Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zlecę zmontowanie powerbanku solarnego

arewin 13 Mar 2019 15:35 447 16
  • #1 13 Mar 2019 15:35
    arewin
    Poziom 21  

Witam,
    Potrzebuję uruchomić powerbank solarny z latarką. Płytki z obudową mam są nowe. Dodatkowo trzeba dopasować akumulatorki najlepiej litowo-polimerowe lub inne mogą być używane, pojemność w okolicach 500000 mAh. Najlepiej w okolicach Łodzi, choć innych lokalizacji nie wykluczam. Propozycję proszę kierować na PW. Zdjęcia części poniżej.
    Dziękuję.

• #2 13 Mar 2019 16:10
    c2h5oh
    Moderator

arewin napisał:
    ... trzeba dopasować akumulatorki najlepiej litowo-polimerowe lub inne mogą być używane, pojemność w okolicach 500000 mAh...

Nie zmieścisz akumulatora 500 Ah do tej obudowy. Może na zewnątrz na jakimś wózku...
    Poza tym, ładować się będzie w tym układzie "do końca świata i jeden dzień dłużej".

• #3 13 Mar 2019 17:59
    arewin
    Poziom 21  

To jest tylko moja propozycja. Polegam na wiedzy i sugestiach profesjonalistów, na pewno się dostosuję.
    Dziękuję za podpowiedź.

• #4 13 Mar 2019 18:43
    kortyleski
    Poziom 41  

To jest niewykonalne. Już nie mówię o błędzie w zapisie pojemności akumulatora. Mówię o tym że taka latarka działać nie będzie. A w zasadzie będzie. Jak poleży tydzień w pełnym słońcu to może z godzinę mizernie poświeci. Jest sens walczyć?

• #5 13 Mar 2019 22:55
    dasej
    Poziom 30  

Witam.

Mieszkam na morzem.
    Ten panel w środku lata w południe nie dawał rady oddać 170mA

Teraz policz ile razy musiałbyś mieć większy panel by wycisnąć z niego twoje 500 000mA
    I jeszcze jedna uwaga przez kabel cztery żyły 4mm2 w domu podłączasz kuchenkę indukcyjną która bierze 32A a Ty chesz wycisnąć 500A.
    Średnica kabla dla 500A to 13mm.

• #6 14 Mar 2019 07:57
    arewin
    Poziom 21  

Proszę nie patrzyć na moje propozycje, napisałem wcześniej że przychylę się do wiedzy w temacie osób doświadczonych. Co do latarki może nie działać skoro tak dużo będzie zużywać prądu.

• #7 14 Mar 2019 09:45
    LChucki
    Poziom 28  

arewin napisał:
    Proszę nie patrzyć na moje propozycje, napisałem wcześniej że przychylę się do wiedzy w temacie osób doświadczonych.

Można nie mieć wiedzy o elektronice składając zlecenie ale o ekonomi trzeba mieć.
    Nie widzę informacji o budżecie, proszę napisać ile kolega jest w stanie zapłacić. Oczywiście jest kolega świadom tego, że za wynagrodzenie niższe niż ok 5000zł za sam wkład intelektualny raczej nikt tematu się nie podejmie?

• #8 14 Mar 2019 10:20
    arewin
    Poziom 21  

LChucki napisał:
    arewin napisał:
    Proszę nie patrzyć na moje propozycje, napisałem wcześniej że przychylę się do wiedzy w temacie osób doświadczonych.

Można nie mieć wiedzy o elektronice składając zlecenie ale o ekonomi trzeba mieć.
    Nie widzę informacji o budżecie, proszę napisać ile kolega jest w stanie zapłacić. Oczywiście jest kolega świadom tego, że za wynagrodzenie niższe niż ok 5000zł za sam wkład intelektualny raczej nikt tematu się nie podejmie?

To chyba są realia z kosmosu, ale nie jest to merytoryczna wypowiedź!

• #9 14 Mar 2019 10:58
    LChucki
    Poziom 28  

arewin napisał:

Z kosmosu?
    Ile kosztuje godzina pracy projektanta elektronika?
    Ile zajmie taki projekt?
    Proszę sobie wyliczyć i dopiero pisać że z kosmosu.

No i nadal kolega nie przedstawił budżetu. Potencjalny zleceniobiorca nie wie za jaką stawkę będzie pracował, 3zł/h? 5zł/h?

• #10 14 Mar 2019 13:22
    arewin
    Poziom 21  

LChucki napisał:
    arewin napisał:

Z kosmosu?
    Ile kosztuje godzina pracy projektanta elektronika?
    Ile zajmie taki projekt?
    Proszę sobie wyliczyć i dopiero pisać że z kosmosu.

No i nadal kolega nie przedstawił budżetu. Potencjalny zleceniobiorca nie wie za jaką stawkę będzie pracował, 3zł/h? 5zł/h?

Racja to już czarna dziura którą Kolega prezentuje !!!! W pierwszym poście jest wszystko tylko należy uważnie czytać. Chyba że? kolega na podstawie powierzonych materiałów i za polutowanie kilku gotowych elementów tak zarabia. GRATULUJE... PRACY.

• #11 14 Mar 2019 14:03
    LChucki
    Poziom 28  

arewin napisał:
    Chyba że? kolega na podstawie powierzonych materiałów i za polutowanie kilku gotowych elementów tak zarabia.

Tak, gdy wymaga to 40 godzin pracy.

Nadal nie ma określonego budżetu!
    Stawki godzinowej!
    Nic!

• #12 14 Mar 2019 15:49
    arewin
    Poziom 21  

Nadal nie ma określonego budżetu!
    Stawki godzinowej!
    Nic![/quote]

Kolego LChucki, to odpowiedź to chyba Przerost formy na treścią. Każdy powinien wiedzieć tak przypuszczam ile złożenie kilku elementów będzie kosztować. Chyba że....? ma inne intencje !

• #13 14 Mar 2019 16:32
    LChucki
    Poziom 28  

To ile kolega jest w stanie zapłacić za te kilka elementów?
    3zł?
    5zł?
    Czy jak wymaga prawo 12..15zł/h?

Z pewnością, nie tylko ja czekam za określeniem budżetu, czy jest w miarę normalny 50..400zł/h czy śmieszny, niezgodny z prawem 3..5zł/h.

Proszę napisać ile kolega oferuje, bo mam wrażenia, że chodzi o 200..500zł co dA REALNIE 1ZŁ/H.

• #14 14 Mar 2019 17:03
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

Akumulator od ciężarówki ma pojemność 180000mAh od autobusu 240000mAh a kolega sobie życzy 500000 w obudowie wielkości smartfona?? Żeby taki pakiet naładować trzeba przez 10 godzin "grzmocić" prądem 50A a nie panelem słonecznym w rozmiarze obrazka z kolędy...

• #15 14 Mar 2019 19:33
    LChucki
    Poziom 28  

Cowboy zagrabie napisał:
    Akumulator od ciężarówki ma pojemność 180000mAh od autobusu 240000mAh a kolega sobie życzy 500000 w obudowie wielkości smartfona?? Żeby taki pakiet naładować trzeba przez 10 godzin "grzmocić" prądem 50A a nie panelem słonecznym w rozmiarze obrazka z kolędy...
    To wszystko, za bliżej nieokreślona kwotę, czyli domyślam się, 1zł/h. I moje min 5000zł jest kosmosem! Cóż, czekamy na wysyp jeleni.
    PS
    Dziki czasem trzeba odstrzeliwać......

• #16 14 Mar 2019 20:18
    kortyleski
    Poziom 41  

arewin napisał:
    W pierwszym poście jest wszystko tylko należy uważnie czytać.

arewin napisał:
    Dodatkowo trzeba dopasować akumulatorki najlepiej litowo-polimerowe lub inne mogą być używane, pojemność w okolicach 500000 mAh

To akurat jest niewykonalne. W tej obudowie. Takie akumulatorki będą wielkości sporej szafki nocnej. Do tego solar na dachu stodoły. Może przenośne to nie będzie ale za to stodoła z nocną szafką? No i co chcesz z tego powerbanku ładować? Bo chyba ten ajfon co jest nowszy niż najnowszy. I to do dwadzieścia razy dziennie.
    Dobra, dość drwin, opisz jeszcze raz wymagane parametry, z zachowaniem prawidłowych wartości, jednostek i przedrostków. Może coś okaże się realne

• #17 14 Mar 2019 21:03
    vodiczka
    Poziom 43  

arewin napisał:
    Co do latarki może nie działać skoro tak dużo będzie zużywać prądu.
    To co chcesz mieć skoro rezygnujesz z latarki? Podaj parametry płytki solarnej, którą posiadasz a ocenimy jaka pojemność powerbanku jest realna przy współpracy z tą płytką.
    Realny koszt usługowego złożenia (sama robocizna) 80-100zł. Jeżeli Lchucki nie chce brudzić rąk za tę cenę to dorzuć mu Mydełko Fa :D https://www.youtube.com/watch?v=V6vO57MrSDk