Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C280 - Zacinanie kartek w druku dwustronnym

Dj Haker 08 Mar 2019 19:52 273 2
  • #1 08 Mar 2019 19:52
    Dj Haker
    Poziom 35  

Cześć.

Mam problem z Konicą C280. Maszyna zacina kartki przy druku dwustronnym (tylko dwustronny). Zawsze zagięcie wygląda identycznie.
    Nad piecem jest trójkątne zagięcie, wewnątrz pieca tworzy się harmonijka.
    Poniżej przedstawiam zdjęcia.

Bizhub C280 - Zacinanie kartek w druku dwustronnym Bizhub C280 - Zacinanie kartek w druku dwustronnym

Wydaje mi się, że im więcej maszyna wydrukowała tym częściej dochodzi do zacięcia. Powiedzmy, pierwsze 30 kartek wyjdzie ok, potem zacięcie jest już coraz częściej aż zacina się co 1 kartkę. Może to tylko zbieg okoliczności i nie ma to żadnego związku. Temperatura grzania jest ustawiona domyślnie.

Mam urwany zatrzask od bocznych drzwi ale ich dociśnięcie nic w temacie nie zmienia. Szukam przyczyny gdzie indziej.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

0 2
  • #2 09 Mar 2019 00:54
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Zatem nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić dokładnie tor przejścia papieru . Kartka ewidentnie o coś haczy i to powoduje zagięcie narożnika a w efekcie blokadę papieru i harmonijkę w piecu.

C.

0
  • #3 11 Mar 2019 17:41
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Problem haczenia kartek w pracy duplexowej, winny jest najczęściej nagar spieczonego toneru na listwie prowadzącej sekcji grzejnej. Przerabiałem to kilkanaście razy.

0