Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprężarka się nie wyłącza - wybija zawór bezpieczeństwa.

mausibeata 06 Mar 2019 14:25 2682 17
    mausibeata
    Level 9  
    Witam,
    Chciałbym naprawić swoją sprężarkę ale nie bardzo wiem gdzie i jak podłączyć presostat.
    Jaki kupić presostat też nie wiem.
    Chodzi o jak najtańszą naprawę. Presostaty na znanym portalu da się kupić za 20 pln.
    Np. takie coś z Allegro: /oferta/presostat-reduktor-cisnieniowy-wylacznik-kompresor-
    Moderated By Mirek Z.:

Zabroniony link do aukcji usunąłem/zmieniłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Muszę jeszcze coś kupić?
    Rurka?Wężyk?Złączki??
    Większość presostatów ma taką złączkę do cienkiego przewodu który "gdzieś" trzeba podłączyć.
    Czytałem po co to jest ale nie kumam za diabła gdzie to podłączyć w moim kompresorze i jak to działało wcześniej??
    W sprężarce oryginalnie zamontowany jest "elektrozawór" - tak to się chyba nazywa - który już nie działa.
    Pomożecie?
    Może na fotkach zaznaczycie co i gdzie podłączyć?
    Sprężarka się nie wyłącza - wybija zawór bezpieczeństwa. Sprężarka się nie wyłącza - wybija zawór bezpieczeństwa. Sprężarka się nie wyłącza - wybija zawór bezpieczeństwa. Sprężarka się nie wyłącza - wybija zawór bezpieczeństwa.
    bumble
    User under supervision
    Masz presostat. Trzeba nowy podłączyć w miejsce starego. Można użyć przejściówek z gwintu na odpowiedni przyłącz lub dokupić z potrzebnym gwintem. Presostat powinien być podłączony do ciśnienia w zbiorniku. Można sprawdzić stary czy faktycznie nie działa, może styki się mu powiesiły, może zardzewiał.
    mausibeata
    Level 9  
    Zgadza się-zardzewiał...i to tak że nie ruszy już na bank.Próbowałem czyścić...poprawiałem styki przewodów itp....zero reakcji.
    To fotka tego ustrojstwa od środka...zrobiłem jak mierzyłem średnice gwintów.

Jego oznaczenia to SK-0608.
    Niestety ja nie znalazłem niczego w przyzwoitej cenie(porównywalnej do popularnych w tej chwili presostatów za około 20 pln).
    Dlatego pomyślałem że może coś tańszego z krajowego podwórka by podeszło.
    No i tak szukając natknąłem się na te za +-dwie dyszki.Tylko nie wiem gdzie miałbym go wkręcić i co ztą extra rurką pomagającą przy rozruchu???
    Jest juz moze coś takiego w moim sprzęcie? Przynajmniej coś co niby miałoby pomagać w rozruchu mojej maszyny?
    A to to co to?...to złote pod rurką przez którą wlata powietrze z pompy do zbiornika???

Tam jest jakaś czarna "membrana(uszczelka?)" w środku.
    bubu1769
    Level 42  
    To jest prawdopodobnie zawór zwrotny żeby ci się powietrze nie cofało.
    Ta mała rurka jest do odprężnika, po nabiciu ciśnienia i wyłączeniu się silnika, upuszcza powietrze z kompresora żeby łatwiej mu było ruszyć, w twoim przypadku raczej nie będzie to potrzebne.
    Jeśli chcesz tam zamontować ten tani presostat to musiałbyś dorobić przedłużkę bo bezpośrednio w zbiornik raczej go nie wkręcisz.
    Odpowietrznik nie musi być do niczego podłączony, chyba ze chcesz jeszcze wymienić ten zawór zwrotny na taki z odpowietrznikiem ale wtedy przyjdzie ci jeszcze przerabiać rurkę miedzy sprężarką a zbiornikiem.
    mausibeata
    Level 9  
    Co byś zrobił bubu1769 na moim miejscu????
  • Helpful post
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    bumble wrote:
    Presostat powinien być podłączony do ciśnienia w zbiorniku.

To nie jest presostat to jest czujnik ciśnienia. Najbardziej ohydnie wykonane połączenie.
    http://www.pneumat.com.pl/czujniki_cisnienia
    mausibeata
    Level 9  
    Szukając czegoś co mogłoby zamienić ten walnięty czujnik też tak odrazu pomyślałem KrzysztofReszka.
    Nie znam się na tym ale już od samego patrzenia na ten czujnik ciśnienia można było przypuszczać że długo nie pociągnie.
    A Ty KrzysztofReszka co byś zrobił na moim miejscu???
    Wymieniłbyś na taki za +-20pln?
    Wstawiałbyś też zawór zwrotny z dodatkową rurką???
    Jakoś tak serio nie przekonuje mnie myśl że miałbym teraz wydawać grubo ponad stuwe za coś co od samego patrzenia się na to może się "skończyć".

Dodano po 3 [minuty]:

Co tam jest pod twoim linkiem KrzysztofReszka?
    Klikając go lub nawet otwierając w innej przegladarce takie info dostaję:
    ""W chwili obecnej na serwerach prowadzone są prace administracyjne.
    Przepraszamy za zaistniałe w związku z tym niedogodności.""
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    mausibeata wrote:
    Co tam jest pod twoim linkiem KrzysztofReszka?
    Klikając go lub nawet otwierając w innej przegladarce takie info dostaję:
    ""W chwili obecnej na serwerach prowadzone są prace administracyjne.
    Przepraszamy za zaistniałe w związku z tym niedogodności.""

Przed chwilą był aktywny coś grzebią u siebie .Wpisz czujnik ciśnienia jednofazowy na Google.
    bubu1769
    Level 42  
    Krzysztof Reszka wrote:

To nie jest presostat to jest czujnik ciśnienia. Najbardziej ohydnie wykonane połączenie.

No dobrze niech będzie czujnik ciśnienia :)
    A czego się spodziewałeś po tanim kompresorze, spójrz na resztę osprzętu.

Jeśli nie chcesz za bardzo brnąć w przeróbki to zrób tak jak pisałem wcześniej, kup ten najtańszy czujnik ciśnienia z Alledrogo zamontuj na przedłużeniu a wejście do odprężnika nie podłączaj. Będzie działać jak działało do tej pory. Tylko pamiętaj że musisz ustawić właściwe ciśnienie i deltę na nowym czujniku.
    mausibeata
    Level 9  
    Wyjście na odprężnik w presostacie trzeba zaślepić?
    bumble
    User under supervision
    Zastosowanie czegokolwiek. Jak kolega krzysztof napisał jest to czujnik i to nie bardzo mi pasuje. Ale owy czujnik musi posiadać histerezę bo inaczej załacz-wyłącz będzie realizowane przy tym samym ciśnieniu bądź bardzo blisko i kompresor będzie taktował.
    Do tego nie ma chyba możliwości ustawienia żądanego ciśnienia jak to ma miejsce w presostacie. Ciśnienia wyłączenia i ciśnienia załączenia. Dlatego kompresory, hydrofory i temu podobne urzadzenia wskazane jest by były wyposażone w presostat. Jeśli czujnik wystarczy to ok.
    mausibeata
    Level 9  
    Kiedyś...sie znaczy zaraz po tym jak to coś kupiłem to działało na zasadzie że nabijał do 8,wyłączał się i jak spadło ciśnienie do +-6 to załączał się ponownie.
    Ale nigdy nie wywalało zaworu bezpieczenstwa.
    Wiec jakoś to działało.
    Jak? Nie wiem.Być może ma to coś wspólnego z extra kostką podłączoną do włącznika głównego.
  • Helpful post
    bubu1769
    Level 42  
    I czujniki i presostaty mogą mieć możliwość regulacji ciśnienia. Wszystko zależy od budowy.
    Ten oryginalny to chyba jednak był presostat bo według producenta ma ciśnienia załączenia 6 barów a wyłączenia 8 barów.
    Ta kostka to po prostu kondensator filtrujący, żeby ci kompresor w radiu nie szumiał :)
    mausibeata
    Level 9  
    AAAaaaaaa....to może też je zepsuty...bo radyjo szumi nawet jak antenę "powiększe" o wielkość bramy garażowej
    :crazyeyes:
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Trzeba zwrócić uwagę przy zakupie by czujnik miał regulację albo kupić na właściwe w tym przypadku 8 bar ciśnienie.

Dodano po 1 [minuty]:

Kostka po prostu wygląda wył. gł. od tyłu.
    mausibeata
    Level 9  
    Ok ziomki.
    Myślę że temat możemy zamknąć...mimo że zrobiło mi się tak jakoś przyjemniej i chciałoby się jeszcze pisać i pisac wiedząc że są jeszcze ludzie chcący pomóc innym.
    Tak trzymać i oby tak dalej!!!
    WIELKIE DZIĘKI.
    :)