Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Odczyt stanu ze 126 styków mechanicznych

Jacek_K61 06 Mar 2019 20:23 846 6
    Jacek_K61
    Level 2  
    Witam
    Proszę o orientacyjną wycenę, tzn. czy ten pomysł ma jakikolwiek sens finansowy. Moja "wiedza" elektroniczna skończyła się na zbudowaniu zasilacza stabilizowanego, więc się nie będę tym dalej chwalił, więc proszę o przymknięcie oka na ewentualne błędy w nazewnictwie itp.
    Dane do projektu:
    1 . 90 styków z wykryciem ewentualnego tego jednego "włączonego" w danej chwili
    2. 36 styków z wykryciem stanu "włączenia" do 12 z nich jednocześnie.
    3. Wynik w postaci tekstowej np. A17 (czyli kod włączenia 17-ego styku z zestawu 90 włączników z pkt.1 lub A00 czyli bez włączenia żadnego)
    dalej B01, B12, B13, B26, B32, B36, B00, B00, B00, B00, B00, B00 (czyli z zestawu 36 styków włączone tylko : 1, 12, 13, 26, 32, 36
    Czyli komunikat : A17B01B12B13B26B32B36B00B00B00B00B00B00 (czy bez liter ale o stałej długości)
    4. Wyżej wymieniony komunikat przesłany do smartfona (USB,Wi-Fi, inne?) opcja najtańsza?
    Sposób działania:
    Każdy z 4 graczy ma do dyspozycji 3 rzędy po 3 przyciski. W reakcji na wciśnięcia w tym "kontrolerze" w smartfonie apka reagowałaby dźwiękiem, bądź efektem wizualnym. Z wyglądu "sterownik" najbardziej przypominałby szachownicę przykrytą planszą i smartfon położony na środku.
    Chyba taki układ ze względu na szybkość reakcji dałby najmniejsze opóźnienia? Z pewnych względów nie za bardzo wskazane byłoby "sparowanie" czterech smartfonów jak do gry sieciowej. Smartfon z odgrywaniem jednocześnie w tle melodyjki i odtwarzaniem komunikatów dałby radę bez opóźnień. Czepiam się tych opóźnień, bo w grze jednym z ważniejszych zadań jest jak najszybsza reakcja.
    Pozdrawiam i jeszcze raz sorrki za niezbyt elektroniczne opisanie tematu.
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    FastProject
    Level 28  
    Najszybciej i najtaniej to tylko USB i to przez przejście USB_COM a odbiór komunikatów w jakimś terminalu.
    Szesnasciebitow
    Level 2  
    Napisz na czym ma polegać gra, może lepiej będzie zrobić dedykowaną elektronikę z jakimiś wyświetlaczami i modułem dźwiękowym niż oglądać to na telefonie. Obsługa tyłu wejść na raz nie jest problemem.
    LChucki
    Level 31  
    Jacek_K61 wrote:
    Proszę o orientacyjną wycenę

W wycenie chodzi o to ile kosztowałyby elementy do tego systemu czy ile trzeba zapłacić za opracowanie urządzenia i napisanie softu?

Dodano po 2 [minuty]:

Jacek_K61 wrote:
    Czepiam się tych opóźnień, bo w grze jednym z ważniejszych zadań jest jak najszybsza reakcja.

To zrezygnuj z smartfona. Urządzenie można wyposażyć w wyświetlacz i możliwość generowania dźwięków.
    Jacek_K61
    Level 2  
    Witam
    Ten "sterownik" ma obsługiwać wiele gier, w tym momencie na start 3. Dlatego zależało mi aby to urządzenie dawało tylko odczyt załączonych styków w formie ciągu znaków, a obróbką gry żeby w całości zajął się smartfon . Ilość używanych styków jest uzależniona od wyboru gry. Każda z tych 3 gier ma inną ich ilość. Każdy z graczy ma w sumie jakby swoją klawiaturę złożoną z 3 rzędów po 10 przycisków, przy czym tylko z grupy 9 przycisków po prawej stronie może być "włączonych" jednocześnie 3. Obrazek dość odręczny: [Zlecę] Odczyt stanu ze 126 styków mechanicznych

Dodano po 36 [minuty]:

LChucki wrote:
    Jacek_K61 wrote:
    Proszę o orientacyjną wycenę

W wycenie chodzi o to ile kosztowałyby elementy do tego systemu czy ile trzeba zapłacić za opracowanie urządzenia i napisanie softu?

Dodano po 2 [minuty]:

Jacek_K61 wrote:
    Czepiam się tych opóźnień, bo w grze jednym z ważniejszych zadań jest jak najszybsza reakcja.

To zrezygnuj z smartfona. Urządzenie można wyposażyć w wyświetlacz i możliwość generowania dźwięków.

Najbardziej zależy mi na zbudowanie prototypu, jeżeli chodzi o płytkę drukowaną to ograniczoną do minimum aby można było przesuwać rozmieszczenie przycisków, czyli może przyciski luzem połączone przewodami. To co się wydaje dobre może nie być takie pod względem ergonomicznym w trakcie grania.
    Szesnasciebitow
    Level 2  
    Jaki jest budżet na prototyp sterownika do którego będzie można podłączyć do 128 sztuk przycisków i będzie on wysyłał informację o ich stanie, ewentualnie sterował podświetlaniem tych przycisków?.
    Jacek_K61
    Level 2  
    Zamykam temat, nawiązałem mam nadzieję że owocny kontakt w w/w sprawie.