Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TV Samsung UE37D5000 - uszkodzony zasilacz.

11 Mar 2019 20:00 1038 5
  • Poziom 3  
    Dostałem na części TV jak w tytule postu, w telewizorze uszkodzony był zasilacz. W zasilaczu są uszkodzone elementy których nie mogłem zidentyfikować aby móc je kupić. Znalazłem w sieci używany sprawny za 140zł z kosztami wysyłki. Przed kupnem dokładnie obejrzałem zdjęcia jak i podany model płyty, kupiłem. Dzisiaj przyszła płyta , a tu okazuje się że płyta całkiem inaczej wygląda niż moja , poniżej zdjęcia.
    Dzwoniłem do sprzedawcy w tej sprawie ,ten odpowiedział że płyta którą otrzymałem jest kompatybilna z moją.
    Chciałbym poznać waszą opinię przed odesłaniem płyty czy mogę śmiało użyć tej płyty.

Moja płyta zasilacza - PD40G0_BDY BN44-00473B Rev 1.0
    TV Samsung UE37D5000 - uszkodzony zasilacz.

Płyta którą otrzymałem - BN44-00473A
    TV Samsung UE37D5000 - uszkodzony zasilacz.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Kompatybilne tylko ta druga jest oszczędnie i niechlujnie zaprojektowana.
  • Poziom 3  
    Czyli TV uruchomi się , lecz zasilacz jest oszczędnie wykonany i prawdopodobnie szybciej padnie.
    Dziękuję Koledze mr.Sławek za odpowiedź, teraz już wiem na czym stoję.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    IPX4 napisał:
    zasilacz jest oszczędnie wykonany i prawdopodobnie szybciej padnie.

Statystycznie tak.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Więc tak BN44-00473A jest do tv 40" (UE40D5000) i nie jest zamiennikiem do BN44-00473B .
    Do Twojego tv jest zasilacz BN44-00473B a jego zamiennikiem jest BN44-00422A lub B. Jak włożysz tamten zamiennik to prawdopodobnie padnie szybciej ale podświetlenie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Teraz już wiem wszystko i to że lepiej gdy odeślę sprzedawcy ten zasilacz.
    Założę osobny wątek odnośnie uszkodzonego zasilacza , może uda się zidentyfikować uszkodzone elementy.
    Raz jeszcze dziękuję Kolegą za wyczerpujące jak dla mnie wypowiedzi.

Temat rozwiązany , gotowy do zamknięcia.