Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknaca pompa wspomagania golf 3 Jak skręcam kierownicą auto gaśnie.

13 Mar 2019 17:55 177 4
  • Poziom 3  
    Witam mam problem. W moim golfie 3 1.6 cieknie płyn, od wspomagania jakby z pompy, ale dokładnie nie wiem na pompie są ślady płyny. Jeszcze na postoju jak skręcam kierownicą auto gaśnie. Myślałem żeby zalać uszczelniacz do pompy, jak myślicie zadziała?
  • Poziom 29  
    Jak gasi ci auto to pompa do wymiany. Używka od 50zł + płyn.
  • Poziom 24  
    Skoczyk napisał:
    Myślałem żeby zalać uszczelniacz do pompy, jak myślicie zadziała?

Taki uszczelniacz to nic innego jak "gówno" które lepi się do wszystkiego niczym sylikon. Dużo taniej cie wyjdzie naprawa pompy lub wymiana na inną niż wlewanie tego do układu i potem kolejne naprawy bądź pretensje, że wspomaganie słabo działa.
    Używkę kupisz bez problemu do 100zł.
  • Moderator Samochody
    Masz zablokowany zawór przelewowy w pompie, normalnie przy skręceniu kołami na max i przytrzymaniu kierownicy w układzie ciśnienie rośnie do ok 70 bar i otwiera się zawór. U Ciebie jest znacznie więcej skoro gaśnie silnik. Żaden uszczelniacz tego nie wytrzyma. Wymień po prostu pompę, szkoda się bawić
  • Poziom 24  
    carrot napisał:
    Masz zablokowany zawór przelewowy w pompie, normalnie przy skręceniu kołami na max i przytrzymaniu kierownicy w układzie ciśnienie rośnie do ok 70 bar i otwiera się zawór.

Lub podkręcony ten zawór do zbyt nadmiernego ciśnienia. Zawór w pompie znajduje się po odkręceniu przewodu oraz gwintu na samym dnie pod sprężynką. To taki tłoczek w środku z kulką i sprężynką.
    carrot napisał:
    Żaden uszczelniacz tego nie wytrzyma.

Owszem wytrzyma bo uszczelniacz w pompie znajduje się po stronie niskiego ciśnienia, po stronie ssącej pompy.
    Mimo to jednak koszty uszczelniacza i rozbierania pompy będą znacznie wyższe niż wymiana całej pompy.
    Warto zobaczyć czy w układzie nie ma opiłków metalu, jeśli są to układ do czyszczenia.