Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie audio w rejestratorze Hikvision z kamerami IP

11 Mar 2019 19:02 1416 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich,
    czytam szukam i konkretnej odpowiedzi znaleźć nie potrafię.
    Na wstępie przedstawię sprzęt, posiadam połączony rejestrator DS-7608NI-K2
    kamerki IP DS-2CD2020-i, oraz moduł fonii AC1005.

Mam problem z nagrywaniem audio.. ogólnie dźwięk podczas podglądu na żywo ( w smartfonie czy przeglądarce) działa, jednak nie po wciśnięciu ikonki głośnika a mikrofonu (aktywacja funkcji interkom).
    Moduł fonii jest podłączony bezpośrednio pod wejście AUDIO IN, w ustawieniach rejestratora jest zaznaczona opcja "nagrywanie audio" więc wszystko powinno grać.

Czy ktoś orientuje się w czym tkwi problem ? zastanawia mnie czy pod ten rejestrator nie muszę aby podłączyć kamerę z mikrofonem bądź nagrywaniem audio.
  • OptexOptex
  • Pomocny post

Poziom 16  
    To jest wejście interkomowe i tylko takie. Jeżeli chcesz rejestrować dźwięk musisz mieć kamerę z mikrofonem albo wejściem audio.
  • OptexOptex
  • Poziom 8  
    Faktycznie zakupienie nowej kamery z mikrofonem pomogło, na szczęście znalazłem jakąś na outlecie :)
  • Poziom 8  
    Panowie mam problem z nagrywaniem AUDIO z kamery przez rejestrator Hikvision
    ---
    Rejestrator NVR Hikvision DS-7604NI-K1/4P + kamera AUDIO Hikvision DS-2CD2143G0-IS + mikrofon POJEMNOŚCIOWY DAHUA HAP200.
    Jak zaloguje się bezpośrednio na kamerę to DZWIĘK JEST w podglądzie on-line (jego jakość nie powala, ale to może kwestia ustawienia).
    Problem w tym, że za jasny gwint nie mogę wymusić nagrywania dźwięku przez rejestrator - tj. nie mam pojęcia co jest źle ustawione.
    Oczywiście obraz na rejestratorze jest ze wszystkich kamer oraz nagrywa ale video (bez audio).
    Czy ktoś ma jakiś pomysł ? co powinien inaczej ustawić na rejestratorze czy też w konfiguracji kamery aby dźwięk poszedł ?
    Dodam, że próbowałem podłączać mikrofon przez cincze bezpośrednio do rejestratora i wtedy dzięku też nie było na żadnym kanale, tym bardziej na pierwszym gdzie ponoć powinien być.
  • Poziom 8  
    Nagrywanie audio w rejestratorze Hikvision z kamerami IP
    Jeśli jest na podglądanie online, wejdź w przegladądarce albo z ivms ustawienia obraz/ wideo i audio tam powinna być opcja do zaznaczenia nagrywanie audio.
    Sprawdź w strumieniu głównym i podstrumieniu.
    W rejestratorze, nagrywanie - parametry i zaznacz jak na zdjęciu.

Dodano po 19 [minuty]:

Sorki dopiero teraz do mnie doszło że to IP :/. W takim razie może być problem że rejestrator nagrywa tylko dźwięk z kamery więc musisz pod nią podpiąć mikrofon i w ustawieniach kamery włączyć nagrywanie. Czy tak czy nie pierw włącz nagrywanie dźwięku w ustawieniach kamery.