Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"

nekerayy 09 Mar 2019 22:33 309 0
    nekerayy
    Poziom 1  
    Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"
    Zaczęło się o wycieku z zamkniętego bębna, który spowodowany był wystawaniem paska materiału poza drzwi bębna. Pralka była nastawiona na program bawełna eco. Programatorem zatrzymałem pralkę. Otworzyłem drzwi. Z uwagi na to, że program nie uruchomiłby się już od miejsca, w którym zatrzymałem pralkę, zamknąłem drzwi i ustawiłem pralkę: najpierw na wirowanie, a po zakończeniu - na wypompowywanie wody. Woda bowiem była na podłodze i w pralce nawet po spuszczeniu poprzez filtr. Po tych operacjach drzwi już nie udało się otworzyć. Pojawił się za to na wyświetlaczu komunikat błąd 23 (zadziałał aqua stop).

Pan z serwisu otworzył pralkę rujnując zamek. Kupiłem nowy zamek. Wiem, że problem z błędem 23 jest już opisany na forum, ale nie o ten problem chodzi.
    Po założeniu i uruchomieniu pralki pojawił się na wyświetlaczu opis programu, a dioda w przycisku dotykowym się nie świeciła. Po zamknięciu drzwi i naciśnięciu przycisku dotykowego, którym normalnie uruchamia się program prania, oprócz sygnału dźwiękowego elektroniki, nie było charakterystycznego dźwięku zatrzaśnięcia zamka, a pojawił się komunikat "drzwi otworzyć?" Nic się nie załącza, ani pompa ani silnik.

Zawiozłem do serwisu panel przedni i programator oraz nowy i stary zamek: sprawdzili, stwierdzili, że elektrycznie i elektronicznie jest wszystko ok. Pan powiedział, że ustawił zamek w pozycji "otwarty", polecił, aby po złożeniu pralki drzwi zostawić otwarte, ustawić dowolny program, drzwi zatrzasnąć i program uruchomić. Niestety, po wykonaniu tych zaleceń (przy rozbieraniu kabelków z programatora robiłem zdjęcia i miejsca oznaczałem kolorami, aby uniknąć pomyłki), podłączeniu przewodu do zamka, zamek się nie zamykał, a na wyświetlaczu króluje "drzwi otworzyć".

Do zamka są poprowadzone trzy szare kabelki. Oprócz nich w listwie są jeszcze trzy brązowe kabelki, które wchodzą do okrągłego urządzenia zamontowanego w podłodze. Może coś jest nie tak z tą okrągłą puszką zamocowaną na podłodze pralki (to chyba ten aqua stop). Nie wiem już, co mam robić; nie mogę korzystać z pralki już prawie 3 tygodnie. Pomocy! Pewnie w serwisie powiedzą, że trzeba wymienić elektronikę. Proszę o pomoc.
    Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?" Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?" Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.