Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszerzanie wifi, access point w piwnicy, kontroler pieca, WDS.

05 Mar 2019 17:22 210 2
  • Poziom 1  
    Szukałem przez google ale nic nie znalazłem, jakoś tydzień temu w domu zainstalowany został piec na pellet z dość nowoczesnym kontrolerem, na tyle nowoczesnym by przy pomocy akcesorium(estyma vide net) można było zmieniać ustawienia poprzez strone internetową(dostęp do pogody, parametrów). Problemem jest odległość - kotłownia jest dwa piętra niżej. Oryginalnym planem było użycie WDS aby router który umieszcze w piwnicy(NETGEAR JWNR2010v5) łączył sie bezprzewodowo do modemu z którego mam internet w domu(huawei b593s-22) i z niego "dostawał" internet. Podczas konfiguracji wszystko było wporządku, ale po połączeniu sie do netgear sieć nie ma dostępu do internetu mimo "wireless repeater active" w configu. Co moge zrobić? Dodam że mam jeszcze TL-WR543G który moge użyć. Słyszałem też o go gargoyle i openwrt ale wogóle nie zroumiałem jak to działa oprócz tego że trzeba wgrać firmware na router. Jest jakieś lepsze rozwiązanie czy zostaje mi wiercenie i ciągnięcie skrętki? Dzięki za pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kupić typowego access pointa z trybem klienta no zakładając ze masz w tej kotłowni zasięg z głównego routera. Druga sprawa to czy ten dostęp do urządzenia z sieci internet będzie możliwy bez publicznego IP.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Położenie skrętki to najlepsze wyjście i często najtańsze.

Można jeszcze użyć adapterów PLC.