Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gilera Stalker - Luzy na wale korbowym, generalny remont silnika

Arkenzo 13 Mar 2019 02:10 153 2
  • #1 13 Mar 2019 02:10
    Arkenzo
    Poziom 1  

Posiadam Gilere Stalker 2003r 50 cc chlodzona powietrzem, niestety wymaga kapitalnego remontu, szlif cylindra, tlok, uszczelniacze no i wymiana wału korbowego, zamiast wymiany jest mozliwa regeneracja walu jakie są wasze opinie na ten temat? Warto? I wie ktoś jakie marki montowaly silniki stalkera u siebie? Znajdę taki wał np w silniku aprilli lub w jakimś innym?

0 2
  • #2 13 Mar 2019 16:34
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Normalnie silnik Piaggio. Jeden typ wału korbowego. Oczywiście istnieje możliwość wymiany samego korbowodu, o ile silnik będzie rozpoławiany na ciepło/z użyciem przyrządów i nie będzie klepany po końcówkach wału, inaczej wał nie będzie nadawał się do centrowania. Druga sprawa, że obecnie koszt wymiany korbowodu + kpl korbowodu będzie przekraczał cenę nowego wału korbowego.
    W przypadku cylindra i tłoka, nowa chińszczyzna kosztuje 60 zł, ale nie warto - słaba dokładność wykonania odlewu cylindra i tłok z miękkiego stopu. Warto więc robić szlif + markowy tłok. Dodam że fabrycznie Piaggio w tamtym okresie zaczął montować tłoki z kiepskiego materiału, które łatwo puchły. Dodatkowo przyczyniało się do tego przyblokowanie silników gaźnikami Dellorto PHVA 17.5.

0
  • #3 16 Mar 2019 01:55
    RafalGT2
    Poziom 20  

Co do wału ja montowałem RMS juz w kilku skuterach i daja rade kilka tys km także dla mnie dobra jakość wzgledem ceny

0