Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung TV LED UE43KU6072 - fioletowe plamy, czy diody zmieniły barwę?

13 Mar 2019 21:43 807 2
  • Poziom 8  
    Witam,

pojawił się problem z przebarwieniem na ekranie. Podejrzewam, że coś złego dzieje się z LEDami. Telewizor ma 2,5 roku. Problem zaczął się miesiąc po skończeniu gwarancji :-)
    Wydaje mi się, że to diody nie świecą na biało tylko na fioletowo. Najpierw zaczęła na fioletowo świecić jedna dioda. Po jakimś czasie druga, wszystko z lewej strony. Teraz widzę, że kolor zmienia się w trzeciej z prawej strony.

Zbieg okoliczności był taki, że w momencie kiedy zaczęły pojawiać się zmiany to kilka dni wcześniej postawiłem z lewej strony TV drukarkę(EPSON XS115), której nie wyłączałem. Dziś zauważyłem, że zmienia kolor ta z prawej strony na dole. I też dziwny zbieg okoliczności bo wczoraj zakupiłem ładowarkę indukcyjną do telefonu, którą postawiłem z prawej strony TV.

Czy jest to możliwe, że pole elektromagneczyne może mieć wpływ na LED albo matrycę LCD?
    Zależy mi na odpowiedzi, czy to zbieg okoliczności czy to przez inne urządzenia zaczęły się problemy.
    A jeśli ktoś potwierdzi, że to LEDy to myślę, że taśmę LED wymienię sobie sam.

Zamieszczam zdjęcie TV (nieco przekoloryzowałem i podbiłem aby było wszystko lepiej widoczne). Dodam, że jak się dobrze przyglądnę to w centrum tych przebarwień widać kółka - domyślam się, że dokładnie w tych miejscach znajdują się ledy.

Samsung TV LED UE43KU6072 - fioletowe plamy, czy diody zmieniły barwę?

Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Przypadki.
    LEDki do wymiany i tyle.
  • Poziom 23  
    Tak kolego diody upalone częściowo czasami zmieniają barwę na kolor fioletowy , listwy albo diody led do wymiany .