Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pompy Grundfos UPS 25 60

helmuciak80 11 Mar 2019 19:35 144 6
  • #1 11 Mar 2019 19:35
    helmuciak80
    Poziom 2  

Witam, kupiłem pompę Grundfosa i jest jakieś dziwne podłączenie, w tych co posiadam są trzy wejścia na kable prądowy, zero i uziemienie, w tej co posiadam jest 6 wejść z oznaczeniami przy wejściach odpowiednio od lewej to - 1C2, N, L5, 4, 3C1, 2 i nie wiem gdzie podłączyć kable zasilające. Załączam zdjęcie, może ktoś miał do czynienia z takim podłączeniem?
    Podłączenie pompy Grundfos UPS 25 60 Podłączenie pompy Grundfos UPS 25 60

0 6
  • Relpol
  • #2 11 Mar 2019 20:05
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    To nie jest oryginalna pompa Grundfos.
    Oryginalne pompy tej marki, całkiem inaczej wyglądają wewnątrz puszki przyłączeniowej, oraz na tabliczce znamionowej nadruk mają grawerowany, a nie malowany farbą.
    Ponadto według kodu daty produkcji, ta pompa powinna być z 2007 roku, co raczej jest fikcją.
    Wobec powyższego, pozostaje podłączyć zgodnie z instrukcją, jeśli jest dołączona do kompletu.
    Pozdrawiam.

0
  • Relpol
  • #3 11 Mar 2019 21:55
    helmuciak80
    Poziom 2  

jest instrukcja ale nie wiem czy to jest ten schemat załączam zdjęcie. Podłączenie pompy Grundfos UPS 25 60

0
  • #4 11 Mar 2019 22:09
    Rysio4001

Witam.
    Z tego zdjęcia instrukcji nie wynika jak podłączyć zasilanie do tej pompy.
    Instrukcja jak od oryginalnej pompy, nawet widać na rysunku, że przyłącza w pompie oraz mocowanie kondensatora różni się od stanu faktycznego.
    Jeśli nie ma dołączonej instrukcji z zaznaczeniem do których pinów należy dołączyć poszczególne żyły przewodu zasilającego, to może być problem.
    Pompa wygląda na te tanie chińczyki, i pewnie to taka jest, i może pasować do niej opis podłączenia od takich pomp. Trzeba by poszukać w internecie instrukcji, i porównać z rzeczywistością w tej pompie.
    Można też pomierzyć rezystancje poszczególnych uzwojeń w pompie, i przeanalizować co z czym połączone, i na tej podstawie można określić, jak podłączyć.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 11 Mar 2019 22:28
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze

Pompa mogła być przeznaczona do kotła gazowego.
    W niektórych kotłach w taki sposób regulowana była moc pompy.
    Te pompy już dawno zostały wycofane ze sprzedaży. Dyrektywa ErP
    Jeśli kupiłeś w sklepie w normalnej cenie to proponowałbym zwrócić towar.

0
  • #6 11 Mar 2019 22:46
    Rysio4001

Witam

piracik napisał:
    Pompa mogła być przeznaczona do kotła gazowego.
    W niektórych kotłach w taki sposób regulowana była moc pompy.
    Owszem, były takie kotły, ale pompy Grundfos miały takie same przyłącza zasilania, nie miały natomiast wstawki z przełącznikiem biegów, a biegi były przełączane przekaźnikami w kotle, połączonymi z pompą za pośrednictwem dodatkowych przewodów, wciśniętych w rząd bocznych pinów w pompie.
    Ta pompa ma przełącznik, więc nie może tak być sterowana.

Przyłącze takie jak w tej pompie, widziałem w tanich pompach, z fabrycznym przewodem z wtyczką.

Sprawdź jeszcze pod pokrywką puszki elektrycznej, czy tam nie ma schematu, jak podłączyć.

helmuciak80 napisał:
    w tej co posiadam jest 6 wejść z oznaczeniami przy wejściach odpowiednio od lewej to - 1C2, N, L5, 4, 3C1, 2
    Analizując te symbole, oraz zdjęcie zacisków przyłączeniowych, drugi zacisk od lewej ma symbol "N", a trzeci "L", i to mogą być zaciski zasilania NEUTRALNY (ZERO), i LINIA (FAZA).
    Zacisku PE (OCHRONNY), nie widzę, więc pozostaje podłączenie pod śrubę.
    Tak bym obstawiał na podstawie tych informacji, podłączenie tej pompy, ale gwarancji nie daję, że jest to poprawne.

Pozdrawiam.

0
  • #7 17 Mar 2019 04:07
    helmuciak80
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc podłączyłem tak jak Pan opisał i wszystko jest ok tylko śruba była ukryta pod sterownikiem ale znalazłem Pozdrawiam

0