Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit DFG 26B10 - Indesit DFG 26B10 będzie przerobiona na wyparzarkę

hemisys 13 Mar 2019 21:13 354 8
  • #1 13 Mar 2019 21:13
    hemisys
    Poziom 13  

Witajcie,

osobiście odczułem jak wyglądają polityczne komunikaty płynące do społeczeństwa ze strony polityków. Wszyscy cieszymy się z dodatkowych miejsc z tytułu Maluch+ 2019. Ja również, autentycznie. Jednak chciałbym poinformować was o tym jak wygląda to od kuchni, ze strony zainteresowanych, zakładających żłobek. Otóż od początku istnienia programu najniższa dotacja na utworzenie miejsca opieki wynosiła 54% - to był wyjątkowy rok, w którym dodatkowo opracowano program dla uczelni - stąd niski procent. W 2018 nie wykorzystano nawet pełnego przeznaczonego budżetu, a dotacja wynosiła 100%. W tym roku w miastach z małym bezrobociem i licznymi placówkami (względnie licznymi, bo i tak ich brak) potraktowano nas dotacją na poziomie 20%. Jest to finansowa katastrofa. Na tym państwie nei można polegać, jest nieprzewidywalne. Stąd właśnie konieczność przerobienia Indesit DFG 26B10 na wyparzarkę - ot takie łatanie budżetu.

Musiałem Wam to wyjaśnić, bo wyjątkowo szanuję użytkowników tego forum (to chyba najlepsze techniczne forum w PL), i tą krótką informacją chciałem wzbogacić was w wiedzę, rewanżując się za te liczne porady jakie tutaj otrzymałem. Wiem, że nie ten temat, ale jedynie tak mogłem.

Tak więc mam dylemat, kiedyś słyszałem bardzo niepochlebne opinie o firmie Indesit - konkretnie o chłodziarkach. Czy radzilibyście zainteresować się innym sprzętem? Może jakimś konkretnym modelem? Przerobienie z powyższego powodu jest konieczne bo to kilka tysięcy oszczędności.... Może w Poznaniu ktoś wykonuje takie przeróbki i może wydać certyfikat?

Pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2019 17:15
    abuhamza
    Specjalista AGD

Myślę, ze taka przeróbka jest nie do zrobienia z racji takiej, że komponenty nie są przystosowane pod temperatury rzędu 95°C.
    Druga sprawa - przy takim obiekcie jak żłobek dla dzieci nawet nie pchalbym się w takiego zmywaka przerabianego. Skoro ma być wyparzone to ma być wyparzone a nie umyte.

Sanepid czy ktokolwiek już dawno powinien zrobić kontrolę i pozamykac większość bajzli gdzie sa pseudowypazarki i ktos przykleja naklejkę program wyparzania albo ktoś wystawia kwit ze urządzenie zostało przerobione na wyparzarke. Żenada, powinno być to porządnie karane.

A później nic dziwnego że po żarciu choroby sie wydarzaja a bo na kuchni była pseudowyparzarka, która nie domyla sliny pana Kowalskiego który był chory na grype A teraz ja mam tą grype bo jadłem tym widelcem.

Pozdrawiam i nie polecam.

2
  • #3 14 Mar 2019 17:49
    hemisys
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź, ten model był przerobiony do 85 w innym mieście i działa kilkanaście miesięcy.

Co do nas, my nie mamy możliwości prowadzenia własnego wyżywienia ze względu na brak miejsca. Korzystamy z cateringu zewnętrznego. Wyparzarka jest do celów tzw "podwójne lepiej trzyma" tzn jeśli zajdzie potrzeba będziemy dodatkowo wyparzać kubki czy sztuciec np jak coś spadnie na podłogę. Co do sanepidu, mamy obecnie z nim do czynienia nie wiem jak w innych miastach, ale w Poznaniu to bardzo skrupulatna grupa urzędników. I pomimo wszelkich trudów z tym związanych - popieram.

0
  • #4 14 Mar 2019 19:33
    mrice
    Specjalista AGD

hemisys napisał:
    Dziękuję za odpowiedź, ten model był przerobiony do 85 w innym mieście i działa kilkanaście miesięcy.

Sprawdziłeś chociaż, czy osiąga temperatury jakie powinien ?

Nie dawno miałem w pewnej placówce dla dzieci zmywarkę Bosch z serii SMS która miała rzekomo wyparzać na programie krótkim, bynajmniej tak było napisane w papierach potwierdzających rzekomą przeróbkę. Może ja się nie znam, ale dla mnie przeróbki poza wystawieniem lewych papierów nie było, a zmywarka myła na normalnej temperaturze.

Później jak kolega napisał:
    abuhamza napisał:
    nic dziwnego że po żarciu choroby sie wydarzaja a bo na kuchni była pseudowyparzarka,

I w tej kwestii też jestem za

abuhamza napisał:
    Sanepid czy ktokolwiek już dawno powinien zrobić kontrolę i pozamykac większość bajzli gdzie sa pseudowypazarki i ktos przykleja naklejkę program wyparzania albo ktoś wystawia kwit ze urządzenie zostało przerobione na wyparzarke. Żenada, powinno być to porządnie karane.

O ile kiedyś w starych zmywarkach przeróbka była rzeczywiście możliwa do wykonania o tyle w obecnych współczesnych urządzeniach nie jest to już takie proste i nie zdziwie się jak większość takowych urządzeń ma lewe papiery.

0
  • #5 15 Mar 2019 07:23
    abuhamza
    Specjalista AGD

Co tu dużo gadać stanie się krzywda wjedzie sanepid.

Też ciekaw jestem jak ona nagrzewa do tych 85°C, pewnie jeszcze na krótkim programie.

0
  • #6 15 Mar 2019 08:45
    hemisys
    Poziom 13  

Interesującą kwestie "lewizny" panowie poruszyli, niestety moja znajomość z osobą z innego miasta jest "internetowa", ale mimo to zapytam, jak sprawdzić czy nagrzewa do 85? Czy bada to się napięciem, zużyciem prądu, monitoringiem termostatu, czy może trzeba przypilnować, żeby odpowiednie elemnty zostały wymienione , czy ot termometrem?

0
  • #7 15 Mar 2019 12:02
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

hemisys napisał:
    jak sprawdzić czy nagrzewa do 85? Czy bada to się napięciem, zużyciem prądu, monitoringiem termostatu, czy może trzeba przypilnować, żeby odpowiednie elemnty zostały wymienione , czy ot termometrem?

Termometrem, albo elektronicznym z sondą na przewodzie albo termometrem laboratoryjnym maksymalnym.

0
  • #8 15 Mar 2019 12:15
    abuhamza
    Specjalista AGD

A nawet jezeli grzeje do tych 85 to jestem pewien że cykl nawet krotki trwa ok 2h wiec co za polityka.

Preferowalbym zapoznanie się z charakterystyką pracy wyparzarki a zmywarki.

0
  • #9 15 Mar 2019 13:23
    mrice
    Specjalista AGD

hemisys napisał:
    niestety moja znajomość z osobą z innego miasta jest "internetowa"

Z ciekawości, podzielisz się namiarem ? Przypadkiem to nie jest Bydgoszcz ?

hemisys napisał:
    jak sprawdzić czy nagrzewa do 85?

Sprzęt laboratoryjny przedrorzy Ci zakup wyparzarki, ale jeśli chcesz sprawdzić to dla siebie to wystarczy Ci zwykły termometr tablicowy, kupisz go za kilkanaście złotych na znanym portalu aukcyjnym

Indesit DFG 26B10 - Indesit DFG 26B10 będzie przerobiona na wyparzarkę

abuhamza napisał:
    A nawet jezeli grzeje do tych 85 to jestem pewien że cykl nawet krotki trwa ok 2h wiec co za polityka.

Akurat w pewnych przypadkach ten czas może nie być problemem.

abuhamza napisał:
    Preferowalbym zapoznanie się z charakterystyką pracy wyparzarki a zmywarki.

To też kolejna strona medalu.

0