Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-B7715DW - Co to jest reset Tonera jak to zrobić

bluemindtom 06 Mar 2019 22:09 4566 7
    bluemindtom
    Level 2  
    Witam
    Jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki Brother MFC-B7715DW i to jest moja pierwsza w życiu :)
    I chciałbym zapytać co to jest reset tonera w tym bębna na czym polega i jak mogę zresetować toner do drukarki Brother MFC-B7715DW.
    Niestety wszędzie szukałem informacji na temat mojej drukarki ale nie znalazłem.
    I jeszcze jedno pytanie czy resetowanie tonera tyczy się tylko nowego czy można jeszcze to zrobić na używanym wraz z bębnem ?

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bubu1769
    Level 41  
    Reset tonera zależy od jego rodzaju. W Brotherch zazwyczaj wystarczy po wyczyszczeniu tonera ze starego proszku i nasypaniu odpowiedniej ilości nowego, przestawić jedną zębatkę w tonerze bądź czasami trzeba nawet ją dołożyć bo w startowym tonerze może jej nie być.
    Czasami zamiast owej zębatki stosowany jest specjalny chip którego trzeba wymienić po uzupełnieniu proszku.
    Reset bębna zazwyczaj odbywa się z poziomu ustawień drukarki i robi się go podczas wymiany tego bębna na nowy, chociaż zazwyczaj nawet na starym bębnie wystarczy zrobić reset żeby drukarka działał dalej.
    Tu masz procedurę regeneracji tonera.
    bluemindtom
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź ale mnie nie interesuje dosypywanie proszku do zużytego tonera. Są już na tyle tanie że spokojnie można kupić oryginalny toner nie myśląc o zamienniku, mam w szufladzie nowy do 2000 tyś str za 70 zł. Moja ingerencja zaczyna się i kończy na resecie tonera i bębna.
    Potrzebuje jakiś tuturial jak z panelu sterowania zresetować toner i bęben. Znalazłem na YouTube filmik ale chłop tak szybko robi bez opisu że nie jest człowiek w stanie odtworzyć tego co zrobił.
    bubu1769
    Level 41  
    Jeśli wymieniasz cały toner to urządzenie powinno automatycznie wykryć że jest nowy i zresetować sobie licznik.
    Jedynie po wymianie tonera nie należy wyłączać urządzenia ani otwierać przedniej pokrywy do puki wyświetlacz nie przejdzie w stan gotowości.
    co do bębna to po jego wymianie reset robi się następująco:
    1. Upewnij się że urządzenie jest włączone.
    2. Zamknij przednią pokrywę.
    3. Naciśnij jednocześnie OK i strzałkę w Górę.
    4. Naciśnij OK by wybrać Bęben (Drum).
    5. Naciśnij strzałkę w Górę by zresetować licznik bębna.

Wszystko jest opisane na Angielskiej wersji serwisu Brother:
    https://support.brother.com/g/b/faqlist.aspx?c=vn&lang=en&prod=mfcb7715dw_eu_as&ftype3=2043
    Dziwne dla czego na Polskiej wersji tego brakuje.
    bluemindtom
    Level 2  
    No dobrze Dziękuję za instrukcje resetowania bębna, ale co z tonerem? :)
    bluemindtom
    Level 2  
    Więc moje pierwsze pytanie było uzasadnione, ale niezrozumiałe.
    Teraz rozumiem że za każdym razem toner jest resetowany po włożeniu tonera do drukarki. Możliwe że źle się wyraziłem, chodzi mi o to na przykładzie tonerów atramentowych, żeby drukować do ostatniej kropli tonera trzeba go odblokować bo mają licznik ilości stron druku. Czy można to zrobić w powyższym temacie i urządzeniu?
    bubu1769
    Level 41  
    Tak.
    Masz to w sumie opisane w drugim poście.
    Wystarczy przestawić zębatkę w pozycje odpowiadającą nowemu tonerowi i można dalej używać starego, nawet bez dosypywania proszku.
    Ja tak robię u siebie żeby właśnie całkowicie wykorzystać zawartość tonera.