Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A38L - Licznik po wgraniu złego wsadu nie przyjmuje innych

polonez15 13 Mar 2019 20:15 1056 67
    Poziom 33  

Kości ori, jak i nowe. Próbowane. Na każdej możliwej opcji z 93C86. Po wlutowaniu 24c02 i zrobieniu self test, pokazuje wszystko ok. Po postawieniu na tej samej plytce 93c86 ( przejscia pinów są ok) wywala hardware error w self test... I to na dwóch programatorach.

Poziom 26  

To naprawdę nie wiem o co może chodzić. Nie wiem, czy to ma znaczenie ale instalowałem EPZ2010 na wirtualnej maszynie z Win 7 x64, sterowniki brałem tutaj z forum.

Dodano po 1 [minuty]:

To sprawdź jeszcze sterownik, usuń, zainstaluj na nowo z forum.
    Jeśli to nie zadziała, sprawdź chociaż czy odczytuje, będziemy wiedzieli czy ma problem z komunikacją czy tylko z zapisem.
    Oscyloskop masz?

Poziom 33  

Testowane na różnych systemach, kompach, sterownikach. Wygląda na to, że przy zapisie do pewnego momentu idzie ok, a potem już głupoty. Zapis trwa dosłownie 0.7 sekundy... Przy odczycie czasami odczyta, czasami wywali read error.... Załóżmy, że do 00180 pisze Ok a potem już głupoty... A kolejny raz nie idzie już nic, ciągle read, write error... A 24c02 idzie bez problemu. Czyżby 2 progi uszkodzone...?

Poziom 22  

Jakie progi? Czym czytasz?

Poziom 26  

wacek.wacek napisał:
    Jakie progi? Czym czytasz?

Posty nabijasz? Czytaj od początku, kolega wszystko opisał.

Dodano po 1 [minuty]:

polonez15 napisał:
    Czyżby 2 progi uszkodzone...?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może masz jakieś chińskie kości wadliwe (nie podałeś żródła)

Poziom 33  

Kości kupione na allegro. Heh. Wyjmę jakąś ze sprawnej szafy i zobaczę, czy zczyta. Chociaż te ori powinno normalnie robić, a 2 sztuki też nie idą...

Poziom 22  

Xprog i carprog to czyta chyba to pamięć. UPA też

Poziom 26  

wacek.wacek napisał:
    Xprog i carprog to czyta chyba to pamięć. UPA też

Jak każdy programator uniwersalny. Pytanie autora jest jak odczytać EZP2010 a nie czym czytać.

Poziom 22  

Ezp 2010 to programator a nie eeprom. Kup lepszy programator. Albo sprawdz na datashecie wyprowadzenia i podłącz porządnie pamiątke.

Poziom 38  

Wystarczyło by abyś wyraził chęci ,to bym Ci wysłał zaprogramowany eeprom listem poleconym i byś zapomiał o sprawie.
    post#17

Poziom 22  

Audi A38L - Licznik po wgraniu złego wsadu nie przyjmuje innych
    Kup sobie to za 5 zl inie bedziesz musial lutowac. Proponuje odwiedzić forum passata. Tam pięknie opisane są działania na zegarach.

Poziom 33  

adam7009 napisał:
    Wystarczyło by abyś wyraził chęci ,to bym Ci wysłał zaprogramowany eeprom listem poleconym i byś zapomiał o sprawie.
    post#17

Tak zrobię. Wyślę Ci na priv wsady do 2 eepromów. A swoją drogą chcę ogarnąć dlaczego mi nie hula...

Poziom 38  

Nie hula bo sprzęt albo operator do du..

Poziom 22  

Autorze tematu. Z chinskimi programatorami tak bywa. Nie mówię że są złe tylko potrzebuja opieki w postaci wymiany poszczególnych elementów i wtedy chodzi jal oryginał.

Poziom 33  

adam7009 napisał:
    Nie hula bo sprzęt albo operator do du..

Mądry się znalazł. Dzięki za pomoc, możesz już wyjść.

Poziom 33  

adam7009 napisał:
    Nie musisz dziekować.

Powiedz mi, jak może być operator do dupy skoro 24cxx leci a 93 już nie? A wlutowane idealnie...

Poziom 43  

Są 2 opcje może pamięć c66 lub rotowana.

Poziom 40  

Ezp jest do dxxy.Kupiłem to i też często problemy z odczytem lub zapisem.

Poziom 26  

Ireneo napisał:
    Ezp jest do dxxy.Kupiłem to i też często problemy z odczytem lub zapisem.

Możliwe, ale 2 ma do dxxy?
    Dawno temu, zanim kupiłem Carprog, Xprog, Smok itp używałem EZP2010 bez problemów..

Poziom 40  

24c02 nie umiał zapisać 93c56 odczytać.Z czymś robił zły odczyt.To zabawka.Może starsze były lepsze.Skoro wsad ok pamięć ok to zostaje tylko programator.

Poziom 22  

Pierwsze w tym poście widzę ze jest taki programator.

Poziom 26  

wacek.wacek napisał:
    Pierwsze w tym poście widzę ze jest taki programator.

Ty w ogóle mało widzisz jak widać po Twoich wypowiedziach w tym wątku. Do tej pory nic na temat nie napisałeś.

Poziom 22  

Możliwe że masz racje. Proponuje autorowi zmienić programator.

Poziom 33  

I tak będzie. Co kupić w rozsądnych pieniądzach?

Poziom 40  

Co znaczy rozsądne?Ile?Ogólnie za jakieś 200 zł China

Poziom 22  

Kup xproga za 3.5 stowki

Poziom 43  

A może ktoś mu wgra wsad i wyśle memorkę za 3zł listem.

Poziom 26  

Carproga ryżowego kupisz za 100zł. Jeśli ma być z adapterami to 250-300zł (jak masz trochę czasu to lepiej adaptery samemu zrobić). Większość kwalifikuje się do własnoręcznej przeróbki/poprawki, instrukcji jest pełno w sieci.
    Za ok 400-500zł kupisz Xproga.
    Oba urządzenia to kombajny, programowanie EEPROM to tylko ułamek ich możliwości.
    Carprog jest bardziej do samochodów ogólnie, Xprog bardziej do MCU.
    Dalej masz UPA, Orange5, SMOK JTAG ale to wszystko powyżej 1000zł.
    Co do samych pamięci, niech kto inny się wypowie.

Poziom 22  

Dodaj do tej listy usbasp jlink slink kess ktag galletto launch vcds diagbox clip focom willem i dalej nie pamietam co jeszcze i zawsze mam malo. Carprog po lifcie jest niezły. Tylko 8ka wersja. Xprogi lataja bez liftu. Kessy lubią karty sd gubic. Itd itp