Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję wsadu BIOSU do tabletu Kiano SlimTab Pro2 MS

06 Mar 2019 12:04 435 5
  • Poziom 3  
    Na wstępie. Witam serdecznie.

Poszukuję wsadu biosu z działającego tabletu Kiano SlimTab Pro2 MS (Intel Atom x5-Z8300, Windows 10)
    Może ma ktoś opcję zgrać go dla mnie ze swojego sprzętu.

Jak spora część podobnych chińskich tabletów, padł po aktualizacji windows 10
    (nie reaguje na nic, dioda ładowania nie świeci, różne kombinacje przycisków, itp.)

Sprawdziłem napięcia na płycie głównej czy dochodzą od strony zasilania, są.
    Zastanawiają mnie dziwne ciągłe wahania napięcia na kości Biosu: winbond 25q64fwsig 1609.
    Nie jest stabilne 1.8V

Dostępny jest w necie rom z bliźniaczego tabletu Chuwi Hi8 Pro, ale to nie pomaga.
    Analizując zawartość bin-ów, widać dość spore różnice w zawartości BIOS region.

Tu kilka screenów z ME Analyzera i UEFITool z mojego bin-a.

Poszukuję wsadu BIOSU do tabletu Kiano SlimTab Pro2 MS Poszukuję wsadu BIOSU do tabletu Kiano SlimTab Pro2 MS Poszukuję wsadu BIOSU do tabletu Kiano SlimTab Pro2 MS

Testowałem też metodę "czyszczenia" biosu do defaultowych wartości przy pomocy programu:
    Intel Easy Clean Me i Intel TXE Firmware 2.0.2.3094_1.375MB_PRD_RGN.bin, ale bez rezultatów.

Dzięki za wszelką pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 22  
    Cześć, zasmucę Cię. Nie ma nigdzie dostępnych wsadów do Kiano. Ja swego czasu szukałem do Caviona (ten sam importer co Kiano) i nic nie ma. A autoryzowany serwis może pomóc tylko poprzez wysyłkę do nich i zaprogramowanie u nich na miejscu odpłatnie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 3  
    Pewnie w necie nie znajdę, szukałem dość długo, ale liczę na pomoc dobrego człowieka ;)
    Możliwe, że ktoś się wcześniej zajmował tym tabletem, zgrywaniem i wgrywaniem biosu i ma na dysku kopię.

Nie badałem jeszcze sprawy, ale podobno można taki bios uefi spod windowsa ściągnąć. Wie ktoś coś, jakim programem?
  • Poziom 3  
    Temat poszukiwania zakończony.
    Udało mi się uzyskać dump biosu z działającego identycznego sprzętu, ale okazało się po wgraniu, że nic to nie pomogło ;(
    Jakby ktoś kiedyś potrzebował taki dump, proszę się odezwać.

Widocznie, padło mi coś na płycie. Zaczynam zabawę z pomiarem napięć na elementach.
    Chciałem sprawdzić mały "5 pin power IC 4W2FA", ale nie mogę znaleźć opisu do jego wejść/wyjść. Może ktoś ma?