Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara - Błąd p2002 pomimo przeczyszczenia DPF

07 Mar 2019 22:53 657 8
  • Poziom 2  
    Witajcie. Od razu zaznaczam, że w temacie samochodów jestem zielona. Sprawa dotyczy Suzuki Grand Vitara. Od jakiegoś czasu podczas jazdy zaczął się włączać tryb awaryjny. Komputer wskazywał na to, że zapchany jest dpf. Wskutek tego został on przeczyszczony- tryb awaryjny przestał się uruchamiać, wydawało się, że jest po problemie. Samochód był w tym samym miesiącu z innego powodu u mechanika- wyjmowana była skrzynia biegów. Może to przypadek, a może i nie, ale po tym tryb awaryjny znów zaczął się włączać (przez ten czas samochód zrobił jakieś 300-400km). Ponowna wizyta u elektronika i tym razem komunikat o uszkodzonym/błędzie EGR oraz o zapchanym dpf. Z tego co zrozumiałam to elektronik usunął ten błąd EGR i otworzył egr, natomiast wciąż wyskakiwał błąd o zapchanym dpf (to jest błąd p2002). Czy jest to możliwe, aby filtr zdążył przez ten czas się zapchać? Co polecacie teraz zrobić, bo ja już załamuję ręce. Ciągle jestem odsyłana od mechanika do mechanika, a tryb awaryjny jak się włączał, tak się włącza, a w kieszeni coraz mniej kasy. Czy jest tu ktoś, kto potrafi rozwiązać tą zagadkę? :(
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    A może złej jakości paliwo tankujesz.
  • Poziom 30  
    Musisz znalezc dobrego diagnoste bo im wiecej mechanikow wklada tam rece tym gorzej.
    Diagnosta ogarnie parametry rzeczywiste w tym korekty wtryskow bo trzeba znalezc przyczyne zapychaia.
    Musisz tez robic troszke kilometrow w trasie bo jezdzac tylko w miescie stylem emeryta tez go szybko zapcha.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    A sądzicie, że jest sens ponownego oczyszczenia dpf, bo tak mi zalecono, czy to raczej nic nie zmieni na dłuższą metę?
  • Poziom 30  
    Diagnostyka musi byc zrobiona albo dlugie trasy bo inaczej znowu wyzucisz sianko w bloto.
    Ewentualnie jakis dodatek do paliwa dpf cleaner np. LiquiMoly nie z Tesco ;-)
  • Poziom 15  
    Tak jak piszą koledzy wyjedź w trasę lub na autostradzie daj w palnik to się dpf sam wypali. Jak ci się zaświeci lampka że się dpf wypala to nie gaś silnika.
  • Poziom 2  
    Tyle, że mi się nie zaświeca kontrolka dpf, tylko zygzak i włącza tryb awaryjny.
    Dodam tylko, że mechanicy, którzy czyścili filtr powiedzieli, że był tylko średnio zanieczyszczony. Jest taka możliwość, żeby zdążył się tak szybko zapchać?
  • Poziom 15  
    A tankujesz ON czysty czy ON BIO. Bo do silników z dpf on bio nie jest zalecany.
  • Poziom 22  
    Tłumaczenie z serwisówki .-translator Google.

DTC P2002: Skutecznoœć pułapki cząstek stałych poniżej progu awarii
    S5JB0B1104135
    ! UWAGA
    Parametry należy ponownie zainicjować po przeprowadzeniu dowolnej procedury na filtrze cząstek stałych silnika Diesla.
    Użyj polecenia "Initialize Diesel PF data" na skanerze SUZUKI i posprzedażnych filtrów czastek stałych
    regeneracja odnoszšca się do "Procedury regeneracji po sprzedaży oleju napędowego w sekcji 1C"
    lub "Demontaż i instalacja filtra czšstek stałych diesla w sekcji 1K".
    UWAGA
    • Warunki stosowania procedur wykrywania błędów w odniesieniu do przechowywanych usterek:
    Usterkę uznaje się za obecnš po uruchomieniu silnika lub po teœcie drogowym.
    • Jeœli usterka jest obecna:
    - Zablokowane regeneracje filtra cząstek stałych.
    - Niebieskie i białe opary i czarne czšstki można zobaczyć na wydechu.
    Wykrywanie stanu
    Rozwišzywanie problemów
    Wyœwietlanie na skanerze SUZUKI Wykrywanie stanu
    1.DEF NIEOBECNY
    SprawdŸ, czy obecny jest filtr czšstek stałych silnika Diesla.
    Jeœli jest już obecny,
    Wzrokowo sprawdŸ filtr czšstek stałych silnika Diesla, umieszczajšc pojazd na dŸwigu:
    • Nieuszkodzone (brak nieprawidłowych spoin, w razie potrzeby porównaj je z innym zamontowanym pojazdem),
    • Jeœli obecne są tuleje po sprzedaży, postępujšc zgodnie z poprzedniš procedurš, sprawdŸ, czy filtr czšstek stałych silnika wysokoprężnego ma
    nie usunięto jego zawartoœci po usunięciu.
    Jeœli filtr cząstek stałych silnika Diesla nie jest w dobrym stanie technicznym lub jest nieobecny, wymień filtr cząstek stałych silnika Diesla.
    A po krótce do sprawdzenia-przewody łączące DPF z czujnikiem ciœnienia różnicowego ( są elastyczne, mogą pękać) i czujnik ciœnienia różnicowego DPF-Ten błąd nie wskazuje na zapchany DPF, tylko na brak różnicy ciœnień pomiędzy wlotem i wylotem DPF ( uaktywnia się w przypadku np. wycięcia DPF). Może też uaktywnić się w przypadku braku inicjacji filtra DPF po jego czyszczeniu .