Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Stilo centralny zamek kodowanie pilota

06 Mar 2019 08:01 564 7
  • Poziom 9  
    Witam

Potrzebuję pomocy w zakresie kodowania klucza do stilo - pilota do zamykania samochodu.
    Po wymianie baterii w kluczyku samochód odpala ale nie otwiera drzwi. Szukałem procedury kluczykowej ale nie znalazłem.
    Samochód to fiat stilo HB 2004 1,9JTD 80KM.
    Mam dostęp do programu Fiata na elm327 ale nie mam card code.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    damian866 napisał:
    Witam

Potrzebuję pomocy w zakresie kodowania klucza do stilo - pilota do zamykania samochodu.
    Po wymianie baterii w kluczyku samochód odpala ale nie otwiera drzwi. Szukałem procedury kluczykowej ale nie znalazłem.
    Samochód to fiat stilo HB 2004 1,9JTD 80KM.
    Mam dostęp do programu Fiata na elm327 ale nie mam card code.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Jakiś czas temu w Stilo mojej ślubnej stało mi się tak samo. Kluczyk przestał działać i nie można było nim otworzyć zamka poprzez przyciski jakie ma oraz nie dało się rozbroić alarmu. Kluczyk z niewiadomego sposobu się rozkodował. W domu na szafce, gdzie jest odkładany. Najbardziej lubię jak uszkadzają się urządzenia nie używane.
    Samochód został zamknięty normalnie pilotem a na drugi dzień nie dało się już go otworzyć i wyłączyć alarmu.
    Kupiłem ELM'a na USB, ściągnąłem Multiecuscana i odnajdując w dokumentach karty kodowe za pomoca MES udało mi się ponownie zakodować kluczyk w systemie. Tam jest po prostu osobna zakładka do kodowania. Jest to trywialna czynność jak się okazało. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami jaki się pojawiają na ekranie i mieć.... kartę kodową do swojego wozu.
    Jak nie masz karty kodowej to chyba tylko ASO. W ASO, bo zadzwoniłem do nich, chcieli za tę usługę 150 zł, a więc też nie jakoś strasznie dużo.

Pzdr!
  • Poziom 9  
    Witam

Dziękuję za szybką odpowiedź. Inaczej rozwiązaniem problem może nie do końca ale mogę otwierać klapę bagażnika.
    Szukałem szukałem i szukałem rozwiązanie.... Na jednym forum znalazlem takie rozwiązanie: w kobinie pojazdu po lewej stronie są guziki i m.in. mode szukamy opcji IND BOOT ustawiamy na off. Teraz wkladam kluczyk do zamka kierowcy i otwieraja sie drzwi i bagażnik. Bagaznik w ten sposob że jest otwarty ale trzeba zlapac klamke i go otworzyć -podnieść klapę do gory. W mojej okolicy kodowanie kluczyka 250 zł. Nie zapłacę tyle więc takie rozwiązanie mi wystarcza. Pozdrawiam może komuś się przyda ta porada.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Za 40% podanej ceny bym Ci to ogarnął, gdybyś mieszkał bliżej :D.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    castin napisał:
    Za 40% podanej ceny bym Ci to ogarnął, gdybyś mieszkał bliżej :D.

Ja bym mu to zrobił za darmo, bo jest to 5 min roboty, ale pod warunkiem że ma kartę kodową. Bez tej karty, to w ogóle nie wiem jak to się koduje.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Piszę o typowej sytuacji, czyli na pytanie o kartę z kodem widzę tzw. wytrzeszcz.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Kolego, wystarczy wyciągnąć pin z body i postępować zgodnie z mes/fes.

Dodano po 58 [sekundy]:

Kolego, wystarczy wyciągnąć pin z body i postępować zgodnie z mes/fes.
  • Poziom 9  
    Witam

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :-) Na chwile obecną rozwiązałem problem jak opisałem wcześniej.
    Jeśli uznam że to mi nie wystarcza to będę musiał zgłosić się o wyciągniecie kodu do przypomnienia klucza.
    Pozdrawiam