Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson L300 - Po czyszczeniu drukarki włączyła się tylko raz a teraz nie reaguje

11 Mar 2019 07:09 237 6
  • Poziom 11  
    Witam,

Wczoraj czyściłem wałki i ogólnie wszystkie mechanizmy w drukarce Epson L300 - IPA i ściereczka - części plastikowe jak koła zębate i osłony czyściłem wodą. Zaraz po czyszczeniu drukarkę uruchomiłem i karetka wystartowała (bardzo powoli) ale po chwili (3 przejazdy karetki) słychać było "brzęczek". Drukarkę wyłączyłem i od tego momentu nie chce się uruchomić - klikam guzik start i zero reakcji - żadnego dźwięku ani migania diod.

Zasilacz sprawdzałem i podaje 42V do momentu wpięcia w płytkę drukarki. Kiedy jest wpięty to nawet nie podaje 1V.

Próbowałem uruchomienia z odpiętymi taśmami głowicy i nadal problem występuje.
    Czy ta płytka posiada jakiś bezpiecznik który mogę sprawdzić?
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam,

Sprawdź bezpiecznik F1 znajduje się miedzy gniazdami od tasiemek i tranzystorami. Sprawdź także tranzystory miernikiem ustawionym na diodę, jeśli jest przejście to tranzystory padły.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    bezpiecznik F1 jest ok. Tranzystory niestety niesprawne. Kupiłem nowe i jutro podjadę do serwisu żeby je ktoś dla mnie przelutował.
    Sprawdzę i napiszę na forum czy problem rozwiązał się.
  • Poziom 19  
    Od razu uczulę że nie bez przypadku się spaliły :) Przy głowicy było coś grzebane ? Rozładowana z prądu była do końca ? Sprawdź czy wszystko jest równo powpinane.
  • Poziom 11  
    Tranzystory wymienione i uruchomiłem płytkę bez wkładania w drukarkę (tylko zasilanie podłączone).
    Lampka zielona raz mignęła i znów tranzystory spalone :( czy brak obciążenia je wykończył?

Mam drugi komplet ale boję się ich montować. Jakiś serwis który się podejmie naprawy po takim partaczu jak ja w Toruniu lub okolicach możecie polecić?
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie uszkodziła się płyta i robi teraz stałe zwarcie. Możesz poszukać od czego ale niestety osobiście nigdy nie znalazłem.
  • Poziom 11  
    Drukarka do wyrzucenia. Serwis nie może jej zdiagnozować i zaleca wymianę głowicy, płytki, zasilacza i silniczka co przekracza wartość drukarki.