Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] VBA Kopia zakresu danych tylko dla wierszy <>"" w konkretnym prz

mar-ilo 10 Mar 2019 22:12 114 7
  • #1 10 Mar 2019 22:12
    mar-ilo
    Poziom 11  

Witam!
    W kolumnie H w kom鏎kach H5:H15 mam wpisane formu造 =JE浩LI.BㄐD(WYSZUKAJ.POZIOMO($G5;$C$1:$L$1;2;FAΠZ);"") itd.
    Stworzy貫m makro kt鏎e w za這瞠niu powinno skopiowa do innego pliku o nazwie "plik z danymi" do arkusza "Dane" do A8 zakres danych z kolumn H:Z tylko z wierszy dla kt鏎ych w H5:H15 funkcja zwraca warto嗆.

W pliku z danymi od A8 do A18 s dane kt鏎e mia造by zosta nadpisane tylko dla tylu wierszy ile b璠zie mia這 warto嗆 w H, czyli np. w przypadku warto軼i tylko w H5:H8 powinno nadpisa dane w A8:A11 itp.

Nie bardzo wiem dlaczego, jednak moje makro wstawia za ka盥ym razem 10 wierszy czyli nadpisuje 4 wiersze a w nast瘼nych 6 "wstawia" puste pola - co powinienem zmodyfikowa aby kopiowa這 tylko tyle wierszy ile powinno, czyli tylko te dla kt鏎ych w H5:H15 funkcja zwraca warto嗆, a pozosta貫 wiersze aby zachowa造 warto軼i wprowadzone wcze郾iej?

Kod: vbscript
    Zaloguj si, aby zobaczy kod

Od d逝窺zego czasu nie potrafi znale潭 rozwi您ania, bardzo prosz o pomoc bardziej zaawansowanych u篡tkownik闚.

0 7
  • #3 11 Mar 2019 10:15
    mar-ilo
    Poziom 11  

Podmieni貫m makro zgodnie z sugesti, niestety dzia豉nie nadal jest niepoprawne - mimo "u篡tych" tylko 5 wierszy z zakresu H5:H14 w dalszym ci庵u wstawia 5 wierszy z danymi a kolejne 5 wierszy pustych.

Za陰czam przyk豉dowe pliki

0
  • #5 11 Mar 2019 20:07
    clubs
    Poziom 32  

Podmie na ten 'lastrow'

0
  • #6 12 Mar 2019 00:45
    mar-ilo
    Poziom 11  

Ostatecznie zrobi貫m co takiego i wygl康a, 瞠 dzia豉 - musz to jeszcze troch po testowa ale jak narazie wygl康a ok.

Chyba, 瞠 mo瞠 co jeszcze mo積a tu usprawni/ ulepszy?

0
  • #8 16 Mar 2019 01:00
    mar-ilo
    Poziom 11  

Problem rozwi您any dzi瘯i pomocy u篡tkownika Prot, wielkie dzi瘯i :-)

0