Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 EVA-L09 - Nowa bateria rozładowuje się podobnie jak poprzednia.

13 Mar 2019 23:04 561 10
  • Poziom 30  
    Witam.

Dziś mam dylemat, co zrobić z moim telefonem. Ale od początku...

Ostatnimi czasy mój smartfon zaczął się dziwnie zachowywać. Mianowicie, 40% naładowania akumulatora, a tu nagle 1% i telefon się wyłączył. Włączam go od nowa, stan akumulatora 0% i znowu OFF.

Odczekałem 10 minut. Naciskam włącznik i po chwili ukazuje mi się 37% naładowania. Sytuacja jest jasna. Akumulator do wymiany.
    Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym nowy, oryginalny akumulator, produkcja w styczniu br. Zamontowałem go w miejsce starego akumulatora i wszystko pięknie ładnie, ale odnoszę wrażenie, że " procenty " uciekają w tym samym tempie. Co prawda, nie zdarzyło się jeszcze, aby przy 40% się wyłączył, ale trochę mnie to niepokoi.

Czy jest sens kalibrować baterię programami ze sklepu google ?
    Może macie jakieś inne rozwiązania ?

Pacjent to Huawei P9 EVA-L09
    Android: Ressurection Remix 7.1.2
  • Red. Komputery FAQ
    Programy ze sklepu to pewnie na wiele się nie zdadzą. No cóż 3000mAh to nie jest jakoś specjalnie dużo... Próbowałeś robić kilka cykli 100-0-odczekać trochę-100% Ewentualnie jeszcze jedna opcja by rozładować telefon np. pod recovery. Na ogół raczej nie zaleca się rozładowywania do 0 ale nie mam innych pomysłów. W zasadzie po kilku normalnych cyklach bateria powinna się sama skalibrować...
  • Poziom 37  
    Sprawdź pojemność nowej baterii np. aplikacją Accu​Battery lub testerem pod USB np. KWS-V21.
    Ostatnimi czasy to chyba z 5 temat na forum na temat baterii w telefonie, gdzie użytkownik nie do końca jest zadowolony po wymianie.
    Polecam sprawdzić pojemność bo allegro to nienajlepsze miejsce na zakup baterii.

Co do ładowania 0-100 % to ja tylko tak ładuje telefon i to już 2 z kolei i nie widzę dużego spadku pojemności baterii ale nie mam szybkiego ładowania. W mojej skromnej opinii to właśnie duży prąd ładowania/rozładowania niszczy baterię. Obecnie telefony są zbyt cienkie aby baterie były w stanie wytrzymać bez konsekwencji wytrzymać wysokie prądy w trakcie eksploatacji.
  • Poziom 30  
    Szczerze mówiąc, wydaje się że pojemność powinna być ok. Huawei P9 EVA-L09 - Nowa bateria rozładowuje się podobnie jak poprzednia.

Telefon nie ładował się zbyt długo. Ale o dziwo, nagle jakby zaczęła dłużej trzymać. Co do rozładowywania do końca, to raczej rzadkość u mnie. Każde ogniwo też inaczej reaguje. U mnie siedzi litowo-polimerowe.

Co do kupowania z alledrogo, to bateria którą kupiłem posiada logo huawei tak samo jak ta, którą miałem w telefonie. Więc raczej oryginał.

Co do ładowania wysokimi prądami, mój telefon raczej tego nie obsługuje, tak samo jak nie posiada funkcji szybkiego ładowania.

Jeszcze potestuję i zobaczymy, czy będzie poprawa...
  • Poziom 37  
    Aseri15 napisał:
    Każde ogniwo też inaczej reaguje. U mnie siedzi litowo-polimerowe.

Też mam polimerowe w BB Z30 a mimo to rozładowuje do 0%. Pomiar pojemności robisz z wyłączonymi aplikacjami w tle (inaczej wynik będzie przekłamany).
  • Poziom 15  
    Cześć Panowie, chciałem wymienić u siebie baterie w P9, ale nie wiem czy to ma sens, bo te na allegro wyglądają mało oryginalnie.
    Czy po tylu miesiącach zaczęła działać normalnie?
  • Poziom 30  
    Szczerze mówiąc, nie wiem. Teoretycznie działa na pewno lepiej niż stara bateria, bo tamta potrafiła wyłączyć telefon przy 40-50%. Aktualnie nie mam z nią większych problemów. Wydaje mi się, że rozładowuje się w miarę normalnie.
  • Poziom 11  
    ja kupuję na GSM Club- baterie wyglądają na oryginał, póki co rozładowuje normalnie i już nie wywala przy 30-40%
  • Poziom 11  
    W jaki sposob udalo Ci sie otworzyc ten telefon?...probowalem roznych przyssawek i kicha.
  • Poziom 30  
    Na YouTube jest mnóstwo filmików z instrukcją jak to zrobić. Mi też przyssawkami tak średnio szło. Musisz mieć takie plastikowe otwieraki, i otwierasz od prawej dolnej strony telefonu ( patrząc na niego od strony wyświetlacza ). Wtedy możesz sobie pomóc przyssawkami. Ja swój egzemplarz lekko uszkodziłem w tym miejscu, gdyż robiłem to płaskim śrubokrętem. Telefonu nie mam zamiaru sprzedawać, więc nie zależało mi na tym, aby to zrobić delikatnie. Tymbardziej, że to miejsce przykrywa etui i tak czy siak tego nie widać.
  • Poziom 11  
    Pierwsze co zrobilem to przejrzalem YT...tego wlasnie sie obawialem ze "bez mlota to nie robota";). No nic sprobuje Twoim sposobem. Dzieki.