Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka?

02 Kwi 2003 18:45 5534 21
  • #1 02 Kwi 2003 18:45
    11937
    Użytkownik usunął konto  
  • Katalog Megger
  • #2 02 Kwi 2003 20:59
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    Masz taki sam temat niżej poczytaj.

0
  • Katalog Megger
  • #3 02 Kwi 2003 21:10
    Max_Maximus
    Poziom 19  

Ja używam elektronicznej pralki gorenje. Wydatek był spory ale opłaciło się. Już 5 lat beż żadnych problemów..1200 obrotów przy wirowaniu...

0
  • #4 09 Kwi 2003 13:45
    imibo
    Poziom 10  

W serwisie nie powinno problemów. Jak kupisz pralke dobrej firmy;) Trzeba uważać na niektórych specjalistów od pralek bo lubią wymieniać dobre częsci ;)
    Jednak osobiście bardziej przekonują mnie mechaniczne programatory, nie elektroniczne.
    1. W elektronicznym program może się łatwo zresetować, a potem od początku...
    2. Nie można wpływać na pracę programu.
    3. Często nie ma płynnej regulacji temperatury.
    4. Spotykałem się z pralkami, gdzie zwykły program do bielizny, które prały 2 godz 40 minut - prawie 3 godziny ! (to był chyba Whirpool z elektron. progr.), ale trzeba na to uważać.

0
  • #5 26 Lis 2004 14:05
    jankowic
    Poziom 10  

jeśli cenisz czas i wygodą kup Bosh-a. kupiłem rok temu i jestem naprawde zadowolony. Zawsze byłem laikem jesli chodzi o użytkowanie pralki ale Tylko Bosh mi to ułatwił: jedno pokrętło trzy lub trztery przyciski i to wszystko. Bez zbędnych pokręteł, światełek i innych pierdoł!. Chodzi świetnie, cicho i szybko pierze i estetycznie wykonana. Naprawde polecam!

0
  • #6 26 Lis 2004 15:24
    kolo
    Poziom 20  

Pralki z elektronicznymi programatorami muszą być podłączone do gniazda z kołkiem uziemionym !!!. Pamiętajcie o tym wszyscy. inaczej padają jak kaczki np. u mojej kuzynki Whirpooll padł az cztery razy na gwarancji, Serwis wymieniał elektroniczny programator, po mojej sugesti o uziemieniu kołka w gniezdzie zasilającym działe dwa lata i jest ok. Polecam. Zaznaczam ze uziemienie to nie zerowanie nie wolno tego mylić.

0
  • #7 26 Lis 2004 16:59
    zayzayer
    Specjalista AGD

kolo napisał:
    Pralki z elektronicznymi programatorami muszą być podłączone do gniazda z kołkiem uziemionym !!!.

Ciekawe. Jeżeli rzeczywiście uziemienie pomaga, to dlaczego?

0
  • #8 26 Lis 2004 18:48
    Ulyssess
    Poziom 17  

zayzayer napisał:
    kolo napisał:
    Pralki z elektronicznymi programatorami muszą być podłączone do gniazda z kołkiem uziemionym !!!.

Ciekawe. Jeżeli rzeczywiście uziemienie pomaga, to dlaczego?

Ja bym radził poczytać instrukcje jakiejkolwiek pralki. Wszędzie jest napisane, że ma byc dołączona do instalacji z kołkiem zerującym. A tak na marginesie to bym się bał podłączyć bez.
    A w temacie ja posiadam Whirpoola AWT 5088/4-800, programator mechaniczny, bez wodotrysków i jestem b. zadowolony. Zależało mi na pakowanej od góry ( brak miejsca ).

Pozdroofka Piotrek

0
  • #9 26 Lis 2004 19:04
    zayzayer
    Specjalista AGD

SP2001EL napisał:
    Ja bym radził poczytać instrukcje jakiejkolwiek pralki. Wszędzie jest napisane, że ma byc dołączona do instalacji z kołkiem zerującym.

To, że uziemienie pralek jest jak najbardziej wskazane jest oczywiste bez czytania instrukcji. Ja się pytam o coś innego, a mianowicie w jaki sposób te uziemienie wpływa na awaryjność elektroniki.

0
  • #10 26 Lis 2004 19:32
    Ulyssess
    Poziom 17  

Pralka ma elementy o dość dużym poborze mocy (grzałka), do tego dochodzi silnik o różńych trybach pracy, pompka a więc elementy indukcyjne. Może to wszystko powodować indukowanie się dziwanych prądów w układach zasilacza programatora, właczanie i wyłączanie np. grzałki może powodować impulsy napięciowe w sieci niezauważalne normalnie, ale uszkadzające zasilacz ew. sam programator. Indukować się może również w blachach obudowy z niczym nie połączonych. A włąśnie podłączenie do bolca powoduje uzerowanie blach obudowy.

Pozdroofka Piotrek

0
  • #11 26 Lis 2004 23:22
    skryn
    Admin grupy AGD

A na wioskach, niestety, różnie bywa z częstotliwością sieci (ma być 50HZ). Ostatnio miałem przypadek, że pralka nie chciała się uruchomić (np. po dwóch godzinach od momentu włączenia przycisku- poszła). Pralka nowa, na gwarancji (nie podam typu). Wymiana blokady drzwi- ZONK, wymiana elektroniki- ZONK. Okazało się, że częstotliwość sieci wynosiła ok. 11kHZ(!). U sąsiadów podobnie, z tym, że posiadali zwykłe pralki sterowane mechanicznie. Odnośnie tak wysokiej częstotliwości sieci, to chyba elektrownia coś zrobiła, bo od tej pory spokój.

Pozdrawiam.

0
  • #12 27 Lis 2004 13:50
    Ulyssess
    Poziom 17  

skryn napisał:
    A na wioskach, niestety, różnie bywa z częstotliwością sieci (ma być 50HZ). Ostatnio miałem przypadek, że pralka nie chciała się uruchomić (np. po dwóch godzinach od momentu włączenia przycisku- poszła). Pralka nowa, na gwarancji (nie podam typu). Wymiana blokady drzwi- ZONK, wymiana elektroniki- ZONK. Okazało się, że częstotliwość sieci wynosiła ok. 11kHZ(!). U sąsiadów podobnie, z tym, że posiadali zwykłe pralki sterowane mechanicznie. Odnośnie tak wysokiej częstotliwości sieci, to chyba elektrownia coś zrobiła, bo od tej pory spokój.

Pozdrawiam.

Jakos nie wyobrażam sobie żeby czestotliwość podstawowa wynosiła 11 kHz. Wyobrażasz sobie jakie obroty by osiągały silniki indukcyjne, powszechnie stosowane w betoniarkach, mieszalnikach do pasz, piłach, szlifierkach itp ? Policzmy: silnik klatkowy o 1 parze biegunów osiąga 2800 obr/min. Przy f= 11000Hz miałby 616 tys. obr. Ewentualnie mogło być jakieś nałożenie na podstawową częstotliwość.

Pozdroofka Piotrek

0
  • #13 27 Lis 2004 17:13
    skryn
    Admin grupy AGD

Miałem takie wskazania na mierniku. Myślałem, że coś jest skopany, ale za jakiś czas u następnego klienta wskazywał normalnie 50HZ. Chodziło mi, że pralka głupiała, a co do nałożenia na podstawową częstotliwość to może i tak właśnie było. A silnik komutatorowy. Ale to nie ma nic do rzeczy.

Pozdrawiam.

0
  • #14 27 Lis 2004 17:27
    początkujący
    Poziom 2  

gdybym ja miał wybierać pralkę wybrał bym zestaw frania + wirówka.
    Choć niektórzy się zdziwią i powiedzą: "po co się męczyć, grzać wodę, płukać ręcznie" ja myślę, że frania to wdzięczna pralka bo można dowoli wybierać czas prania, wirować do woli. niedawno widziałem pralkę "franię" która miała 250W mocy, lecz to był bymój wybór... dziś każdy wybiera "od koloru do wyboru" radze ci kupić pralkę która według użytkowników pralki tej samej marki była "nie do zdercia"

0
  • #15 27 Lis 2004 18:46
    skryn
    Admin grupy AGD

początkujący napisał:
    ..... "nie do zdercia"

Takich już nie produkują.

Pozdrawiam.

0
  • #16 29 Lis 2004 08:36
    kolo
    Poziom 20  

Pralki wymagające uziemienia posiadają pojemnosciowo indukcyjny filtr sieciowy i to własnie do jego poprawnej pracy potrzebne jest uziemienie. A co do częstotliwosci 11khz na wsi to niemozliwe , miernik masz skopany na 100%, zasilanie sieci pochodzi gdzieś ze stacji trafo i co to trafo niby pracuje z tą częstotliwoscią ???????? Głupoty wypisujesz ! Wszystkie trafa pracuję w systemie energetycznym. To wykluczone !!!

0
  • #17 29 Lis 2004 12:39
    skryn
    Admin grupy AGD

O! Widzę, że rozpętałem małą burzę.

:arrow: kolo. Na 100% to sprawdź swój miernik- wtedy będziesz PEWNY!
    Ludkom z elektrowni też wychodził taki pomiar. I co?
    Nieważne ile tych herców było, faktem jest, że pralka nie chciała pracować, bo częstotliwość była taka, jaka była.
    A może któryś kolega miał podobny przypadek, to niech go opisze?
    Kol. SP2001EL sugerował jakieś nałożenie na podstawową częstotliwość.
    A może coś jeszcze?
    Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

0
  • #18 29 Lis 2004 13:05
    kolo
    Poziom 20  

Moze ktoś miał podłączony niedaleko domofon który pracuje po sieci energetycznej i to właśnie wskazywał miernik. Jedno jest pewne ze w sieci było 50Hz i to na 100% bo inaczej być nie moze, przeczyło by to prawom fizyki. Mierniki uniwersalne są niskiej klasy i mogą wskazywać głupoty !!!. Podłącz oscyloskop to zobaczysz ze mam rację.

0
  • #19 30 Lis 2004 00:43
    Ulyssess
    Poziom 17  

skryn napisał:

Kol. SP2001EL sugerował jakieś nałożenie na podstawową częstotliwość.
    A może coś jeszcze?
    Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

Kiedyś chciałem pomierzyć napięcie wychodzące z UPSa. Miernik był dwufunkcyjny i przy okazji pokazywał pomiar częstotliwości, ale pomiar ten szalał jak głupi. Już nie pamiętam jakie pokazywał wartości tzn. w jakim zakresie, ale pamietam że jak sie wpiąłem przed UPS ta pokazywał stabilnie 50 Hz. W Twoim przypadku może gdzieś ktoś ma jakies urządzenie z bolszym falownikiem, nie pierwszej młodości, i to on tak sieje.

Pozdroofka Piotrek

0
  • #20 30 Lis 2004 20:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 22 Gru 2004 22:18
    cache
    Poziom 11  

ja dzisiaj kupilem boscha WFX 2440 PL... wlasciwie to nie zastanawialem sie zbyt dlugo:P zawsze uwazalem ze bosch to bosch. cikawe czy bedziemy zadowoleni.

0
  • #22 22 Gru 2004 22:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto