Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka po wymianie poduszki powietrznej

05 Mar 2019 21:05 522 16
  • Poziom 4  
    Witam. Mam pytanie. Mialem wypadek. Seat toledo 2. Autko juz naprawione jezdzi elegancko. Problem w tym ze zbliza mi sie przeglad techniczny i przyszlo mi wymienic AIRBAG od kierowcy. Czy powie mi ktos czy po wymianie poduszki kontrolka AIR BAGU zgasnie sama? Czy bedzie potrzeba za pomoca komputera usunac blad? Z gory dziekuje i pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Jeżeli podczas wypadku poduszki wystrzeliły musisz wymienić moduł AIRBAG na sprawny oraz poduszki
  • Poziom 4  
    Ogolnie mam wystrzelone dwie poduszki i jeden pas. Jakie wymiany musze wykonac by to wszystko mi dzialalo albo poprostu jak to ogarnac tak by auto przeszlo mi diagnostyke? Prosze o rady .
  • Poziom 35  
    Te dwie poduszki, pas oraz moduł Airbag.
  • Poziom 4  
    Dzieki juz jestem krok do przodu. A zeby pozbyc sie kontrolki Airbagu musze wymienic takze pas bezpieczenstwa? I gzie znajduje sie ten modul? Zgory dziekuje za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

No rozumiem. I oczywiscie pozniej skasowac bledy za pomoca komputera tak?Dzieki kolego za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Sensor do wymiany bądź czyszczenia plus wymiana zdetonowanych zapalników. I tyle w temacie.
  • Poziom 4  
    Mozesz kolego jasniej? Naprawde moje pojecie w tym temacie jest bliskie zeru. Priorytetem jest dlamnie poradzic sobie z przejsciem przegladu technicznego. A zaraz po tym w jak najszybszym czasie oczywiscie rzecz jasna doprowadzenie tego systemu do sprawnosci. Dla wlasnego i cudzego bezpieczenstwa,to jasne.

Dodano po 1 [minuty]:

Brak kasy w tej chwili a przeglad na dniach...

Dodano po 4 [minuty]:

Wystrzelony pas pasazera daloby sie ukryc. Dekielek od poduszki pasarzera tez mozna zlozyc tak nie do poznaki. Srodek kierownicy z poduszka mam zakupiony wiec tez mozna by zalozyc nawet nie podlanczajac narazie. Ale problemem w trakcie diagnostyki zostaje swiecaca kontrolka :/

Moderowany przez CameR:

Zabroniona jest dyskusja na tematy
    (...)
    5-Naprawy sterowników airbag.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3502245.html

• Poziom 33  
    A co jaśniej? Nie da się jaśniej, bo by już było prześwietlone.
  • Poziom 35  
    Dobrze widzę? Chcesz zrobić druciarstwo w systemie bezpieczeństwa? Nie ma półśrodków i nie będzie. Albo robisz zgodnie ze sztuką albo wcale.
  • Poziom 4  
    Nie nie bron boze. Poprostu chcialbym przejsc jakos przeglad w pierwszej kolejnosci. A zaraz po tym na spokojnie bym porobil to jak trzeba. Zdaje sobie sprawe ze tu chodzi o moje wlasne bezpieczenstwo przeciez...
  • Poziom 35  
    To w skrócie: wymieniasz te elementy o których było pisane. Nic więcej nie "uzdrowisz" w tej sytuacji.
  • Poziom 4  
    No rozumiem. Czyli nie mam po co narazie jechac na przeglad. :/ Jakby nie bylo zaslepianie wszystkiego dla niepoznaki i wyciaganie zarowki z kontrolki byloby lekkim przegieciem heh
  • Poziom 35  
    Zrób wycieczkę na szrot i zakupisz odpowiednie elementy.
  • Poziom 4  
    I tak wlasnie uczynie kolego. Poduszke kierowcy juz kupilem. Wiec jeszcze od pasazera,pas bezpieczenstwa i ten modul czy tam sensor. +elektromechanik. Heh
  • Poziom 35  
    Bezimienny1988 napisał:
    I tak wlasnie uczynie kolego. Poduszke kierowcy juz kupilem. Wiec jeszcze od pasazera,pas bezpieczenstwa i ten modul czy tam sensor. +elektromechanik. Heh

I tak trzymać. Porządek musi być ;)
  • Poziom 4  
    No powinien w sumie;) heh Myslalem ze poprostu jakos przeskocze przeglad ,ale jednak nie ma co kombinowac i spokojniej spac ;) pozdrawiam kolego
  • Moderator Samochody
    Bieda z nędzą napisał:
    bądź czyszczenia

Żona kolegi niedawno rozwaliła Zafirę. Wystrzeliły wszystkie poduszki oprócz tej w kierownicy mimo że była sprawna. Wcześniej sterownik był czyszczony po wystrzale tylko kierownicy.