Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston EGIS 24 CF - uszkodzony manometr

08 Mar 2019 18:58 204 4
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór, Kocioł dwufunkcyjny Ariston EGIS 24 CF problem z manometrem. Po motażu kotła ( używanego) nie fukcjonuje manometr. Podczas napełniania grzejników i w trakcie dobrej eksploatacji manometr ani drgnie, pokazuje zero. Przed demontażem był ok. Kocioł leżakował 2 lata. Czy muszę wymienić na nowy??? czy może można jakoś uruchomić?? Jestem manualny - ale prosiłbym o info, gdyż moja wiedza na ten temat jest znikoma. Dzięki za info. Pozdrawiam.
    Wojciech
  • Poziom 14  
    Trzeba spuścić wodę z kotła, zdemontować manometr, przedmuchać, zdjęć szybkę, spryskać WD, poczekać i rozruszać wskazówkę, która jest na na sprężynce. Następnie znowu dmuchnąć w rurkę kompresorem i sprawdzić czy wskazówka się rusza. Po tym powinno być względnie ok tylko dokładność może troszkę spaść.
  • Poziom 2  
    dzięki za szybkie info. czyli uważasz, że to wskazówka się zacięła. odpowiedz mi proszę czy sam czujnik na drugim końcu rureczki może być zatkany? czy tam jest jakaś membranka?
  • Poziom 14  
    Najprawdopodobniej rurka zapchała się szlamem z instalacji i to wyschło i stwardniało. Jeżeli przedmuchanie rurki kompresorem nie wystarczy to sprawdź mechanizm bo mógł zaśniedzieć. Tam nie ma membrany tylko jest taka rurka która się wygina pod wpływem ciśnienia i jest połączona ze wskazówka która opada pod naciskiem sprężyny.
  • Poziom 2  
    dzięki serdeczna za poświęcony czas. pozdrawiam serdecznie
    Wojciech