Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Rothenberger 400, sterownik pid.

gdkj 05 Mar 2019 16:04 390 3
    gdkj
    Level 26  
    Witam.
    Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem ten temat, sterownik temperatury pid użyty w urządzeniu do zgrzewania rur.
    Model GEFRAN, typ: 400-DR-1. Na wyświetlaczu pojawia się napis Sbr zamiast mierzonej temperatury, wciskając przycisk funkcyjny pojawiają się opcje i można ustawić żądaną temperaturę.
    W sieci znalazłem pdf z instrukcją niestety nie znajduję tam takiego komunikatu.
    Czy termopara podpięta czy nie zamiast temperatury napis Sbr.
    Proszę o ew. podpowiedź czy to złą nastawa czy usterka regulatora.
    Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    and_rog
    Level 23  
    Nie mam pewności, mnie Sbr kojarzy się z Sensor Brake - uszkodzenie czujnika pomiaru temperatury. Czyli czujnik, albo przewód, albo wtyczka czy gniazdo. Jeżeli termopara jest rezystancyjna, proponuję wpięcie rezystora 100 om - dla testu.
    gdkj
    Level 26  
    Kombinowałem nawet zwarcie ale zero reakcji (na złączu napięcie ok 19V) natomiast skojarzenie pewnie trafne, sam na to nie wpadłem.
    Pozostaje przejrzeć płytkę.

Jestem prawie pewny że spadło mi tu coś z goldpinów

Rothenberger 400, sterownik pid.

Urządzenie podłączone raczej do termopary (roztapia plastykowe rury przed sklejeniem)

Pozdrawiam.

Rothenberger 400, sterownik pid.

Brakowało zwieracza pomiędzy pinami zaznaczonymi na czerwono.
    Dzięki kolego and_rog bo twoja uwaga nakierowała mnie na prawidłową ścieżkę myślenia, jakoś nie znajduję w instrukcji opisu tego wiec info zostawiam potomnym. Na stole podając regulowane kilkadziesiąt miliwoltów na wejście w podpięciu jak do termopary (1,2) (2 złączone z 3) otrzymujemy komunikaty Sbr oraz Err a pomiędzy nimi wartości wskazań temperatury.

Pozdrawiam.
    Ps. kilka dni i temat zamknę.

Urządzenie działa temat zamykam.
    gdkj
    Level 26  
    Rozwiązanie w postach.