Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HP 6560b i5 8GB RAM 240GB SSD - Win10 i chyba proste) pytania

13 Mar 2019 15:22 489 6
  • Poziom 11  
    Dotyczy: HP 6560b i5 8GB RAM 240GB SSD 15.6 USB 3.0 WIN 10 "Home"

Witam,
    Jestem zupełnie zielony w sprawach obsługi tego laptopa - zakup laptopa i pierwszy kontakt z Win10 (po Win XP).
    Prośba o krótkie wskazówki.
    1. Są partycje C i D. Próbowałem zapisać z poczty plik na C:\ i system (zalogowany jako user) nie pozwolił na to. Jak ustawić, abym miał jako user możliwości admin?
    2. Nie działa mi kombinacja klawiszy fn+F9 i fn+F10 (rozjaśnianie/ściemnianie monitora). Działa to z pulpit/właściwości. Można te przyciski uaktywnić? Kombinacje ze zgłośnieniem/sciszeniem głośnika działa. Działa też kombinacja z F3 ("księżyc") ale co to powoduje? Czy to "hipernacja"?? Poruszenie myszką nie powoduje pojawienia się ekranu. Trzeba włączyć komputer. Jest to zalecane?
    3. Został przez aplikację TeamViewerQS zainstalowany Thunderbird 60.5.3 32 bity. Pomógł mi awaryjnie kolega, niestety nie dysponuje wolnym czasem. W komputerze z XP był Thunderbird 52.9.1 32 bit. Próbowałem dokonać jakiegoś eksportu/importu kont i wiadomości z podfolderami. Nie udało się. Wyczytałem, że należy przekopiować folder (katalog) Mail z ...Roaming/Thunderbird/profiles/2et12j2o.default/Mail. Zrobiłem to przez dysk zewnętrzny. Niektóre pliki zostały nadpisane. Okazało się, że to nic nie daje. Konta i wiadomości się nie zaimportowały. Dziś z ręki założyłem konta. Inna jest "architektura" tego programu. Większość starszych wiadomości się ukazała. Nowe, akurat z Odebrane i Wysłane już nie. Pytanie: Czy dokonać jeszcze raz przekopiowania całego folderu Mail z już założonymi kontami? Coś dobrego to da? (przeniesie aktualnie wszystkie wiadomości, bez destrukcji).
    4. Gdzie można przeczytać o róznicach w użytkowaniu pomiędzy HDD a SSD. Co warto robić jako użytkownik, czego unikać.
    5. Jest "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" Gdzie się znajdować może folder do czyszczenia z plików tymczasowych przeglądarki? Czy w tej przeglądarce jest możliwość zaimportowania "ulubionych" stron ale z programu Opera? Nie widzę documents and settings. Czy poza klikaniem zapisywaniem każdej strony z osobna jest jakie działanie automatyczne? Jak zapisać w Firefox strony "ulubione"?
    Uff. Głowa się mi lasuje. Za jakiś czas pozwolę sobie zapytać o mniej kluczowe na dziś kwestie. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Win10 został zainstalowany przez firmę sprzedającą (poprzez serwis Allegro) używane komputery i laptopy. System był w cenie komputera (legalny, zdrapywałem kody legalizacyjne). Nie mam pojęcia czemu taki system do takiego laptopa.
    Czy informacje zawarte pod linkiem dotyczą też Win10??
  • Poziom 26  
    dantoma napisał:
    Czy informacje zawarte pod linkiem dotyczą też Win10??

Tak,dotyczą optymalizacji systemu do dysku SSD w celu uzyskania wysokiej wydajności.Do tego modelu najlepszy system to Windows 7 lub 8.1 (x 64). Na stronie producenta masz wszystkie sterowniki,dzięki temu wszystko powinno działać jak należy.Z Win 10 możesz mieć problemy.
  • Poziom 11  
    Kochani, powiedźcie jak przenieść pocztę (skrzynka odbiorcza i elementy wysłane) pomiędzy Thunderbird'ami. Nie mam też książki adresowej. Jakimi plikami to przenieść? Jak zaimportować? Na system Win10 jestem skazany- z resztą nie wiem jak z licencją na Win7- prawdopodobnie trzeba by było dopłacać. Na razie są rozłożone dwa laptopy. Na jednym poczta z XP (też piszę teraz z niego) na drugim przeglądarka pod Win10, w której otwierają się strony np. Allegro- niedostępne z Opery pod XP. Ta schiza mnie wykańcza.
  • Poziom 39  
    Spróbuj MozBackup
    http://mozbackup.jasnapaka.com/

Najlepiej sprawdzić przed usunięciem danych czy archiwum zawiera wszystkie elementy. O ile z Firefoxem nie ma problemu o tyle w przypadku Thunderbirda przenosiłem tylko ustawienia i książki adresowe. Wiadomości nie archiwizowałem.
  • Poziom 11  
    Na laptopie cześć przycisków działa, część jest nadal "martwa". Widać tak musi pozostać.
    MozBackup wprowadził niesamowity chaos w wiadomościach Thunderbirda (miałem ich dużo pogrupowanych w wiele podfolderów). Czesć się nadpisała, część szczęśliwie nie. Pozmieniała się "architektura" całej skrzynki. Bardzo mozolna walka z odzyskaniem trwa- odszukuję pliki powiedzmy "większe" (czyli majace statystycznie szansę na zawartość w nich informacji- wiadomości) i nadpisuję. Jak na razie z przerwami trwa to 3 tygodnie. Koszmar.
    To, co bym prosił na przyszłość- radźcie, aby w tym MozBackup zaznaczać wyłącznie ściagnięcie książki adresowej. Aby podkreślić, że program jest ułomny i burzy działając (co można zrozumieć- są ostrzeżenia)- a nie pozwala na odtworzenie stanu pierwotnego!. To należy mocno podkreślać, aby ktoś niewprawny nie czuł się pokrzywdzony działaniem programu, po zrobieniu kopii zapasowej a bez możłiwosci jej odtworzenia. Ustawienia SSD zmieniłem, wiem mniej-więcej, czego unikać.
    Powieźcie mi tylko, czy z włączoną przeglądarką i otwartymi kartami dysk SSD pracuje. Gdy ekran się wyłączył i z laptopa się nie korzysta. Chodzi mi o to, czy lepiej włączyć na kilkanaście minut i wyłączyć, czy pozostawić. Hibernację mam wyłączoną- tak zrozumiałem, że są duze pliki do zapisania i rośnie wymiana informacji na dysku. Czy częste włączanie dysku SSD jest niewskazane.