Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Rozbudowa/zmiana zestawu do 200zł

Remke 15 Mar 2019 19:59 879 39
    Remke
    Level 9  
    A co myślicie o tym "zestawie" ?

MOBO: (Gigabyte GA-P55-UD3L) (LGA 1156)
    CPU: Intel Core i5-750
    PSU: (Corsair VX 450W)
    Dysk: ADATA Ultimate SU650 SSD 120GB

Płyta główna w normie ATX, SATA III, można w przyszłości rozbudować chociażby na i7 najstarszą.
    Remke
    Level 9  
    Jeśli już bym miał na siłę kupić to: https://allegro.pl/oferta/intel-s1155-2x2-6ghz-320gb-platforma-i3-i5-i7-fv23-7593168789
    i przejściówkę z 24-pin na 16-pin :https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-atx-fujitsu-z-24pin-na-16pin-7634748369
    to słyszałem, że po zmianie zasilacza na inny, ten zasilacz nie będzie trzymał prawidłowego napięcia. Czy to prawda i idzie to jakoś obejść? Na jakiejś stronie wyczytałem, że można jakąś tam linię obciążyć rezystorem, ale nie wiem do końca jak to działa itd.

Dodano po 11 [minuty]:

Jeśli nikt nie będzie znał odpowiedzi (wcale się nie dziwię) to chyba zamówię tego Fujitsu Esprimo P700 i zamontuję do niego grafikę GTX 750Ti i procesor i5-2400. Na tych 300W powinien uciągnąć moim zdaniem.
    dt1
    Admin of Computers group
    Remke wrote:
    Jeśli już bym miał na siłę kupić to: https://allegro.pl/oferta/intel-s1155-2x2-6ghz-320gb-platforma-i3-i5-i7-fv23-7593168789
    i przejściówkę z 24-pin na 16-pin :https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-atx-fujitsu-z-24pin-na-16pin-7634748369

Miałbym pewne wątpliwości, czy zamontujesz standardowych gabarytów zasilacz w obudowie. Spójrz na tylną ścianę i na otwory montażowe pod zasilacz, a potem znajdź na obrazkach google "zasilacz esprimo p700" i porównaj "na oko", jak się ma do standardowego zasilacza ATX :)

Remke wrote:
    Jeśli nikt nie będzie znał odpowiedzi (wcale się nie dziwię) to chyba zamówię tego Fujitsu Esprimo P700 i zamontuję do niego grafikę GTX 750Ti i procesor i5-2400. Na tych 300W powinien uciągnąć moim zdaniem.

Na 300W bez problemu pociągnie, na 280-tkach z Lenovo bez problemu uruchamiałem I5+GTX950.

Jeśli sobie zamówisz 750Ti z zasilaniem 6 pin, wtedy będziesz miał problem, pod co je podłączyć, bo zasilacz fabryczny za dużo kabli nie posiada.
    Remke
    Level 9  
    Wlasnie wiem, dlatego kupię wersję bez dodatkowego zasilania. A z zasilaczem będę kombinować. Ludzie na yt tez cisneli na dwoch zasilaczach, a niektorym to nawet wymienic sie udalo. Takze chyba go zamówię. Dziękuję wszystkim za zaangazowanie i pozdrawiam serdecznie :D
    dt1
    Admin of Computers group
    Remke wrote:
    Wlasnie wiem, dlatego kupię wersję bez dodatkowego zasilania. A z zasilaczem będę kombinować. Ludzie na yt tez cisneli na dwoch zasilaczach, a niektorym to nawet wymienic sie udalo

Tylko po co kombinować, skoro można mieć skrzynkę w takim formacie, do której zmieści się standardowy zasilacz? Do tego bez udziwnień płyty takich jak 11V Stand By?

Ale jak chcesz to i taki zamawiaj, to już będzie Twój problem :)
    Przy okazji - w tym fujitsu jest dwurdzeniowe Pentium, stąd taka fajna cena.
    Remke
    Level 9  
    Chodzi ci o to, żeby zamowic plyte od tego P700 i wrzucic go poprostu do innej obudowy? GTX 750Ti + i5-2400 trochę mi posłuży, dlatego raczej nie będzie mi sie spieszyc z jakaś wieksza modernizacją (no. zasilacza).Do tego razem z tym 2GB RAM DDR3 + dyskiem 320GB cena trochę okazyjna. Trochę czasu minie to bedzie mozna (mam nadzieję) płytę główna przelozyc poprostu do innej obudowy i wtedy wymienic zasilacz + przejsciowka 24-pin do 16-pin. Ale póki co to chyba kupię tego Esprimo P700. Myślę ze to bedzie dobry pomysł.
    Remke
    Level 9  
    Poczekam jeszcze chwilę i jak dostanę trochę kasy to wezmę ASUS P8H61M. Niby okrojona, nie ma SATA III (od razu po podstawowych podzespolach kupie SSD), USB 3.0 i tak nigdy nie używałem, ogólnie będę miał ten komputer m.in. pod CS:GO. i5-2400 , zasilacz raczej Chieftec GPS-450 (wyczytalem same dobre opinie), 4GB RAM na początek powinno wystarczyć. Na koniec GTX 750Ti i powinien być grywalny system. CPU jak i GPU z wiedzy przeglądarki są wspierane przez płytę główną, więc nie powinno być z tym problemów. Dziękuję za wszystkie porady i opinie, i ogólnie za zaangażowanie na ten temat. Poczekam do jutra na wasze opinie, po czym chyba temat będzie do zamknięcia. Pozdrawiam :)
    Remke
    Level 9  
    Poczekam jeszcze chwilę i jak dostanę trochę kasy to wezmę ASUS P8H61M. Niby okrojona, nie ma SATA III (od razu po podstawowych podzespolach kupie SSD), USB 3.0 i tak nigdy nie używałem, ogólnie będę miał ten komputer m.in. pod CS:GO. i5-2400 , zasilacz raczej Chieftec GPS-450 (wyczytalem same dobre opinie), 4GB RAM na początek powinno wystarczyć. Na koniec GTX 750Ti i powinien być grywalny system. CPU jak i GPU z wiedzy przeglądarki są wspierane przez płytę główną, więc nie powinno być z tym problemów. Dziękuję za wszystkie porady i opinie, i ogólnie za zaangażowanie na ten temat. Poczekam do jutra na wasze opinie, po czym chyba temat będzie do zamknięcia. Pozdrawiam :)

Dodano po 9 [godziny] 54 [minuty]:

Temat do zamkniecia.