Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor AOC U2879VF 4k zakup monitora

05 Mar 2019 11:56 360 22
  • Poziom 5  
    witam, trzy pytania ;)
    1.Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, podłączając do niego laptopa y50-70 z gtx 960m przez port hdmi używając rozdzielczości 1920x1080 będę miał 120hz?

2.Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, podłączając w późniejszym terminie komputer portem displayport, bedę mógł osiągnąć nawet 240hz?

3.Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, korzystając z różnych rozdzielczości to od rozdzielczości będzie zależało ile będzie obsługiwał hz? w tym przypadku od 60hz do 240hz?

4. Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, podłączając się różnym sposobem w tym wypadku do wyboru VGA, DisplayPort 1.2 x 1, HDMI 2.0 x 1, będę mieć adekwatny hz do sposobu podłączenia się?

5. Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, będę mógł tylko korzystać z 60hz nawet przy rozdzielczości 1920x1080??

6. Kupując ten monitor Monitor AOC U2879VF, będę podłączał też samsunga ICU 100
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Witam.
    HDMI max 60Hz.
    240Hz ? Po displej port 144 to nie problem więc pewnie i 240 Też ale po DP.
    Tak. Im większa rozdzielczość tym mniejsze odświeżanie. To zależy od możliwości karty.
    Tak. DP to najlepsza opcja.
    Tak.
    Po HDMI.
  • Poziom 34  
    Link

Według wiki w 1080p można uzyskać 240 Hz odświeżania na HDMI 2.0.
  • Użytkownik obserwowany
    Mam Benq 120Hz po DVI. Kiedy podłączyłem drugi monitor po tym kablu a Benq po HDMI nie wyświetlał powyżej 60 a po ponownym podłączeniu display jest 120.

Po sprawie.
    https://pho.net.pl/jak-podlaczyc-144-hz-monitor/

Dodano po 1 [minuty]:

Świetny artykuł.
  • Poziom 5  
    bumble

Dziwne twoje odpowiedzi... a szczególnie ta w ostatnim poście. Jak strzał... który trafił ale tylko w poplątane kable, na DVI max podobno można osiągnąć 85hz :D
  • Użytkownik obserwowany
    Mam po dvi podłączony monitor i używam do 3d 120Hz.

Dodano po 44 [sekundy]:

Przeczytaj artykuł. Wszystko jest. Jest też Google.

Dodano po 4 [minuty]:

• Poziom 5  
    bumble napisał:
    Mam po dvi podłączony monitor i używam do 3d 120Hz.

Dodano po 44 [sekundy]:

Przeczytaj artykuł. Wszystko jest. Jest też Google.

Dodano po 4 [minuty]:

OK faktycznie jest możliwość, zapomniałem że jest do tego tylko potrzebny kabel Dual Link i jeśli byś miał monitor 144hz to byś miał 144hz nawet :D .
  • Użytkownik obserwowany
    Jaka masz kartę graficzną?

Dodano po 3 [minuty]:

Widzę w specyfikacji tego monitora odświeżanie tylko 60 Hz.
  • Poziom 5  
    bumble napisał:
    Jaka masz kartę graficzną?

Dodano po 3 [minuty]:

Widzę w specyfikacji tego monitora odświeżanie tylko 60 Hz.

Odświeżanie przy UHD tym czasem więcej nie może być bo ma hdmi 2.0, przy innych opcjach mam tu na myśli przewody i rozdzielczości odświeżanie powinno się zmienić adekwatnie do podłączenia i rozdzielczości.
  • Użytkownik obserwowany
    Jaka masz grafikę? Mniemam, że AMD. Ten monitor wspiera FreeSynk.
  • Poziom 5  
    bumble napisał:
    Jaka masz grafikę? Mniemam, że AMD. Ten monitor wspiera FreeSynk.

Jeszcze nie mam, aktualnie mam to co w profilu. Ogólnie monitor ma jutro u Mnie być i się wszystko okaże, wyjaśni (dobra cena i dziwne parametry jak by nagonka na klienta). Maila do AOC też wysłałem z zapytanie, w sklepie niby też mi sprzedawca powiedział że tak powinno być jak ja mówię ale to się okaże jutro.

Dodano po 9 [minuty]:

U2879VF
    Ostrzejszy obraz, płynniejsza akcja
    Dzięki złączom DisplayPort 1.2a, HDMI 2.0, czasowi reakcji 1 ms i obsłudze FreeSync, ten monitor 4K jest gotowy do idealnie płynnego wyświetlania multimediów z szybkością 60 klatek na sekundę.

Display Port
    Jako najnowszy standard złącza do wyświetlania od VESA, DisplayPort pozwala również na przesyłanie dźwięku, podłączanie USB i innych nośników danych. DisplayPort w wersji 1.2-1.2a obsługuje do 165 Hz z 1440p, 75 Hz z 2160p, wersja 1.3 obsługuje do 240 Hz z 1440p, 120 Hz z 2160p, a wersja 1.4 spełnia wymogi HDR10.

Bajki?
  • Użytkownik obserwowany
    https://eu.aoc.com/en/products/u2879vf
    Nie wiem czy bajki. Żeby w pełni wykorzystać funkcje FreeSync musisz kupić grafikę AMD. Cóż......

Dodano po 2 [minuty]:

Możesz mi napisać gdzie jest o wyższych rozdzielczościach niż 60Hz?
  • Poziom 5  
    bumble napisał:
    https://eu.aoc.com/en/products/u2879vf
    Nie wiem czy bajki. Żeby w pełni wykorzystać funkcje FreeSync musisz kupić grafikę AMD. Cóż......

Dodano po 2 [minuty]:

Możesz mi napisać gdzie jest o wyższych rozdzielczościach niż 60Hz?

Przy podłączeniu przez displayport

Jako najnowszy standard złącza do wyświetlania od VESA, DisplayPort pozwala również na przesyłanie dźwięku, podłączanie USB i innych nośników danych. DisplayPort w wersji 1.2-1.2a obsługuje do 165 Hz z 1440p, 75 Hz z 2160p, wersja 1.3 obsługuje do 240 Hz z 1440p, 120 Hz z 2160p, a wersja 1.4 spełnia wymogi HDR10.
  • Użytkownik obserwowany
    To dane DP nie monitora. Wszędzie piszą o 60Hz. Dostaniesz podłączysz i zobaczymy. Ja osobiście jakbym miał inwestować w monitor to oczywiście 144 Hz ale z GSync do współpracy z grafikami GeForce.
  • Poziom 5  
    8-O

odmówiłem właśnie przesyłkę :D czekam na odpowiedź z firmy AOC jak oni to opiszą i dopiero kupie lub nie :D teraz patrze to monitor jest tak jak pisałem niezła bajką z 2016r :D
  • Użytkownik obserwowany
    Staroć. Przykro mi, jednak ja bym inwestował w GSync pod kartę graficzna gtx. Rozeznaj sprawę wśród monitorów gamingowych.
  • Użytkownik obserwowany
    Standardem NVidii jest GSync odpowiednik FreSync dla kart y gpu AMD. Tak wiec nie sadzę by NVidia zabierała się za standard konkurencji.
  • Poziom 5  
    bumble napisał:
    Standardem NVidii jest GSync odpowiednik FreSync dla kart y gpu AMD. Tak wiec nie sadzę by NVidia zabierała się za standard konkurencji.

Przecież to można wyłączyć... podobno nic to i tak nie daje...

Teraz zamówiłem drugiego budrzetowca AOC C27G1 :D 144hz/ hdmi 1.4/dp 1.2 również z ta funkcją do kart AMD
  • Użytkownik obserwowany
    To też i wszystko jest ulepszone. Nie będę koledze wyszukiwał artykułów. Proponuje lekturę.