic nie wiadomo. I nie łudź się, że ktoś zechce prowadzić śledztwo nad tekstem, aby Ci pomóc. Zniechęci się tak jak ja, albo jeszcze wcześniej. W technice nie ma zbędnych kropek, przecinków i zmieniania wielkości liter. Lekceważenie tej zasady jest świadectwem dziadostwa i niechlujstwa uprawianego przez adepta każdej technicznej profesji.