Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Problem z długim uruchamianiem - Długi czas oczekiwania pomiędzy załadowaniem BI

09 Mar 2019 11:12 1632 5
  • Level 11  
    Witam,

mam problem jak w temacie, od wciśnięcia przycisku POWER na obudowie do ukazania ekranu logowania, mija około 3-4 minut.
    Tak się prezentuje to w kolejności:
    00:00 - Wciśnięcie power
    00:30 - ukazanie logo MSI
    00:30 - 2:20 - czarny ekran
    2:20 - automatyczny reset
    2:30 - ponownie logo MSI
    2:50 - ekran logowania
    To jest "najkrótszy" zanotowany przeze mnie czas.

PC jest świeżo złożony i postawiony nowy system. NEW! oznacza nowy podzespół, reszta z poprzedniego PC.
    SPEC:
    NEW! MOBO: MSI B450 Gaming Plus
    NEW! CPU: AMD R7 2700
    GPU: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8GB
    NEW! RAM: 16 GB (2x8) Corsair Vengeance 2933 MHz CL 16 (pamięci po A-XMP / domyślnie 3000 MHz CL 15)
    System na dysku: 240 GB SSD - KINGSTON SA400S37240G
    Windows 10 Pro - oryginalny, nie aktywowany w organizacji, zaktualizowany do najnowszej wersji
    BIOS: v.1.5 ze stycznia tego roku (jest nowy z marca ale w wersji beta ze wsparciem dla nadchodzących ryzen-ów, więc niepotrzebny)
    2 monitory - główny Acer XF240H na DisplayPort, dodatkowy Samsung S24D300 na HDMI - DVI-D

Co zostało wdrożone/sprawdzone:
    - domyślne wybrane przez BIOS ustawienie RAM na 2133 Mhz
    - wyłączenie opcji szybkie rozruchu w opcjach zasilania* -> tu ciekawa kwestia o której na dole
    - zmiana kabla SATA od dysku systemowego
    - zabawy w rejestrze "ulps" nie znalazłem, "systeminputdelay" też musiałem sam utworzyć klucz
    - wyłączenie uruchamiania ze startem systemu antywirusa Kaspersky
    - wyłączenie wszystkiego w opcjach uruchamiania
    - ustawienie w zaawansowanych opcjach rozruchu 8 rdzenii
    - wszystkie dyski (3 - 2xSSD, 1xHDD) sprawdzone HDTune pod względem prędkości i Bad Sector-ów

* - Po wyłączeniu opcji szybkiego rozruchu w opcjach zasilania, komputer startuje w 50 sekund (30 sekund do logo MSI, kolejne 20 do ekranu logowania) ale.. ale właśnie wtedy następuje wyłączenie sterownika NVIDII. Nie ma opcji panelu sterowania w menu kontekstowym, w menadżerze urządzeń jest z wykrzyknikiem, w informacjach pokazuje, że sterownik jest świeży, mam zablokowaną opcję "Przywróć sterownik", a ekran pulpitu wyświetla się w rozdzielczości 800x600 tudzież 640x480 na dodatkowym monitorze.

PS. Jeszcze jedna kwestia. Komputer ma problem ze startem zarówno z opcji Zamknij jak i Uśpij czy Hibernuj.
    PS2. Jednakże - jak wcisnę przycisk POWER poczekam do ekranu MSI i kliknę wtedy fizyczny przycisk RESET, PC startuje dosłownie w moment. Jednakże to rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 11  
    Po wybraniu trybu awaryjnego po około 7-8 sekundach mam ekran logowania.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 11  
    Okej po wybraniu opcji "Napraw" z nośnika systemowego, uruchomiła mi się taka czynność "Naprawianie błędów dysku" i po chwili mogłem się cieszyć startem systemu po około 40 sekundach. Dziękuję serdecznie za pomoc! Jeśli kiedyś będę w pobliżu twojego serwisu, podejdę z kratą zimnego piwa!
    Pozdrawiam!
  • Level 11  
    Okej po wybraniu opcji "Napraw" z nośnika systemowego, uruchomiła mi się taka czynność "Naprawianie błędów dysku" i po chwili mogłem się cieszyć startem systemu po około 40 sekundach. Dziękuję serdecznie za pomoc! Jeśli kiedyś będę w pobliżu twojego serwisu, podejdę z kratą zimnego piwa!
    Pozdrawiam!

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiązany poprzez użycie funkcji "Napraw" z nośnika systemowego.