Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dołożenie paneli - dwa stringi czy jeden?

08 Mar 2019 04:48 405 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od kilku dni jestem posiadaczem instalacji fotowoltaicznej składającej się z falownika Fronius Symo 4.5-3-M i 11 paneli Soluxtex 275W.
    W dobrych pieniądzach udało mi się zdobyć 8 paneli Bruk-Betu 275W.
    Przyglądając się parametrom jednych paneli i drugich widzę, że są one podobne.

Jak dołączyć te osiem paneli?
    Wpiąć je szeregowo w istniejący string czy założyć drugi?
    Proszę o poradę.
    Dodam, że wszystkie byłyby na jednej połaci dachu, nie zasłonięte od słońca żadną przeszkodą.

Pozdr Dołożenie paneli - dwa stringi czy jeden? awiam. Dołożenie paneli - dwa stringi czy jeden? Dołożenie paneli - dwa stringi czy jeden?
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ja bym dał szeregowo zwłaszcza że są tej samej mocy ponieważ Froniusy mają troszkę lepszą sprawność przy wyższych napięciach, a druga sprawa że szybciej powinny zaczynać produkcję w jednym stringu
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Daj w jeden strig szeregowo będzie ci szybciej startował inwerter .
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację.
    To dla mnie będzie wygodniejsze. Nie będę musiał przepychać kolejnych kabli przez komin.
    A nie będzie to przeszkadzało, że jeden mppt jest dociążony na maxa a drugi wcale?
  • Poziom 2  
    Panowie, raz jeszcze proszę o odpowiedź.
    Nie będzie to przeszkadzało, że jeden mppt jest dociążony na maxa ( 19paneli 275W ) a drugi wcale?
    Proszę o wyrozumiałość...
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Mój inwerter ma dwa MPTT obciążone na ok. 98% a trzeci MPPT 0% - brak paneli.
    I działa.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Będzie jeden łańcuch.