Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ryzen 5 2400G - podczas grania monitor, myszka i klawiatura nie działa

07 Mar 2019 21:48 450 14
  • Poziom 4  
    Witam, podczas grania w grę (po około 1h lub różnie) komputer działa wiatraki wentylatory chodzą, led LED się świeci, natomiast ekran, myszka i klawiatura przestaje działać. Nic na ekranie, myszka i klawiatura się nie świeci.

Może to być spowodowane ram RAM'em? Który może nie nadążać.

PC:
    Ryzen 5 2400G
    8 gb GB Adata - 2133MHz
    2 Dyski SSD
    1 Dysk HDD
    Zasilacz 600W- Nowy
  • Poziom 43  
    Szybkość pamięci w tym przypadku nie ma znaczenia (choć to smutne, że do Vegi kupiłeś takie wolne RAMy).

Pełna specyfikacja komputera - modele części!
    Model zasilacza?
    SMART dysków.
    Temperatury procesora z hwinfo64.
  • Poziom 4  
    Kupiłem używany komputer.

SilentumPC Vero M2 600W - Zakupiony Dziś
    ASRock A320M-DVS R3.0
    ADATA 8 GB 2133mhz MHz
    SSD - IRDM 120gb GB (system tutaj)
    SSD - GoodRam CL100 - 120 gb GB
    HDD - Seagate Barracuda ST500DM002

Wszystkie dyski dobre.

Temp w spoczynku około 25 stopni.
    Temp w grze około 60 stopni.
  • Poziom 43  
    Czemu kupiłeś ten komputer... :(

A mógłbym zobaczyć SMART i screen z hwinfo64?

Jaki system?
    Sterowniki płyty głównej pobrałeś najnowsze ze strony producenta?
  • Poziom 4  
    System Windows 10 Pro
    Sterowniki wszystkie mam zainstalowane.
    Screeny jutro podeślę.
  • Poziom 10  
    Dysk RIP. Sprzedał Ci ktoś komputer z uszkodzonym/mi dyskami. Miałem to samo, w moim przypadku freeze(zero reakcji na cokolwiek) był najczęściej w przeglądarce albo chwile po uruchomieniu komputera. Prawdopodobnie na tym IRDM padł Ci kontroler. Usterka bardzo trudna do zdiagnozowania, jedyny sposób to wywalenie tego wadliwego ssdka i zainstalowanie systemu na sprawnym dysku. Dopiero jak kupiłem dla siebie nowy dysk SSD to problem zniknął na zawsze, a wcześniej się męczyłem z sprawdzaniem wszystkiego innego(w moim przypadku miałem tylko jeden dysk SSD i nic innego, wiec nie było szansy na podłączenie jakiegoś innego na sprawdzenie). Dla pewności dodaj jeszcze te screeny o które poprosiła Cię osoba wyżej.
  • Poziom 4  
    Dysk IRDM jest moim dyskiem z byłego laptopa i tam działał bex problemu
  • Poziom 10  
    fanerpl12 napisał:
    Dysk IRDM jest moim dyskiem z byłego laptopa i tam działał bex problemu

Więc może być problem z tym drugim dyskiem, albo HDD jest w bardzo złym stanie. Dodaj te screeny o które pytał Tomequ i pomyślimy co dalej.
  • Poziom 4  
    Gdy kontroler padnie to cały dysk się nie odpali. Z innego forum dowiedziałem się, że może być to wina ram, bo ryzen lubi szybki ram, a ja posiadam 2133mhz. Grając w grę, która wymaga najbardziej procesora to tak się podobno dzieje. (cs:go)
  • Poziom 10  
    fanerpl12 napisał:
    Gdy kontroler padnie to cały dysk się nie odpali. Z innego forum dowiedziałem się, że może być to wina ram, bo ryzen lubi szybki ram, a ja posiadam 2133mhz. Grając w grę, która wymaga najbardziej procesora to tak się podobno dzieje. (cs:go)

To możesz przelecieć dla pewności memtest pamięci czy są sprawne. Co do szybkości to nie ma to znaczenia, mogą być nawet ddr4 1600MHz, a komputer musi chodzić bez zarzutu. Pamiętaj tylko, że dla każdej kości z osobna musisz zrobić po jednym teście.

Co do kontrolera, to nie jest tak do końca, bo mój dysk ssd chodził dalej, a powodował problemy z zawieszaniem się całego komputera. Możliwe, że ktoś inny miał też inny przypadek i nie uruchomił się wtedy komputer.
  • Poziom 43  
    Marcineq01 napisał:
    ddr4 1600MHz

To akurat niemożliwe 😁

Dyski są ok, sprawdź pamięci mem testem.
    Zresetuj BIOS.
    Sprawdź też wersję BIOS płyty głównej.
    Zaktualizuj sterowniki.
  • Poziom 4  
    Memtest zrobiony 1h temu. 0 błędów
  • Poziom 43  
    No to sprawdź wersję BIOS. Zresetuj BIOS.
    Sprawdź piny procesora.
    System instalowałeś sam na swoim dysku?
  • Poziom 4  
    Tak instalowałem sam na swój dysk. Jakaś mała aktualizacja biosu była pobrałem i będę sprawdzał go jutro lub jeszcze dziś.

Pozdrawiam.