Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6 kabli w gniazdku i buczący dzwonek do drzwi

07 Mar 2019 18:32 267 3
 • Poziom 1  
  Witam. Ostatni przeprowadziłem się do nowego mieszkania i wszystko jest ok z instalacją elektryczną oprócz jednego gniazdka. Coś tam chyba nie kontaktowało do końca ale jak podłączyłem jakieś urządzenie, np. lampkę to ona działa ale przy okazji słyszę buczenie w przedpokoju i dzwoni dzwonek do drzwi. Rozkręciłem gniazdko i jest tam 6 kabli, trzy żółte, dwa niebiesko/czarne i jeden czerwony. Było to podlaczone do gniazdka z bolcem, ale do niego akurat żaden kabel nie szedł. Dwa żółte i niebieski razem z jednej strony, czerwony, żółty i niebieski z drugiej strony. Wyczytałem że 6 kabli może oznaczać gniazdko przejściowe czyli podłączone szeregowo, ale sprawdziłem i wszystkie inne gniazdka działają osobno gdy to odpiąłem. Jak mogę to podłączyć żeby to działało?

  Ps. Dzwonek jest nowy chyba, tata mojej dziewczyny go montował przed moją przeprowadzką do niej i nie wiem jak to jest zamontowane, ale wygląda na bezprzewodowy dzwonek.
 • Sklep HeluKabel
 • Sklep HeluKabel

 • Poziom 30  
  Pokaż zdjęcie tej puszki z przewodami.
 • Moderator - Elektryka
  ppiwodzki napisał:
  Dzwonek jest nowy chyba, tata mojej dziewczyny go montował przed moją przeprowadzką do niej i nie wiem jak to jest zamontowane

  No to zapytaj tatę dziewczyny, raczej będzie wiecej wiedział niż użytkownicy forum.