Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAnd Rover Sport 3.6TD - Zmiana zegarów / zegary, immo blokuje.

09 Mar 2019 11:46 384 3
  • Poziom 11  
    Witam.

Auto: Land Rover / Range Rover Sport 3.6 TD 200kW 2007rok.

Auto ma uszkodzone zegary (licznik), czasami nic sie na nich nie pojawia, ale auto opala za każdym razem.
    Zakupiłem drugi licznik, niestety z innym HW, z identycznym nie mogłem znaleźć.
    Chciałem zamienić licznik i sklonowałem pamieć EEprom ( ST M350806 ) z oryginalnego do dawcy. Następnie dzielnie podążam do auta z dwoma licznikami. Najpierw podpiąłem oryginalny licznik z auta w celu sprawdzenia, czy auto odpali. Zapłon lampka immo zgasła auto odpalone. Następnie włożyłem drugi licznik. Włączam zapłon i immo mruga, rozrusznik nie kręci. No cóż, niepowodzenie. Kolejnym rokiem było ponownie włożenie licznika oryginalnego z auta i tu nastąpiła niespodzianka :) Włączam zapłon, kontrolka immo mruga, rozrusznik nie kręci.

Przypuszczam że po odpaleniu Zmienił się kod synchronizacji między Kluczykiem, CEM, ECU i licznikiem. Dlatego po ponownym włożeniu oryginalnych zegarów, auto nie odpala.
    Czy oprócz zewnętrznej pamięci EEprom trzeba też zająć się np. Procesorem ?

Czy ktoś miałby jakieś sugestie jak poprawnie ten temat ugryźć, aby nowe zegary działały w aucie?

Chętnie porozmawiałbym z kimś kto zna się dobrze na Immo i poszerzył swoją wiedzę, nie koniecznie tylko za "dziękuje" ;)

Dziękuje za wszelkie informacje.
  • Poziom 11  
    Temat do zamknięcia. Poradziłem sobie
  • Poziom 1  
    DACOIT napisał:
    Temat do zamknięcia. Poradziłem sobie

Witam. Mam podobny problem, liczniki gasną albo czasem robi się z nich „dyskoteka”. Zamówiłem na Allegro i myślałem, że po prostu można je wymienić. Ktoś z forum na FB wspomniał o programowaniu pod VIN. Zacząłem zagłębiać temat i trafiłem na Twój post. Jak poradziłeś sobie z tematem wymiany? Nie chciałbym unieruchomić sobie auta.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam identyczny problem czy mógłby pan podzielić jak załatwił pan tego.