Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł elektryczny podłączony do instalacji CO na eko groszek

10 Mar 2019 22:18 264 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam instalacje CO na eko groszek 15kW Defro DUO i z tego kotła wyjście jest na zawór 4D a po nim instalacja rozchodzi się na podłogówkę przez zawór 3D termostatyczny ustawiony na ok 30stC i na grzejniki 60st, bojler grzany tylko z kotła 160l mniej więcej tak to wygląda.Kocioł elektryczny podłączony do instalacji CO na eko groszek duże kropy to pompki obiegowe.
    Jestem już prawie zdecydowany na fotowoltaikę 5kW. W tej chwili za prąd płace do 200zł czyli jak dla mnie na użytkowanie wystarczyło by 4kW a tą nadwyżkę chciałbym przeznaczyć na kocioł elektryczny lub coś podobnego na prąd jak na przykład kocioł elektrodowy choć wydaje mi się, że to jest to samo.
    Jak ten kocioł elektryczny wpiąć w istniejący układ żeby w okresie wiosna jesień grzać podłogówkę i od wiosny do jesieni wodę CWU i wtedy zachowana by była temperatura na podłogówkę 30 st a na grzanie bojlera 60; Sterowanie pompkami i czujnikami myślę, że wystarczy odłączyć podajnik i dmuchawę żeby kocioł myślał, że pracuje w normalny sposób. Myślę nad kotłem Kospel 12kW ustawiony na 60st a zimą grzanie wszystkiego eko groszkiem. Wydaje mi się, że w ten sposób zaoszczędziłbym dobra tone groszku bo w tym roku poszły mi do tej pory 3t.

Czy taki kocioł można podłączyć na wejściu powrotu od dołu kotła bo jak dla mnie było by najmniej inwazyjnie czy lepiej odciąć kocioł, bo jest to ok 80l wody ale trzeba rozkręcać i przerabiać całą instalację.
  • Poziom 28  
    Nie bardzo zrozumiałem, 1kW mocy chcesz przeznaczyć na ogrzewanie domu i CWU i do tego chcesz podłączyć dodatkowy kocioł grzewczy. Moim zdaniem skórka nie warta wyprawki. Wystarczy w istniejący obieg grzewczy CO wsadzić grzałkę...
  • Poziom 10  
    Jak pytałem się o fotowoltaikę, to moje zużycie jest ok 4000kWh rocznie a panele produkują rocznie
    ponad 5kW, to fakt, ale czas letni na CWU, to piecyk byłby chodził na minimum a nie 12kW i to samo z podłogówką wystarczy podgrzać do 30 st ok 50l wody w układzie plus ewentualnie pojemność kotła a jeżeli kocioł na eko groszek chodziłby od powiedzmy teoretycznie od listopada do lutego to tutaj widzę oszczędność a wolę coć tam zapłacić za prąd a nie za węgiel niż nadwyżkę energii oddawać za free.

Dodano po 2 [minuty]:

A taki Kospel 12kW używkę, to koszt ok 800zł wiec mała inwestycja w układ niż kupować grzałkę do bojlera plus ślusarz to już wydatek a jeszcze podłogówka zostaje do zasilenia

Dodano po 15 [minuty]:

Nie ukrywam, że kiedyś rozszerzę i tak panele (dach pozwala na ok 7kWh) i kiedyś docelowo jak kocioł już odmówi posłuszeństwa będzie pompa ciepła lub jakiś elektryk.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Bzdury piszesz, kolego, nie rozróżniasz kW od kwh.
    szuma2 napisał:
    nadwyżkę energii oddawać za free.

Już dziś martwisz się o to, jak wydać pieniądze, które być może zarobisz dopiero w lipcu.
    Ale kombinujesz dobrze. Jak wyjdziesz na zero, czyli nic nie zapłacisz za energię, to będziesz mógł odtrąbić sukces. Wtedy będziesz miał wiedzę i doświadczenie, i pomyślisz o pompie ciepła i zainstalowaniu dalszych kWp na dachu.
  • Poziom 10  
    odrózniam tylko szybko pisałem jak pisałem o fotowoltaice to chodzi o kWp przy isaniu zjadałem p (-: