Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna 700-800 zł - Karta graficzna 700-800 zł

10 Mar 2019 01:11 480 22
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim. Tydzień temu padł mi mój gamingowy pc którego kupiłem 2 lata temu za ponad 4000 zł i niestety padł on na amen....... Do wakacji nie mam jak zarobić na nowy komputer (mam 18 lat więc uczę się) więc powoli ogarniam kompa zastępczego (żeby do wakacji się nie nudzić) z części które mam w domu z jeszcze innego pc.

Mam już wszystko oprócz karty graficznej i ram. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze karty graficznej ale ramy też możecie doradzić.

Mogę wydać na kartę graficzną 700-800 zł + tyle ile będzie trzeba na ramy. Kartę chciałbym kupić od razu taką żeby ją dać do mojego po wakacyjnego porządnego kompa. Preferuje nową nie używaną kartę no chyba że przekonacie mnie do używanej.

Jak na razie myślałem o kupieniu geforce gtx 1050 ti 4gb ale nie wiem czy to najlepszy wybór.

Jeżeli mógłbym prosić to wraz z nazwą propozycji podawajcie link do zakupu bo jako że jestem zwykłym amatorem w kwestii sprzętu to nie chciałbym kupić coś podobnego ale jednak innego i gorszego niż mi proponujecie oraz przepraszam za wszelkie błędy jeżeli coś złe lub nie dostatecznie opisałem/wypisałem a także z góry dziękuje za wszelką pomoc. 

Części jakie już mam do tymczasowego pc: 

Procesor: intel core i3-4150 2x3,5 ghz.

Zasilacz: chieftec 550w model gps-550 ab a.

Ramy: obecnie 2x512 ale kupie 2x4gb.

Obudowa: nie wiem dokładnie ale jest porządna duża.
  • Poziom 42  
    Za 800 pln kupisz nową GTX 1060 6GB. To powinno Cię przekonać:
    https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3639vs3649

Do tego procka pasują RAMy DDR3, ale Ty pewnie w nowym komputerze będziesz miał już DDR4. Dlatego nie szalejemy z kasą, na początek te 4GB Ci wystarczy, chyba że koniecznie chcesz 8GB. Nie kosztują dużo, także bierz to co Ci pasuje.
  • Poziom 28  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Za 800 pln kupisz nową GTX 1060 6GB.

To podaj źródło gdzie dostanę taką grafikę za 800zł nową. Ja najtaniej widzę za prawie 1000zł (970zł), a to spora różnica.
  • Poziom 42  
    lukaszd82 napisał:
    To podaj źródło gdzie dostanę taką grafikę za 800zł nową. Ja najtaniej widzę za prawie 1000zł (970zł), a to spora różnica.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-armor-geforce-1060-6gb-7893525247
    Autor chciał nową (nieużywaną), a nie kupno w sklepie stacjonarnym/internetowym :) Nawet rękojmię ma i to na 2 lata. Rok wpisał sobie sprzedający, który nie zna prawa.
    Mimo to, podałem solidny argument w postaci porównania wydajności obu kart. 80% na drzewach nie rośnie.

Jeżeli zaś używane też wchodzą w grę, dostając przy tym dużo większą wydajność, to może GTX 1070 za 50pln drożej?
    https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-gtx-1070-dual-8gb-gddr5-7890233098

GTX 1070 jest o 150% wydajniejszy niż GTX 1050 (nie mylić ze wzrostem o 50%. Ma być 150%, a więc ponad dwukrotnie mocniejszy). I ma gwarancję do lipca.
  • Poziom 28  
    Ten sprzedawca ma 1 opinię. Nie kupiłbym z takiego źródła nic w tej cenie. To nie sklep więc o gwarancji zapomnij.
    Nawet nr tel. nie podany.
    Karta używka to też sprzedawca z zerowym dorobkiem, całe 5 opinii. Do sprzedania 6 identycznych kart, na 100% z koparek. Problemy gwarantowane...
    Jak już polecamy to lepiej nie na chybił trafił.
  • Poziom 42  
    lukaszd82 napisał:
    To nie sklep więc o gwarancji zapomnij.

Ale jest rękojmia. Jeżeli cokolwiek się stanie z kartą w ciągu dwóch lat, to sprzedawca musi uznać reklamację. A jak nie uzna, to koszt cywilnej sprawy sądowej zamyka się w okolicach 30 pln.
    lukaszd82 napisał:
    Karta używka to też sprzedawca z zerowym dorobkiem, całe 5 opinii. Do sprzedania 6 identycznych kart, na 100% z koparek. Problemy gwarantowane...
    Jak już polecamy to lepiej nie na chybił trafił.

No i co że z koparek? Sprawna, z gwarancją do lipca. Upewniłbym się tylko czy ma oryginalny BIOS.
    lukaszd82 napisał:
    Problemy gwarantowane...

Oczywiście, i kilka kolejnych mitów opowiedz. Już mielimy niedawno temat o kartach z koparek. Tutaj link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3559437.html
  • Poziom 31  
    @Kraniec_Internetów Człowieku gdzie Ty żyjesz, jaka rękojmia od prywatnej osoby. W PL to się ciężko o trefny samochód jak się trafi od pseudo handlarzem wykłócić a Ty piszesz o sprzęcie komputerowym za niecałe 1000zł.
    Ale widzę że kolega bardzo obeznany w kwestiach sądowych.

Kraniec_Internetów napisał:
    Oczywiście, i kilka kolejnych mitów opowiedz. Już mielimy niedawno temat o kartach z koparek. Tutaj link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3559437.html

A co do tematu, widzę że masz Swoje zdanie, może po prostu byłeś osobą której się trafiła dobra sprawna karta po koparce, ale niestety większość takich kart jest po prostu "zajechana" i nie nadaję się do dalszego użytku.
    Jak dla mnie nie ma sensu kupować takiej karty, tylko po to żeby zamontować ją w komputerze sprawdzić czy mi się fuksło czy nie, w większości przypadków coś z takimi kartami jest nie tak, później tracić czas, pieniądze i nerwy na odsyłki/zwroty itp.

@kosix01 Kup tego [GTX 1050Ti 4GB] https://www.ceneo.pl/57326199 , za 700zł w renomowanym sklepie, będziesz miał 3lata pewnej gwarancji, a nie jakieś pokoparkowe zjechane karty. Przy sprzedaży dajesz kupującemu paragon i jest wszystko czarno na białym.
  • Poziom 31  
    @rzymo No fakt wydajniejszy, tylko więcej prądu potrzebuje jak to Radeon, no i w morelach jakaś niezłą promocja teraz.
  • Poziom 42  
    atomic99 napisał:
    @Kraniec_Internetów Człowieku gdzie Ty żyjesz, jaka rękojmia od prywatnej osoby. W PL to się ciężko o trefny samochód jak się trafi od pseudo handlarzem wykłócić a Ty piszesz o sprzęcie komputerowym za niecałe 1000zł.
    Ale widzę że kolega bardzo obeznany w kwestiach sądowych.

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Tak, rękojmia dotyczy też osób prywatnych. sprzedający ponosi odpowiedzialność za wady jeżeli te pojawią się w ciągu 2 lat. Kropka. (wyszedł w sumie wielokropek :) ). Jak kupiłeś trupa od pseudosprzedawcy to raz żeś baran, a dwa że on również odpowiada za to auto przez dwa lata. Nie poinformował cię że progów nie ma to ma pecha. A tak to każdy mądry. Jedziesz do porządnego serwisu po ekspertyzę. Wtedy delikwentowi wysyłasz pismo przedsądowe, a potem do sądu. Przy okazji możesz sprawdzić czy jest to jeden z tych sprzedawców którzy wystawiają ogłoszenia "kupię każde auto do X złotych". Wtedy zgłaszasz to jeszcze jako niezarejestrowana działalność gospodarcza i koleś ma dodatkowo problem z ZUSem i US. Dziękuję, pan pozamiatany.
  • Poziom 31  
    Dlatego najbezpieczniej na swoich aukcjach zawierać dopisek o wyłączeniu (lub krótkim terminie) rękojmi ;)

Ogólnie w tym przypadku ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej nie ma żadnego zastosowania, to ogólne przepisy odnośnie rękojmi (Art 556 KC i dalsze) faktycznie wskazują na dwuletni okres.
    Niemniej trzeba czytać uważnie, gdyż część z tych przepisów KC zawiera stwierdzenie „jeżeli kupującym jest konsument” (a sprzedaż osobie prywatnej przez osobę prywatną nie jest sprzedażą konsumencką - ot cudowne polskie prawo :)).
  • Poziom 42  
    rzymo napisał:
    Dlatego najbezpieczniej na swoich aukcjach zawierać dopisek o wyłączeniu (lub krótkim terminie) rękojmi

Nie dopisek, bo zapis że "znasz stan pojazdu" nic w świetle prawa nie znaczy. Musiałbyś dać klientowi do podpisania osobne oświadczenie, że zrzeka się praw do gwarancji, rękojmii itp. Wtedy taki inteligentny kupujący jest na straconej pozycji.
    rzymo napisał:
    Ogólnie w tym przypadku ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej nie ma żadnego zastosowania, to ogólne przepisy odnośnie rękojmi (Art 556 KC i dalsze) faktycznie wskazują na dwuletni okres.
    Niemniej trzeba czytać uważnie, gdyż część z tych przepisów KC zawiera stwierdzenie „jeżeli kupującym jest konsument” (a sprzedaż osobie prywatnej przez osobę prywatną nie jest sprzedażą konsumencką - ot cudowne polskie prawo ).

Dokładnie. Dlatego radzę sobie w wolnej chwili poczytać prawo z danego zakresu. Może się w życiu przydać, a że większość polaków go nie zna, to będziecie zwycięzcami z miejsca :)
  • Poziom 28  
    Tak, najlepiej kupić trupa i zamrozić pieniądze na co najmniej rok bo tyle w polskich sądach minimum to potrwa. A przez ten rok kupić drugą kartę by w coś zagrać. Pomysł idealny. Może i koszty sądowe niewielkie ale czas na to stracony też kosztuje. Więc w sumie lepiej od razu dołożyć, niż później tracić czas i nerwy. Dodatkowo zanim odzyskamy kasę po uprawomocnieniu wyroku też minie czas jak sprzedawca nie wniesie apelacji...i kolejny rok z głowy. I na tym zakończę udział w wątku bo to w nim nic nowego nie wnosi.
    Proponuję założyć przez kol. nowy wątek w którym opisze on swoje batalie sądowe i poprze to wszystko stosowną dokumentacją wraz z harmonogramem przedstawiającym czas załatwiania takiej sprawy od zakupu po zwrot środków. Będzie to bardzo pouczający wątek...
    A do tego ankieta z pytaniami:
    1. Czy zaryzykuję kupno trupa i będę się sądował by za rok odzyskać kasę? TAK/NIE
    2. Czy wolę dołożyć 200zł i kupić z pewnego źródła lub wybiorę tańszą nową kartę? TAK/NIE
  • Poziom 42  
    Ty to nazywasz trupem (na podstawie swoich domysłów, mitów i tego co Ci znajomy powiedział). ja to nazywam po prostu karta używana.
  • Poziom 3  
    Co do używanych kart lub z niepewnego źródła do raczej nie chciałbym takiej . Jako przeciętny 18 latek nie widzi mi się bieganie po sądach przez nie wiadomo ile czasu nawet jeżeli miałbym wygrać.

Więc GTX 1050Ti 4GB nie polecacie bo jest gorsza od RX570 4GB ?
    A co sądzicie o RX580 8GB?
    https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-ra...dr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

I czy do gier Radeony nie są gorsze od Nvidi? Tak zawsze słyszałem ale mowie to jako zwykły amator dla którego komputer to głównie granie w gry. Czy karty AMD będą dobrze współpracować z moim obecnym sprzętem (bo jednak aż do końca sierpnia/początku września będę zmuszony z niego korzystać) oraz dają dobrą możliwość przełożenia ich do lepszego kompa? Z góry przepraszam za głupie pytania.
  • Poziom 31  
    RX580 8GB też może być, jednakże tu uważniej dobieraj modele, część ma po prostu głośne chłodzenia (570 schłodzić łatwiej, więc zazwyczaj te karty są cichsze).

1050Ti nie bierz w ogóle pod uwagę, po prostu karta jest skrajnie nieopłacalna przy obecnych cenach.
  • Poziom 3  
    A mógłbym poprosić o pomoc w wyborze najlepszego modelu RX580 i RX570? Bo kompletnie nie wiem na co zwracać uwagę i która będzie lepsza. Tylko nowe i najlepiej z jakiegoś sprawdzonego sklepu oraz poprosiłbym o linki.
  • Poziom 31  
    Sensownego RX570 już dałem - ten Aorus za niecałe 700 złotych z moreli.

Taka porządna pięćset osiemdziesiątka, jak np. Nitro+ 8GB, to już 1000+ złotych - czy jest sens dokładać? Według mnie średnio...
  • Poziom 13  
    kosix01 napisał:

RX 580 oczywiście będzie wydajniejszy - karta pod pełnym obciążeniem na pewno będzie głośna (sam mam więc wiem) ale to tyczy się też rx 570 , ja brałbym 580
  • Poziom 3  
    Zastanawiam się nad tymi dwoma kartami graficznymi.

XFX Radeon RX 580 8GB - najtańsza 580 8GB 800 zł
    MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB - najbardziej polecana 570 8GB też 800 zł
    Z tego co patrzyłem po parametrach to XFX Radeon RX 580 8GB ma wszystkie cyferki trochę wyższe ale mimo to w wielu poradach z forum/recenzjach/testach itd itp w tym zakresie cenowym wszyscy polecają MSI Radeon RX 570 ARMOR 8GB
    Dlaczego tak jest i którą polecacie?

Słyszałem że za parę dni mają wyjść nowe karty graficzne które mocno zmienia sytuację rynku kart graficznych. Czy to prawda? Bo parę dni mogę się wstrzymać z zakupem

Te ramy są dosyć stare ale działające dlatego mają 512 MB ale kupie nowe 2x4GB
  • Poziom 42  
    Wpadłem na chwilę, tak lekko poza tematem. Nie bronię swojej wcześniejszej opinii (bo mi się nie chce), ale koledzy, czy nie zauważyliście takiej sytuacji, że przed koparkowym boomem rok temu kupno używanej karty było normalną opcją, a teraz gdy kopanie na GPU jest mało opłacalne kupno za propozycję kupna karty używanej jest się mieszanym z błotem?