Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Horizon/Logitech - brak funkcji ''back'' realizowanej przez port IR dekodera

13 Mar 2019 13:07 132 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Zmieniłem dekoder na Horizon (UPC) i próbuję zwalczyć problem braku działania funkcji 'back' na pilocie IR. Używam Logitech 650, który bez problemu obsługuje cały zestaw (Horizon UPC, TV Sony, DVD/BR Panasonic, AV Yamaha, NAS Qnap) i do czasu kiedy był płaski mediabox od UPC wszystko było ok. Teraz zasadniczo też jest, ale umarła jedna dość istotna funkcja, mianowicie 'back' przełączająca skokowo do poprzednio oglądanego kanału. Czy może ktoś ma pomysł jak nauczyć Horizona lub logitecha tego ?
  • Poziom 41  
    gaal napisał:
    ... logitecha tego ?

Jeżeli to jest Logitech Harmony 650 to jest jakaś szansa.

1 - przede wszystkim należy wprogramować dokładnie ten dekoder, który jest w tej chwili używany. Z opisu kolegi nie wynika, czy pilot został prze-programowany na nowy dekoder. Być może "płaski mediabox" z UPC ma wiele wspólnego z Horizon UPC, ale zawsze to jest inne urządzenie.
    2 - drugą rzeczą, którą można sprawdzić, jest indywidualne programowanie klawiszy funkcyjnych dla danego urządzenia zaprogramowanego w pilocie Logitecha.
    Tak jak zauważyłem na swoich pilotach Harmony, nie wszystkie funkcje oryginalnego pilota z automatu są programowane.
    Także kolega podłączy pilota do komputera, wybierze dekoder Horizon i następnie "Indywidualne programowanie klawiszy", czy coś w tym guście. Nie używam wersji polskiej tego programu i trudno mi powiedzieć, jak to dokładnie przetłumaczono w wersji polskiej. Proszę przejrzeć listę klawiszy/funkcji już zaprogramowanych, jak i listę tych, które można jeszcze dołożyć.

Zakładam tu, że w oryginalnym pilocie od dekodera Horizon ta funkcja "Back" jest dostępna.