Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspomaganie Audi A4 B6 - brak wspomagania

07 Mar 2019 22:35 210 3
  • Poziom 6  
    Witam.Mam problem z wspomaganiem w mojej A4 B6 1.9 130.Po zderzeniu z sarna lampa uszkodziła zbiorniczek z płynem wspomagania,wyleciały dziury a płyn wyciekł.Wymieniłem zbiornik zalałem nowym płynem bodajże Elf coś tam mineralny.Jak się dolewało płyn podczas odpowietrzania wydobywały się głośne dźwięki z pompy jakby powietrze mieszało się z płynem.No i wiadomo kierownica w lewo i w prawo podczas tych czynności.W pewnym momencie kierownica chodziła tak lekko ze jednym palcem dało rady kręcić ale po pewnym czasie jak się już wszystko odpowietrzyło wspomagania brak.Tylko jest przy wyższych obrotach około od 2000 i wtedy kręci się normalnie.Płyn nie ubywa żadnych wycieków nie ma.Czy przyczyną braku wspomagania może być wlany zły płyn?Ma ktoś może schemat tej pompy?Mam takie podejrzenie ze podczas uszkodzenia zbiorniczka oderwał się kawałek plastyku i tym szerszym wężem poszło do pompy.Oczywiście obydwa węże były już przepatrzone i nic w nich nie ma.Po wlaniu innego jeszcze płynu trochę rzadszego wspomaganie chodziło chwile normalnie ale po kilkunastu minutach podczas jazdy nie ma ponownie.Tylko jest na wyższych obrotach.Sam teraz nie wiem czy to pompa skoro na wyższych obrotach jest a na niższych nie ma czy zły zalany płyn czy jeszcze coś innego .Pompa chodzi cicho.Tak jakby nie było przepływu dobrego czy coś.Pomocy
  • Poziom 19  
    Możliwe, że coś wpadło i zasłania przepływ.
    Na wyższych obrotach może pompa daje radę przepchnąć a na wolnych za słabe ciśnienie.
  • Poziom 6  
    Tylko że między zbiorniczkiem a pompa węże sprawdzone nic nie ma

Dodano po 19 [godziny] 32 [minuty]:

Chyba że coś w pompie przyblokowalo
  • Poziom 6  
    Problem rozwiązany.Pompa założona inna zalana płynem Swag i wspomaganie śmiga.Mam nadzieje że problem nie powróci