Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszerzanie wifi, access point w piwnicy, kontroler pieca, WDS.

Shedmann 05 Mar 2019 17:22 450 2
    Shedmann
    Level 1  
    Szukałem przez google ale nic nie znalazłem, jakoś tydzień temu w domu zainstalowany został piec na pellet z dość nowoczesnym kontrolerem, na tyle nowoczesnym by przy pomocy akcesorium(estyma vide net) można było zmieniać ustawienia poprzez strone internetową(dostęp do pogody, parametrów). Problemem jest odległość - kotłownia jest dwa piętra niżej. Oryginalnym planem było użycie WDS aby router który umieszcze w piwnicy(NETGEAR JWNR2010v5) łączył sie bezprzewodowo do modemu z którego mam internet w domu(huawei b593s-22) i z niego "dostawał" internet. Podczas konfiguracji wszystko było wporządku, ale po połączeniu sie do netgear sieć nie ma dostępu do internetu mimo "wireless repeater active" w configu. Co moge zrobić? Dodam że mam jeszcze TL-WR543G który moge użyć. Słyszałem też o go gargoyle i openwrt ale wogóle nie zroumiałem jak to działa oprócz tego że trzeba wgrać firmware na router. Jest jakieś lepsze rozwiązanie czy zostaje mi wiercenie i ciągnięcie skrętki? Dzięki za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Kupić typowego access pointa z trybem klienta no zakładając ze masz w tej kotłowni zasięg z głównego routera. Druga sprawa to czy ten dostęp do urządzenia z sieci internet będzie możliwy bez publicznego IP.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Położenie skrętki to najlepsze wyjście i często najtańsze.

Można jeszcze użyć adapterów PLC.