Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-B7715DW - Co to jest reset Tonera jak to zrobić

bluemindtom 06 Mar 2019 22:09 6171 7
    bluemindtom
    Level 2  
    Witam
    Jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki Brother MFC-B7715DW i to jest moja pierwsza w życiu :)
    I chciałbym zapytać co to jest reset tonera w tym bębna na czym polega i jak mogę zresetować toner do drukarki Brother MFC-B7715DW.
    Niestety wszędzie szukałem informacji na temat mojej drukarki ale nie znalazłem.
    I jeszcze jedno pytanie czy resetowanie tonera tyczy się tylko nowego czy można jeszcze to zrobić na używanym wraz z bębnem ?

Pozdrawiam
    bubu1769
    Level 42  
    Reset tonera zależy od jego rodzaju. W Brotherch zazwyczaj wystarczy po wyczyszczeniu tonera ze starego proszku i nasypaniu odpowiedniej ilości nowego, przestawić jedną zębatkę w tonerze bądź czasami trzeba nawet ją dołożyć bo w startowym tonerze może jej nie być.
    Czasami zamiast owej zębatki stosowany jest specjalny chip którego trzeba wymienić po uzupełnieniu proszku.
    Reset bębna zazwyczaj odbywa się z poziomu ustawień drukarki i robi się go podczas wymiany tego bębna na nowy, chociaż zazwyczaj nawet na starym bębnie wystarczy zrobić reset żeby drukarka działał dalej.
    Tu masz procedurę regeneracji tonera.

bluemindtom
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź ale mnie nie interesuje dosypywanie proszku do zużytego tonera. Są już na tyle tanie że spokojnie można kupić oryginalny toner nie myśląc o zamienniku, mam w szufladzie nowy do 2000 tyś str za 70 zł. Moja ingerencja zaczyna się i kończy na resecie tonera i bębna.
    Potrzebuje jakiś tuturial jak z panelu sterowania zresetować toner i bęben. Znalazłem na YouTube filmik ale chłop tak szybko robi bez opisu że nie jest człowiek w stanie odtworzyć tego co zrobił.
    bubu1769
    Level 42  
    Jeśli wymieniasz cały toner to urządzenie powinno automatycznie wykryć że jest nowy i zresetować sobie licznik.
    Jedynie po wymianie tonera nie należy wyłączać urządzenia ani otwierać przedniej pokrywy do puki wyświetlacz nie przejdzie w stan gotowości.
    co do bębna to po jego wymianie reset robi się następująco:
    1. Upewnij się że urządzenie jest włączone.
    2. Zamknij przednią pokrywę.
    3. Naciśnij jednocześnie OK i strzałkę w Górę.
    4. Naciśnij OK by wybrać Bęben (Drum).
    5. Naciśnij strzałkę w Górę by zresetować licznik bębna.

Wszystko jest opisane na Angielskiej wersji serwisu Brother:
    https://support.brother.com/g/b/faqlist.aspx?c=vn&lang=en&prod=mfcb7715dw_eu_as&ftype3=2043
    Dziwne dla czego na Polskiej wersji tego brakuje.
    bluemindtom
    Level 2  
    No dobrze Dziękuję za instrukcje resetowania bębna, ale co z tonerem? :)
    bluemindtom
    Level 2  
    Więc moje pierwsze pytanie było uzasadnione, ale niezrozumiałe.
    Teraz rozumiem że za każdym razem toner jest resetowany po włożeniu tonera do drukarki. Możliwe że źle się wyraziłem, chodzi mi o to na przykładzie tonerów atramentowych, żeby drukować do ostatniej kropli tonera trzeba go odblokować bo mają licznik ilości stron druku. Czy można to zrobić w powyższym temacie i urządzeniu?
    bubu1769
    Level 42  
    Tak.
    Masz to w sumie opisane w drugim poście.
    Wystarczy przestawić zębatkę w pozycje odpowiadającą nowemu tonerowi i można dalej używać starego, nawet bez dosypywania proszku.
    Ja tak robię u siebie żeby właśnie całkowicie wykorzystać zawartość tonera.