Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sterownik zbiornika CWU włączy pompę oraz kocioł stykiem NC?

swap 05 Mar 2019 17:30 381 5
 • #1
  swap
  Level 13  
  Witam, poszukuję sterownika zbiornika CWU ktory włączy pompę oraz kocioł stykiem NC, ideałem bylo by gdyby drugi styk NC włączył drugą pompę..
  Dla jasności -kocioł gazowy jednofunkcyjny jedna pompa pracuje w obiegu CO a druga w obiegu CWU
  piec włącza sie przez zwarcie styku wiec musiał by być sterowany przez termostat pokojowy NO/NC ze sterowaniem pompy oraz termostat z czujką w zakresie 30-50 stopni ktory włączy pompę CWU oraz piec NO/NC
  Ma ktoś jakieś pomysły czy mam stworzyc rzeźbę na przekaźnikach
 • #3
  duddy

  Level 24  
  Rozwiązanie bardzo proste ale daj jakiś schemat bo rozumiem że masz jakiś rozdzielacz itp bo jednofunkcyjny, dwie pompy, zbiornik... dużo informacji ale nie wiadomo jak to chodzi.
  Sterowanie do tak małego układu jest dość proste i jest ich mnóstwo. Rozwiązanie poprzednika fajne, ładne i bajeranckie ale drogie i w zbyt przepasione do tak małego i prostego układu.
 • #4
  swap
  Level 13  
  Dokładnie salus to trochę za droga zabawka na taki układ ... sprawa skończy się przekaźnikami , jutro machnę jakiś schemat i zakupię jakieś graty
 • #5
  duddy

  Level 24  
  Daj jakiś schemat instalacji co tam masz to ci dam rozwiązanie... Nie chce teraz w ciemno typować sterowników bo nie wiem jaki masz dokładnie układ a rozwiązanie wcale nie musi być kosztowne
 • #6
  swap
  Level 13  
  Dobra .. termostat z CWU włącza pompę CWU i przez przekaźnik z odseparowanym stykiem włącza piec
  teraz tylko zostało uruchomienie pompy CO ... tzn termostat pokojowy włącza piec i chce żeby włączył też pompę obiegową CO (piec jest sterowany stykiem zwarcia - bez prądowo)
  Jaki sterownik zbiornika CWU włączy pompę oraz kocioł stykiem NC?
  Czyli termostat włącza piec i ma włączyć pompę 230V... macie pomysł na gotowy przekaźnik czy muszę tworzyć hybrydę własnej konstrukcji. Np przekaźnik kontroli cieczy chyba się nada ??