Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/C 63201 - - Wadliwe produkty firmy Whirlpool

09 Mar 2019 11:29 519 10
 • Poziom 4  
  Witam serdecznie

  Chciałbym przestrzec użytkowników, którzy zamierzają kupić w niedługim czasie pralkę przed produktami marki Whirlpool. W 2015 roku zakupiłem ich urządzenie (model w tytule) wraz z przedłużoną 5 - letnią gwarancją. Niestety po niecałych 4 latach pralka wygląda tragicznie - mechanizm chodzi bez zastrzeżeń, jednak obudowa posiada znaczną ilość ognisk korozji. Jest to pierwsze urządzenie, które użytkuję i które wygląda tak tragicznie. W pomieszczeniu (suchym, ogrzewanym i wentylowanym) znajduje się też kilka innych metalowych urządzeń piorących i po ponad 5 latach nie ma z nimi żadnego problemu. W związku z tym skontaktowałem się z działem Reklamacji celem wymiany obudowy na wolną od korozji. Niestety serwis odmówił tłumacząc to "warunkami użytkowania" oraz tym, że korozja obudowy nie podlega gwarancji. Faktycznie w aktualnych Warunkach Gwarancji na stronie producenta jest taki zapis, jednakże w 2015 roku z produktem otrzymałem Kartę Gwarancyjną, która tego zapisu nie posiadała. Ponieważ prawo nie działa wstecz, obudowa mojej pralki jak najbardziej podlega gwarancji (producent wyodrębnił osobną kategorię, ponieważ jest mnóstwo tego typu przypadków, gdzie po 1,2 latach urządzenia AGD ich marki wyglądają jak dosłownie oblane rdzą, a przyczyną tego jest złe ocynkowanie blachy na etapie produkcyjnym). W związku z powyższym serwis zmienił stanowisko i stwierdził, że w takim razie to nieprawidłowe warunki użytkowania doprowadziły do takiej sytuacji i zaproponowano mi płatną (?!) wizytę serwisanta. Kiedy poinformowałem ich, że nie ma możliwości sprawdzenia warunków użytkowania (takich samych dla wszystkich urządzeń w pomieszczeniu) i proszę o nieodpłatne przysłanie serwisanta, odmówili.

  W związku z powyższym pragnę przestrzec potencjalnych klientów przed zakupem urządzeń tej marki. Wystarczy odwiedzić ich profil FB lub przejrzeć odpowiednie fora tematyczne, by dowiedzieć się jak słabej jakości urządzenia produkuje firma Whirlpool. Serwis masowo odrzuca reklamacje, a wpisanie korozji obudowy do kategorii nie podlegającej gwarancji świadczy o tym, że nie warto u nich również dokupywać dodatkowej gwarancji.

  W załączeniu przesyłam zdjęcia sprzętu (poprzednia pralka wytrzymała 10 lat bez śladu rdzy w tych samych warunkach).
  Pralka Whirlpool AWO/C 63201 - - Wadliwe produkty firmy Whirlpool
  Pozdrawiam
  Mam nadzieję, że uda mi się niektórych ustrzec przed zakupem tego bubla.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Użytkownik obserwowany
  Tragedia. Skontaktuj się z biurem ochrony praw konsumenta zanim skończy się gwarancja. Ja mam ich lodówkę ze 20 lat i jest ok. Ale to inny Whirlpool.
 • Poziom 4  
  Planuję tak zrobić. Obawiam się jednak, że to nic nie da. Firma jest znana z kombinowania w tym temacie. Czytałem o podobnych sytuacjach u innych klientów (u jednego przyjechali mierzyć poziom wilgoci w powietrzu i stwierdzili, że pralka nie powinna znajdować się w pralni.... może powinno się ją trzymać w salonie?).
 • Użytkownik obserwowany
  No i tu zawaliłeś. A ty pewnie trzymasz w łazience.
 • Poziom 4  
  W pralni :(
 • Użytkownik obserwowany
  Sorry za żart.
  Jeśli przyjadą mierzyć co kolwiek niech najpierw podadzą wytyczne jakie wartości powinny być. Potem zrobią protokół i podpiszą. Mieszkam w uk w tym momencie na zewnątrz mam wilgotność 89%. A Whirlpool sprzedaje tu pralki choć wie ze pewnie za wilgotno.

  Dodano po 1 [minuty]:

  mystic861 napisał:
  W pralni :(

  No całkiem klapa
 • Poziom 4  
  Sama "oferta" przysłania odpłatnie serwisanta i ocenienie sytuacji na odległość to już moim zdaniem kpina z klienta.
 • Użytkownik obserwowany
  Było by pewnie inaczej jak byś chciał kupić ale jak już kupiłeś.....
 • Poziom 4  
  Samo to, że dodali w Karcie Gwarancyjnej, iż gwarancja nie obejmuje korozji po czasie o czymś świadczy.
 • Użytkownik obserwowany
  Gdyby ją wyjąc stamtąd i wezwać serwisanta i powiedzieć że chcesz kupić ale nie wiesz czy może tu stać. Ciekawe co by powiedział?