Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace

sskrzypekss2 05 Mar 2019 20:46 102 3
  • #1 05 Mar 2019 20:46
    sskrzypekss2
    Poziom 3  

Witam . Mam problem z hamulcami tylnich osi . Dodam ze dopiero zaczynam tym autem jezdzic z ładunkiem . Załadowałem dzisiaj 20 ton kamienia i podczas jazdy gdy zacząłem hamować wyskoczył blad abs . ( usterka mechaniczna lub elektryczna prawa strona 2 oś ) . Auto tez bardzo słabo hamuje . Trzeba mocno naciskać hamulec i czuć ze hamuje tylko przód . Po zakupie mechanik coś tam przestawiał na zaworze regulującym sile hamowania do którego przykręcona jest linka (sprężynka ) która pod wpływem nacisku który generuje ładunek zmienia położenie zaworu .jak widać nie wiele to dało albo zle to ustawił . A może jest inna regulacja przy kołach . Okładziny jest koło 2-3 cm . Po wysypaniu ładunku i jeździe na pusto blad abs nieaktywny Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace

0 3
  • #2 05 Mar 2019 21:20
    maxetm
    Poziom 17  

Kolego
    MID136 SID4 FMI10 - czujnik prędkości koła oś 2 po prawej .
    Duża szczelina między czujnikiem a kołem zębatym , styki i przewody mogą być uszkodzone, koło zębate może być uszkodzone, uszkodzony czujnik , uszkodzony modulator. Sprawdź luz łożyska koła, okablowanie czujnika, prześwit pomiędzy czujnikiem a wieńcem (nie więcej niz 0,7mm) .

Co do tylnego regulatora siły hamowania jeśli jest na wajche to może wystarczy go przeregulować.

0
  • #3 06 Mar 2019 07:05
    piotr budzowski
    Poziom 23  

a szczęki podciągnięte bo w volvie samoregulator mogą być uszkodzone

0
  • #4 06 Mar 2019 22:15
    sskrzypekss2
    Poziom 3  

Nie. w jaki sposób sie podciąga ?

0