Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podłączenie pianina Yamacha do laptopa celem nagrywania

sir-Gio 06 Mar 2019 21:10 495 5
 • #1
  sir-Gio
  Level 4  
  Dzień dobry. To mój pierwszy post, jestem początkujący w temacie audio.
  Mam stare pianino elektryczne Yamacha z wyjściem Audio-out w postaci gniazda duży jack oraz wyjście słuchawkowe. Podłączyłem to do wyjścia słuchawkowego laptopa ASUS (nie mam wejścia audio), zadeklarowałem w Realteku, że jest to wejście mikrofonu. Próba nagrania w Audiacity dała w przypadku podłączenia z Audio-out tylko duży szum (brak dźwięków z klawiszy), a w przypadku podłączenia z wyjścia słuchawkowego duży szum i dźwięki klawiszy. Połączenie zrobiłem przy pomocy kabla mini-jack - minijack + przejściówka duży-jack - mini-jack. Proszę o radę, co powinienem zrobić, aby nagrywać dźwięk z pianina na laptopie.
  Z góry dziękuję.
 • Helpful post
  #2
  alien90fr
  Level 26  
  Zamiast wejscia mikrofonu w laptopie powinno byc ustawione wejscie liniowe sproboj w taki sposob
 • Helpful post
  #3
  wojtas333
  Level 15  
  Witam
  Wybór wejścia, jako mikrofon to zły wybór. Mikrofon ma bardzo mały sygnał w porównaniu do audio-out. Duże szumy wynikają z dużego wzmocnienia przy takiej konfiguracji karty dźwiękowej. Po podłączeniu wtyku jack do laptopa z listy należy wybrać wejście liniowe. Sprawdziłem w swoim laptopie i jest coś takiego. Inna opcja to zakup karty dźwiękowej pod USB (zewnętrznej). Przy wyborze opcji mikrofon trzeba by zbudować dzielnik sygnału zmniejszający poziom.
  Pozdrawiam
 • #4
  sir-Gio
  Level 4  
  Dziękuję, za sugestie, ale niestety na liście nie ma line-in. Są do wyboru tylko : wejście mikrofonu, wyjście na głośnik, na słuchawki i na head-set (słuchawki z mikrofonem). Driver Realteku mam zaktualizowany. Windows 10. Spróbuję z zewnętrzną kartą USB.
 • Helpful post
  #5
  DjMapet
  Level 43  
  sir-Gio wrote:
  Mam stare pianino elektryczne Yamacha z wyjściem Audio-out

  Musisz też sprawdzić, czy to jest wyjście mono czy stereo. W starszych, analogowych instrumentach klawiszowych, wyjście audio było niekiedy realizowane jako wyjście mono.
  Do bardziej pro (niż czysto amatorskie) nagrywania, najlepiej zastosować interfejs USB z wejściem liniowym.

  Pozdrawiam.
 • #6
  sir-Gio
  Level 4  
  Kupiłem kartę dźwiękową USB wielkości pendrajwa za 20 zł i problem został rozwiązany.
  Dziękuję i pozdrawiam