Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do gier do sprawdzenia

07 Mar 2019 20:20 210 9
  • Poziom 5  
    Witam. Po długim poszukiwaniu części, chciałbym prosić kogoś o sprawdzenie,
    i możliwe doradzenia w kwestii zmiany czegoś z zestawu.
    Oczywiście interesuje mnie też oszczędność

To co już mam:
    RX 580 8gb
    SSD 250gb

Zestaw:
    Procesor i-5 3570 (używany) - 200zł
    Obudowa SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black - 80zł
    Płyta Główna ECS H81H3-EM2 - 110zł
    Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 SI 450W - 140zł, chociaż myślę, jeszcze nad jakimś tańszym i o mocy 500W
    Ramy 16gb, jeszcze nie wiem które.
  • Poziom 3  
    moim zdaniem jeśli chcesz oszczędzać to polecam ci kupno zasilacza fortron, oczywiście używanego na allegro są one bardzo tanie i cechują się dobrą jakością
    jeśli masz problem z wyborem mocy zasilacza polecam ci takie narzędzie https://outervision.com/power-supply-calculator lub inne tego typu
  • Poziom 5  
    TYMGAM napisał:
    moim zdaniem jeśli chcesz oszczędzać to polecam ci kupno zasilacza fortron, oczywiście używanego na allegro są one bardzo tanie i cechują się dobrą jakością
    jeśli masz problem z wyborem mocy zasilacza polecam ci takie narzędzie https://outervision.com/power-supply-calculator lub inne tego typu

Dziękuję, używałem teog kalkulatora, i wyszło mi maksymalne zużycie 438W, ale możliwe, że będę kiedyś podkręcał, więc 500W wybiorę.

Np ten? https://allegro.pl/oferta/fsp-fortron-blue-storm-ii-500w-okazja-7847575915 FSP FORTRON BLUE STORM II 500W OKAZJA ? Tylko on kosztuje 80zł i wygląda jakby służył kilka lat, nie wiem czy nie lepiej mieć 2 letniej gwarancji za 60zł więcej - nie wiem, nie znam się kompletnie na zasilaczach
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Takie zestawienie wcale nie będzie działać. Procesory III gen działają w chipsetach serii 7 i serii 6 (po upgrade BIOS), a płytę wybrałeś z chipsetem serii 8 (czyli pod procesory IV gen).

Co do płyty to jest to szajs - jest to OEM jakiegoś Mediona albo Acera, można się spodziewać problemów z działaniem na przykład nowszych kart graficznych. Aktualizacji BIOS się raczej nie ma co spodziewać przy takich płytach.

Obudowa może być, jak Ci się podoba, zasilacz mógłby być, ja bym wybrał inny, w zasadzie porządne 450W pod taką konfigurację będą wystarczające. Jeśli myślisz o tańszym i wyższej mocy to raczej używanym. Zestaw taki po podkręceniu (chyba tylko karty graficznej, bo procesora z zablokowanym mnożnikiem na biurowej płycie głównej nie podkręcisz za bardzo) nie ma szans pobrać więcej niż 350W łącznie. RAM jak się dowiesz, to można będzie ocenić, chociaż ja bym na początek wziął nawet połowę tego, a resztę kwoty dorzucił do potrzebniejszych rzeczy.

Swoją drogą można się zastanowić nad czymś kilka lat nowszym. Ryzena 1200 można kupić na przykład za około 300 złotych, wydajność podobna do tego I5-3570, niedrogą płytę też da się kupić (chociaż na pewno nie za 100 złotych). Różnica jest taka, że jest to nowe i można podkręcić (w przeciwieństwie do i5 z zablokowanym mnożnikiem).
  • Poziom 3  
    Co do tych fortronów to szczerze nie znam się za bardzo na nich i innych zasilaczach. po prostu słyszałem od dużej ilości ludzi i z kilku kanałów na youtube że te zasilacze są naprawde dobre i tanie w stosunku do ich jakości
  • Poziom 5  
    Obudowa mi się nie podoba ;) ale ma wiatraczek i wydaje się być pożądnie wykoananą. Sam nie wiem co do tego ryzena, 100zł więcej a wydajność ta sama lub mniejsza, a za 300zł mogę okazyjnie kupić i7-2600 co chyba jest lepszą opcją? i chyba łatwiej by było pod to jakąś tanią płytę główną zdobyć? Najtańsza płyta główna do ryzena 260zł

PŁYTA GŁÓWNA HP 6300 SFF za 79zł i dodać swój zasilacz, pudło zamiast. Użyc takiej przejsciówki https://www.moddiy.com/products/HP-Compaq-Eli...er-24%252dPin-to-6%252dPin-Adapter-Cable.html
    To może mieć sens? Te płyty hp mają udpateowany bios?

a procesor AMD FX-6350 jest w ogóle wart uwagi patrząc na połączenie budżetowy setting z rx 580 8gb
    zaspartylion napisał:
    Obudowa mi się nie podoba ;) ale ma wiatraczek i wydaje się być pożądnie wykoananą.

Obudowa nie ma ani jednego wiatraczka, ma natomiast jakieś wentylatory - jak większość obudów. RG4 też ma wentylator. Zalman Z3 też. I wiele innych też ma. I też są względnie dobrze wykonane.

zaspartylion napisał:
    Sam nie wiem co do tego ryzena, 100zł więcej a wydajność ta sama lub mniejsza, a za 300zł mogę okazyjnie kupić i7-2600 co chyba jest lepszą opcją? i chyba łatwiej by było pod to jakąś tanią płytę główną zdobyć? Najtańsza płyta główna do ryzena 260zł

A ile gwarancji mają te komponenty, które chcesz kupić? Bo ja bym dołożył stówę za coś, co da się jeszcze zmodernizować i ma 3 lata gwarancji.

zaspartylion napisał:
    PŁYTA GŁÓWNA HP 6300 SFF za 79zł i dodać swój zasilacz, pudło zamiast. Użyc takiej przejsciówki https://www.moddiy.com/product...o-6%252dPin-Adapter-Cable.html
    To może mieć sens? Te płyty hp mają udpateowany bios?

Pomijając całkowity bezsens pakowania płyty głównej z gotowca-biurowca do komputera do gier, jak Ty płytę tego typu chcesz zamontować w standardowej obudowie ATX? Niestety na normalne płyty trzeba wydać więcej niż stówę.

zaspartylion napisał:
    a procesor AMD FX-6350 jest w ogóle wart uwagi patrząc na połączenie budżetowy setting z rx 580 8gb

Na co budżetowe? W naszym języku mamy odpowiednie słowa. Konfigurację? Zestawienie? Jeśli o to chodzi (bo setting to jest dla mnie ustawienie, tak więc trzeba się domyślać, co chciałeś przez to napisać) to FX6350 jest dużo za słaby do montowania z RX580 - karta będzie się nudzić.
  • Poziom 5  
    ok, sorry.. PRZEPRASZAM za angielszczyznę ;) Za drogie są te obudowy, 100zł to dla mnie maximum, maksimum przepraszam. absolutne.
    Będę rozważać tego Ryzena, ale chciałem zrobić jak najbardziej budżetowy zestaw, stąd pomysł z biurowcem, robią tak ludzie i żyją.
    Myślę, nad płytą główną ASUS M5A97 AM3 i do tego + AMD FX-8320, chyba trochę lepiej dla rx 580 będzie?
    Do komputerów biurowych nie wkłada się 200W kart graficznych i nie katuje się ich obciążeniem godzinami. Sekcje zasilania procesora na płytach biurowych są zwykle niezbyt rozbudowane, niezbyt chłodzone i często konstruowane w założeniu, że komputer większość czasu się nudzi (w sensie obliczeniowym), a nie liczy na pełnych obrotach działania gry komputerowej. Do tego producenci gotowców często ograniczali współdziałanie z rożnego rodzaju sprzętem (na przykład karty graficzne, które nie były przewidziane dla danego modelu, wcale nie muszą z nim działać).

AM3+ było skazane na porażkę już w momencie premiery, w 2012 był to już słaby sprzęt, czego się spodziewać siedem lat później? Ogólnie AM3+ to dla Ciebie pozorna oszczędność. Na poprawny zasilacz do tego wszystkiego i dobre chłodzenie wydasz dodatkową kasę. Chcesz mieć sprzęt dostosowany do gier i mający sens w tandemie z RX580 - to odpuść sobie biurowce i inne zabytki, to jest wydajna karta, szkoda wkładać ją do sprzętu, w którym nie da się jej wykorzystać.

Dodano po 4 [minuty]:

zaspartylion napisał:
    chciałem zrobić jak najbardziej budżetowy zestaw, stąd pomysł z biurowcem, robią tak ludzie i żyją.

No, dzięki temu mamy o czym dyskutować na Forum, nie jest nudno i zawsze można podziwiać osoby, którym gry działają wolno, coś się przegrzewa albo sprzęt działa niestabilnie :) Oczywiście nie zawsze, ale zestawy robione po taniości mają dużo wad, które się lubią mścić.
  • Poziom 5  
    Będę rozważać tego Ryzena, ale liczyłem na gotowca z 3570 do 500zł, a z tym ryzenem, to 500zł dopiero początek.. Przynajmniej karta długo będzie świeża ;)
    https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-atx-corsai...-80-plus-bronze-CID99-IDyUcx5.html#251e7c93ab taki zasilacz byłby dobry zapewne. Przeczesuje internet od 3 dni i już mam mętlik.

RX580 może się chyba trochę ponudzić(czy chodziło o bottlenecking(zatorować;))? byle mnie nie wkurzały spadki fps na takiej rozdzielczości, to będzie super na prawdę, zawsze miałem komputer który był o 2 kroki do tyłu za obecnymi trendami, chyba będzie mi to wystarczyć, chyba, że jestem w błędzie...

Obecnie używam monitora 17 calowego 1280 rozdzielczość wystarcza. Skoro nie będę potrzebował grania w 4k ani na większych monitorach... to może to nie taki zły wybór? Jakie są rokowania w przyszłość? sprzęt mi się zdeaktualizuje w przeciągu roku-2 , 3 lat? no to by nie było miłe, ale chyba się na to nie zanosi?

W wiedźminie np jest oddzielna opcja w ustawieniach dotycząca renderowania włosów, może właśnie ilość rdzeni będzie za kilka lat czymś na topie

Może za kilka lat po prostu kupie jakieś chłodzenie nie z tej ziemi i podkręce fx na maxa

Tutaj badam film właśnie w temacie: https://www.youtube.com/watch?v=-W-MUCqYEJA
    Podkręcony 8370 do 4,4ghz w teście 3d zatoruje.. kartę gtx 1070, działa ona tylko na 61%.
    Porównując spadek fps w grze CS dla karty GTX 1070 z 199fps odjąć 40% to 199-76=123 fps
    Jeżeli RX580 wyciąga 150 klatek to z ucząc się z możliwości karty 1070 podejrzewam spadek do 123 wyżej powinno zachodzić zjawisko bottleneckingu. Więc 123 ze 150 to 82% wydajności procesora.
    Nie mam pojęcia czy można tak liczyć, ale czy 82 % mnie satysfakcjonuje, też nie wiem. Jak na taką wydajną kartę to chyba i tak dobre osiągi, tylko co będzie za kilka lat:d Proszę się nie śmiać z moich obliczeń. Nie wiem ile w nich przełożenia na rzeczywistość i dla siebie nawet nie wiem, jak podkręcić ten procesor do 4,4 żeby chodził stabilnie

Gość porównuje FX8370(9031 cpubenchmark) z i7700K (12036)na tej samej karcie. Więc niby, powinno być między nimi tylko 15% wydajności w teorii.

Ciekawi mnie jak może działać taki 8370 z ograniczeniem na klatki 60fps + podkręcenie do 4,4ghz.
    https://www.youtube.com/watch?v=_c8YRJNQbhU tutaj RX580 działa na 100% podczas gry w Apex