Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Prixma G2411 - Drukarka kopiuje/drukuje skaner nie skanuje

05 Mar 2019 11:12 285 3
  • Poziom 11  
    Dzień dobry. Czy ktoś może spotkał się lub wie jak sobie poradzić z problemem skanowania w tym urządzeniu wielofunkcyjnym. Problem w tym, że urządzenie poprawnie drukuje, kopiuje, ale nie skanuje. To znaczy na podglądzie przed skanowaniem właściwym widać, że skaner prawidłowo działa, ale jak już puszczam właściwe skanowanie to uparcie i bez przerwy wywala błąd jak w załączniku. Sugeruje błąd kabla USB. Nie rozumiem jak może być taki błąd skoro wstępne skanowanie czy kopiowanie i wydruki są ok. Czytając podobne tematy podmieniałem kable, zmieniałem gniazda ale to nic nie dawało. Postępowałem też zgodnie z sugestią by odinstalować sterowniki i ponownie zainstalować, ale kupa, też nic. Ostatecznie zainstalowałem sterowniki na laptopie by sprawdzić z innym kompem i tam skanuje poprawnie, więc mniemam coś ze stacjonarkom nie tak. Na obu kompach WIN10, to samo źródło, wszystkie aktualizacje pościągane. Jedyne co to stacjonarka ma na płycie padnięte onegdaj kontrolery USB i Audio. By nie wyrzucać drogiej i sprawnej płyty za radą fachmana została uratowana dodatkowymi tanimi kartami Audio i USB. Teraz jestem pewien że tu jest problem ale dlaczego? Jak to możliwe, że mimo wszystko tak podpięte urządzenie potrafi wstępnie ze skanera wrzucić podgląd, ale już właściwe skanowanie pluje tym błędem? Inne urządzenia i stare urządzenie wielofunkcyjne HP tak właśnie podpięte nie robiły takich problemów. Nie chcę z tego powodu kupować oczywiście nowej płyty i pytanie czy ktoś może coś doradzić jak sobie z tym poradzić?

Dzięki z góry

• Poziom 16  
    Jestes pewien, że sterowniki zainstalowałeś odpowiednie? Na obrazku wykrywa urządzenia jako Pixma G2010, a ty podałeś, że masz G2411.
    Podobno podczas skanowania też należy mieć otwartą przednią klapę, tam gdzie się ładuje papier do drukarki. W zagranicznym serwisie Fixya, opisano takie rozwiązanie na występujący błąd o numerze: 2,156,50.
  • Poziom 11  
    Sterowniki się same podpowiedziały. Zresztą takie same są na CD załaczonym do urządzenia, więc mniemam 2010 są do wszystkich urządzeń serii G2. Zresztą jak teraz widzę te wyszukane jako G2411 są opisane na stronie Canona "Pełny pakiet oprogramowania i sterowników dla urządzeń z serii G2010 (Windows)" także tu mam jasność.

Z tym papierem to nie bardzo rozumiem. Nie chcę skanować/drukować czyli kopiować a jedynie skanować czyli do pliku. No i papier ładuje się od tyłu i jest włożony. Ale z tacką otwartą z przodu mi nawet do głowy nie przyszło bo co to może mieć do rzeczy, tam chyba nawet nie ma żadnego czujnika, ale spróbuję.

Wpadł mi jeszcze jeden pomysł. Na płycie głównej są sprawne jedyne 2 gniazda USB 2.0, te obok MiniDin do klawiatury/myszki i tam mam te 2 urządzenia mam podpięte. Spróbuję tam podpiąć drukarkę z pominięciem dołożonej karty z gniazdami USB.

Dam znać co dalej, może komuś się przyda kiedyś.
  • Poziom 11  
    Dobra, może komuś się przydadzą wnioski/rozwiązanie. Papier nie musi być załadowany, tacka z przodu nie musi być otwarta, tak jak wydedukowałem winna jest płyta z uszkodzonymi kontrolerami USB 3.0. Dodatkowa karta z portami USB akurat z tym urządzeniem się ewidentnie jakoś kłóci. Dobrze, że 2 gniazda USB 2.0 na płycie nie padły, te obok złączą MiniDIN do klawiatury/myszki, widać mają osobny kontroler i wystarczyło tam podpiąć urządzenie i skanowanie działa. Temat do zamknięcia.