Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"

09 Mar 2019 22:33 537 2
  • Level 1  
    Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"
    Zaczęło się o wycieku z zamkniętego bębna, który spowodowany był wystawaniem paska materiału poza drzwi bębna. Pralka była nastawiona na program bawełna eco. Programatorem zatrzymałem pralkę. Otworzyłem drzwi. Z uwagi na to, że program nie uruchomiłby się już od miejsca, w którym zatrzymałem pralkę, zamknąłem drzwi i ustawiłem pralkę: najpierw na wirowanie, a po zakończeniu - na wypompowywanie wody. Woda bowiem była na podłodze i w pralce nawet po spuszczeniu poprzez filtr. Po tych operacjach drzwi już nie udało się otworzyć. Pojawił się za to na wyświetlaczu komunikat błąd 23 (zadziałał aqua stop).

Pan z serwisu otworzył pralkę rujnując zamek. Kupiłem nowy zamek. Wiem, że problem z błędem 23 jest już opisany na forum, ale nie o ten problem chodzi.
    Po założeniu i uruchomieniu pralki pojawił się na wyświetlaczu opis programu, a dioda w przycisku dotykowym się nie świeciła. Po zamknięciu drzwi i naciśnięciu przycisku dotykowego, którym normalnie uruchamia się program prania, oprócz sygnału dźwiękowego elektroniki, nie było charakterystycznego dźwięku zatrzaśnięcia zamka, a pojawił się komunikat "drzwi otworzyć?" Nic się nie załącza, ani pompa ani silnik.

Zawiozłem do serwisu panel przedni i programator oraz nowy i stary zamek: sprawdzili, stwierdzili, że elektrycznie i elektronicznie jest wszystko ok. Pan powiedział, że ustawił zamek w pozycji "otwarty", polecił, aby po złożeniu pralki drzwi zostawić otwarte, ustawić dowolny program, drzwi zatrzasnąć i program uruchomić. Niestety, po wykonaniu tych zaleceń (przy rozbieraniu kabelków z programatora robiłem zdjęcia i miejsca oznaczałem kolorami, aby uniknąć pomyłki), podłączeniu przewodu do zamka, zamek się nie zamykał, a na wyświetlaczu króluje "drzwi otworzyć".

Do zamka są poprowadzone trzy szare kabelki. Oprócz nich w listwie są jeszcze trzy brązowe kabelki, które wchodzą do okrągłego urządzenia zamontowanego w podłodze. Może coś jest nie tak z tą okrągłą puszką zamocowaną na podłodze pralki (to chyba ten aqua stop). Nie wiem już, co mam robić; nie mogę korzystać z pralki już prawie 3 tygodnie. Pomocy! Pewnie w serwisie powiedzą, że trzeba wymienić elektronikę. Proszę o pomoc.
    Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?" Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?" Siemens WM16S740OE/09 - komunikat "drzwi otworzyć?"
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 1  
    Witam, mam dokladnie taki sam problem. Widze ze minely 2 lata od napisania Pana posta i niestety zauwazylem ze nikt do Pana nie odpisal. Mam pytanie czy znalazl Pan przyczyne problemu i naprawil pralke? Dzieki z gory za odpowiedz i pozdrawiam!
  • Level 33  
    Może być jeden przewód przerwany na trasie moduł - elektrozamek. Zazwyczaj przy kostce przyłączeniowej do tego elektrozamka. Trzeba multimetrem sprawdzić ciągłość przewodzenia.