Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace

05 Mar 2019 20:46 459 3
  • Level 3  
    Witam . Mam problem z hamulcami tylnich osi . Dodam ze dopiero zaczynam tym autem jezdzic z ładunkiem . Załadowałem dzisiaj 20 ton kamienia i podczas jazdy gdy zacząłem hamować wyskoczył blad abs . ( usterka mechaniczna lub elektryczna prawa strona 2 oś ) . Auto tez bardzo słabo hamuje . Trzeba mocno naciskać hamulec i czuć ze hamuje tylko przód . Po zakupie mechanik coś tam przestawiał na zaworze regulującym sile hamowania do którego przykręcona jest linka (sprężynka ) która pod wpływem nacisku który generuje ładunek zmienia położenie zaworu .jak widać nie wiele to dało albo zle to ustawił . A może jest inna regulacja przy kołach . Okładziny jest koło 2-3 cm . Po wysypaniu ładunku i jeździe na pusto blad abs nieaktywny Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace Volvo fm12 wywrotka resor - Słabo hamuje i wywala blad abs na załadowanej pace
  • Level 22  
    Kolego
    MID136 SID4 FMI10 - czujnik prędkości koła oś 2 po prawej .
    Duża szczelina między czujnikiem a kołem zębatym , styki i przewody mogą być uszkodzone, koło zębate może być uszkodzone, uszkodzony czujnik , uszkodzony modulator. Sprawdź luz łożyska koła, okablowanie czujnika, prześwit pomiędzy czujnikiem a wieńcem (nie więcej niz 0,7mm) .

Co do tylnego regulatora siły hamowania jeśli jest na wajche to może wystarczy go przeregulować.
  • Level 1  
  • Level 3  
    Nie. w jaki sposób sie podciąga ?